Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre szerintetek...

Keresztelőre szerintetek melyik ajándék a jobb?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiúnak lesz és a kettő között vacilálok.


F. P. Első szavak kutyusos tanulóközpont

https://www.youtube.com/watch?v=8ED-WUkbmSM


F. P. intelligens asztalka:

https://www.youtube.com/watch?v=6M8oz9iUFOo



2018. júl. 17. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Én az asztalkát választanám magunknak. :)
2018. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyikkel sem tudsz mellèlőni, de én az elsőnek jobban örülnék.

A 2. több helyet foglal, és az én kisfiamat annyira nem is érdekelte (másnàl, nekünk nem volt).

2018. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Asztalkát választanám.
2018. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az asztalkának örülnék :)
2018. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Asztalkát. Valahogy jobban lehet rajta,vele pakolaszni. Azt még élvezi.
2018. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az asztalka tovább kihasználható, így ha csak ez a kettő jöhet szóba, azt választanám. De leginkább egyiket sem.
2018. júl. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!😊 Kedves utolsó Te elárulnád milyen ajándéknak örülnél, ha a te gyermekedet keresztelnék?
2018. júl. 18. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy a gyerek kap játékot, de ennek az lesz a sorsa, hogy ha nem is mindjárt az első, de a 2., 3. gyerek után eladják, továbbadják, és nincs semmi "emlék" a keresztelőről. Már ha várnak vele ennyit, mert mondjuk van hely 2 gyerek között tárolni azt, amit már nem használnak.

Ezüst lánc, képkeret, ezüst gyermek evőeszköz pl "klasszikus" ajándék. De nálunk mindig nyerő volt a könyv. Akár mesegyűjtemény, akár valami komolyabb gyerekkönyv -egy jó mesekönyv generációkon át a családban marad.

persze értem, hogy ettől függetlenül kell valami a picinek is, de én inkább valami apróságot választanék játék gyanánt.

2018. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, és igazad is van, de szerintem ez család függő is. Én sem kaptam a keresztelőmre semmi olyan ajándékot, ami maradandó lett volna, csak egy fénykép őrzi az eseményt. A mi családunkban max a lányok kapnak fülbevalót, általában játék vagy ruha az ajándék. Azért veszek neki játékot, mert ezt most tudja használni és most tud neki örülni. Ha később az anyukája eladja az engem nem bánt, mert úgyis tudom, hogy az árát a gyermekére fogja fordítani.
2018. júl. 19. 08:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem így furcsa. Bár keresztelő és keresztelő között is hatalmas különbségek vannak. Kérdés, hogy azért lesz-e megkeresztelve a gyerek, hogy "csak legyen" (ezer meg egy ilyen ismerősöm van, kb mint a templomi esküvő az olyanok részéről, akik a büdös életben nem voltak egy misén sem se előtte, se azóta), vagy azért, mert a család a keresztény értékrend szerint él és a vallást gyakorolja is (ezeket egy kezemen meg tudom számolni).


Előbbi esetben természetesen tökéletesen megfelelő a játék, mint ajándék, bár azt gondolom, előbbi esetben tökéletesen felesleges "rongyrázás" az egész keresztelőt lejátszani, mert semmi jelentősége nincs (vajon ilyen esetben a keresztszülő tudja, hogy mit jelent keresztszülőnek lenni? Tudja, hogy mit vállal? vagy csak jó, hogy elmondhatja magáról, hogy a keresztanyja/apja vagyok az unokaöcsinek/huginak).

utóbbi esetben viszont akárhogy is, de nem megfelelő ajándék önmagában a játék. Ékszer, ezüst lánc, kereszt medál, biblia, stb az, ami "illik".


De tényleg értem, hogy mire gondolsz, HA pusztán a két játékot nézem (és nem az alkalmat), akkor az asztal jobb, tovább kihasználható.

2018. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!