Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek Renáta nevű...

Szerintetek Renáta nevű kislányt lehet Natinak becézni?

Figyelt kérdés

Bocsi,lehet rossz kategória.

A pici unokahúgomat Renátanak hívják, de ha ránézek nekem nem olyan Renis, mindig a Nati jönne a számra. És a neve is összecseng vele. A szüleit nem zavarja, ha Natinak hívom, de mások szoktak rám furán nézni.


Tetszik a neve,nem azért szeretem Natinak hívni, mert divatosabb név hanem, mert szerintem annyira illik rá.


2018. júl. 12. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy barátnőm Eleonóra, az anyja 26 évesen is Rozizza. 😂 Úgy hívod, ahogy akarod, ha őt és a szüleit nem zavarja.
2018. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy szerintem. Mifelénk egy Anitát Natiznak.
2018. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem kérdés , mindenkit úgy becéznek ahogy akarnak. Benjámin nevű fiamat Huncutnak hívom születése óta.

De 38 éves Margaréta nevű barátnőmet kizárólag Katának hívja mindenki.

2018. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is, ha őket nem zavarja, miért ne tehetnéd? Sehol nincsen előírva, hogy a becenév kizárólag a keresztnévből képezhető. Unokatesóm Andrea, már 40 múlt, de a mai napig mindenkinek Lujza, családban Lujzi, konkrétan lövésem sincs róla honnan ered, tán az apja ragasztotta rá kicsinek. Anyukám Kata, pedig köze nincsen hozzá a nevének, engem pedig mind a mai napig Romi-znak, pedig Viktória a böcsületes nevem, ez még jó okkal kiskoromból ered. Egyetlen jóbarátomnak (skót) vagyok következetesen Tori, amit nem szeretek, de neki ez áll a szájára üszkve 20 éve, így tőle elviselem. Viki még az életemben nem voltam, pedig az volna az evidens. A becézésben nincsenek szabályok, ahogy jólesik, meg azért ha fontos az illető, akkor nyilván az is számít,hogy neki ne legyen gondja vele, de itt erről szó sincs.
2018. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a szüleit nem zavarja hívd nyugodtan. Én sok-sok évig voltam Lujza, Heléna/Helénke, Anikó és Luca. Pedig Anett a nevem.
2018. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, ha a szüleit sem zavarja.
2018. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem mindenki Nikinek hív, hivatalosan Dominika vagyok. A Niki a név Nika végződésebol jott.
2018. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Renáta vagyok, egyik becenevem a Nati a Reni mellett.
2018. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is furán nézek ha nem a névből közvetlen képzett becenevet hallok, mert számomra furcsa.

De nyilván megteheted, ha a szüleit és őt magát nem zavarja a dolog.

2018. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én Renáta vagyok, a nagypapám Samu-nak hívott. :)
2018. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!