Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fizika:Miért van az hogyha...

Fizika:Miért van az hogyha tükörben felemelem a kezem a tükörképem is felemeli a kezét?

Figyelt kérdés
Miért van az hogyha tükörben felemelem a kezem a tükörképem is felemeli a kezét , viszont , ha jobb kezemet mozgatom a tükörképem a bal kezét ?

2016. jan. 3. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert az egy okostükör, intelligens üvegből van, de annyira még nem okos, hogy ne keverje össze a bal meg a jobb kezét.
2016. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Topor G ***** válasza:
A tükörképednek nincs jobb-és balkeze, az csak a tükörképed.
2016. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Uram, most már jó lenne magasítani azt a kerítést!
2016. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy próbáld elképzelni, hogy a tükörképed az úgy lesz, hogy a teret, amiben vagyunk, a hipertérben (aminek a mi terünk egy altere) elforgatjuk a tükör síkja körül π-vel. Ha meg megfordítasz valamit, akkor a balból jobb lesz.
2016. jan. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm valaki végre tudott egy ÉRTELMES választ adni .(y)
2016. jan. 8. 07:52
 6/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Van ugye amikor megkérdezi az orvos, hogy melyik kezed fáj, a jobb, vagy a bal? Erre nem lehet válaszolni! mivel attól függ hogy honnan nézzük, hátam mögöttinek jobb, előttem állónak meg a bal. Tehát akkor most melyik, nekem jobb, vagy az orvosnak a jobb?


A tükörnél is ez a helyzet. a tükörképed pont szembe áll veled, tehát a tükörben levő alaknak ami neked jobb, az neki bal, és fordítva.


Amúgy a tükörkép úgy jön létre, hogy a fotonok lepattannak rólad, majd nekivágódnak a tükörnek, onnan újból visszapattannak, és belevágódnak a szemedbe. Ezekből elég sok van, tehát látod magad.

2016. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

> „Erre nem lehet válaszolni! mivel attól függ hogy honnan nézzük, hátam mögöttinek jobb, előttem állónak meg a bal.”

Ez nem igaz. Mivel annak eldöntésénél, hogy valakinek melyik a bal/jobb keze, mindig annak a szemszögéből kell nézni, akinek a kezéről szó van, úgy, mintha egyenesen, előre nézve állna. De ha ez nem jó definíció, akkor a tenyered felől a kezedre nézve menj végig az ujjaidon mondjuk az óramutató járásával egyező irányban.

Bal kézen: hüvelyk, mutató, középső, gyűrűs, kicsi (vagy ciklikusan permutálva: középső, gyűrűs, kicsi, hüvelyk, mutató + 3 egyéb lehetőség).

Jobb kézen: középső, mutató, hüvelyk, kicsi, gyűrűs (vagy hüvelyk, kicsi, gyűrűs, középső, mutató + 3 egyéb lehetőség).

Az öt-öt lehetőség közül a két különböző kézen semelyik kettő nem lesz azonos, így lehet egyértelműen különbséget tenni a bal és a jobb kéz között. Márpedig ha megnézed egy tükörben, a bal kezed képe jobb kéz lesz, így teljesen jogos a fenti kérdés.


Megjegyzés: nem csak a honnan, hanem a hogyan nézzük is elrontja a dolgot, például ha fejre áll az orvos előtt, akkor is megcserélődnek a kezeid (lásd egy vízszintes egyenes tengely körüli forgatás π-vel).

2016. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Érdekes, számomra egyáltalán nem evidens, hogy a saját szemszögemből kéne mondanom az orvosnak. Nyilván feltételezi, hogy saját magamhoz viszonyítva mondom hogy melyik kéz fáj. De ilyenkor én akaratlanul is belegondolok abba, hogy félreértheti amit mondok. És egyértelműsítem, hogy nekem jobb, és a kedves doktor úrnak, meg bal. És akkor nincs félreértés.


Ez a ujjak számlálása dolog meg szerintem 1000-szer nyakatekertebb, mint hogy azt mondom, hogy nekem jobb, vagy csak egyszerűen rámutatok... :D

2016. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A klasszikus kérdés ismét előkerült. Amire sokan azt a választ szokták adni, hogy azért, mert a tükör felcseréli a bal és jobb irányokat. Holott nem ezeket cseréli fel, hanem az előre és hátra irányokat. És mivel ezáltal megváltozik annak a koordinátarendszernek a irányítása, amelyben a világunkat magunkhoz képest viszonyítjuk, a tükörképünk számára az előre irányhoz (ami nekünk hátrafelé van) képest a számára értelmezett bal és jobb felcserélődik, hiszen az ő nézőpontjából tekintve ez jelenti azt, hogy a koordinátarendszer irányítása megváltozik.
2016. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!