Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párotokkal rögtön megtudtatok...

Párotokkal rögtön megtudtatok egyezni hány gyereket szeretnétek?

Figyelt kérdés
Én mindig is nagyobb családot szerettem volna, minimum 3 gyereket, vagy annál többet, viszont a párom azt mondta 1 max 2 lehet, többet nem szeretne, így olyan fura érzés hogy a vágyam nem teljesülhet.
2018. júl. 16. 14:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Mi megbeszéltük mindketten háromgyermeket szerettünk volna. Most van úton a harmadik és mivel mind fiú így a páom már megemlítette mi lenne ha majd lenne még egy hátha kislány is lesz☺
2018. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem egészen.Mikor tervezgetni kezdtük,akkor a mind a ketten azt mondtuk 4 gyerek. Miután a lányunk megszületett,a férjem már fél év után mondogatta,hogy na akkor következő. Én meg mondtam,hogy minimum két évet kérek.Most várjuk a másodikat,én már ezzel is úgy voltam,hogy persze,oké,lehet kettő,de nekem az egy is teljesen megfelel.A férjem még mindig négyet szeretne,én viszont nagyon maximum hármat.De most,hogy megtudtuk,a második fiú lesz,így annyira már a harmadikra sem vágyom.
2018. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Gyerek nélkül még igen, egyetértettünk, hogy kettőt szeretnénk. Aztán megszületett a kislányunk, egy ideig nem vágytunk újabb gyerekre, majd én igen, ő nem. Úgy voltam vele, hogy várjunk, nem sietünk. Meggondolta magát, úgyhogy most várjuk a másodikat :) úgy vagyunk vele jelenleg, hogy nem zárkózunk el teljesen egy harmadik babától, bár inkább a nem felé hajlunk, főleg én. De majd meglátjuk, még csak 30 éves vagyok, a férjem 29, van időnk.

Abban viszont egyetértünk, hogy ha bármelyikünk nem szeretne többet, akkor nem lesz. A második se lett volna, ha az apja véleménye nem változik, nem akartam erőltetni.

2018. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2018. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettőnk véleménye többször változott az évek során, ami nehéz volt, amikor én már szerettem volna gyereket, de ő még nem. Most egy lányunk van, az ő születése is mindkettőnk véleményét sokat formálta. Én azon nem aggódtam, hogy nem ugyanannyit akarunk, mindketten úgy vagyunk vele, hogy meglátjuk sorba mennyire leszünk készen.
2018. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Nem beszéltük meg előre. Mindketten racionális emberek vagyunk, ezért abban egyetértünk hogy nem kell betervezni előre hogy "nekem 3 lesz és kész" mert lehet hogy 1-el is olyan más lesz az élet hogy nem vállalunk majd többet, de lehet hogy 4-et is simán felnevelünk.

Mivel amúgysem akartam sorozatszülni ("lábra állt az első jöhet a kövi"), ezért szépen, ésszel tervezzük az életünket. Megláttuk eggyel milyen, jó volt, ezért jött (7 évvel később) a 2. Most a 2. egyéves, ezért most megint várunk hogy a meglévő kettőnek meg tudunk-e adni időt és figyelmet amennyi jár egy gyereknek és nagykorukban is tudjuk-e őket hiánytalanul nevelgetni (jut nekik nyaralás, tábor, mozijegy stb.). Ha úgy számolunk hogy igen, akkor lesz 3. (de ő már kisebb különbséggel). A gyerek nem kindertojás figura hogy szünet nélkül gyűjtjük aztán max. nyafogok hogy nincs pénz nyaralásra meg nincs énidőm (mint itt a 90% az oldalon). Ez nekünk abszolút közös, egymással megegyező elvünk.

2018. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Én mindig hármat szerettem volna, a férjem kettőt. Most tartunk kettőnél, a nagyobbik fiú, a kisebbik lány. Nincs kizárva, hogy lesz harmadik, de az is lehet, hogy maradunk így négyesben.
2018. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

Tudod, egy hosszú házasságnak a szakértők szerint az az alapja, hogy az alapvető dolgokban egyezés van. Ilyen a gyerekek száma is például.


Ebben nem lehet kompromisszumra jutni, hogy neked nagycsalád, neki meg 1 ...

2018. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Igen, a gyerekvállalás nagyon korán szóba jött, és egyetértettünk mindenben. Három gyereket szeretnénk, egy már van, de megbeszéltük, hogy ha a negyedik is jönni akar, hadd jöjjön.

Én egyke vagyok, szép nagy családot szerettem volna mindig, és nagyon örültünk, hogy nem kell egyezkedni. Nem tudom, ment volna-e.

2018. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
13 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk elején 3 gyereket terveztünk, mert mindketten nagy családban nőttünk fel. Aztán jöttek sorban az unokaöcsik, unokahugik, és valahogy már nem éreztem azt, hogy nekem 3 gyerek kell. Jelenleg az első babánkat várjuk, úgy érzem max 2 gyereket vállalnék, párom meg már azt mondja, minimum! 3-at... 😀 Jelen állás szerint nem tudtunk megegyezni, majd később visszatérünk a témára, lehet aztán ő akar majd kevesebbet, én meg többet. 😀
2018. júl. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!