Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt orvos fóbiás, aki...

Van itt orvos fóbiás, aki szült már? Hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta rettegek az orvosoktól, a háziorvosnál is majd kiugrik a szívem. Nőgyógyász még nem látott (alig 1 éve élek szexualitás életet és nincs problémám) fogorvos még sose kezelt, de azt már nem kerülhetem el. Ki lehet hordani ilyen fóbiával egy gyereket? Nagyon vágyom rá, de egyelőre lehetetlennek érzem. Van itt tapasztalt?
2018. júl. 18. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek miatt nem fog érdekelni. De ha ennyire komoly el kéne menned pszihológushoz.
2018. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Speciel ilyen vagyok.Fogorvosnal pld már rám készülnek előveszik a gyógynövényes nyugibogyot,zenét kapcsolnak és a doki minden másról beszél csak fogászatrol nem.

A nőgyógyászhoz is mindig idegesen mentem, pedig azt gondoltam 7honap alatt hozzaszokok,de nem.Nem szültem hanem csaszaroztak életem legrosszabb és legszebb pillanatai voltak egy időben.Valahogy erőt kellett venni magamon,de pld megvarialtak miattam a műtéti sorrendet mert a vérnyomásom az egekbe volt.Az 5 nap kórházban szerintem pokoli volt.Mintha be lettem volna zárva,az tartotta bennem a lelket hogy hazamehetek hamarosan.Meg egy babát nem vállalok,de a piciert megérte imádom.

2018. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Fog ez majd változni, most vagyok 37 éves komoly betegséggel, mivel sokat kellett kórházban lennem, hozzászoktam idővel, minden edz majd rajtad egy kicsit, a császár, amíg bent lesztek a babával, vagy én pl. szülés előtt is bent voltam 6 hetet, pár nap után már nincs ereje az embernek a hisztire.
2018. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha akarsz gyermeket, felülemelkedsz a fóbiádon. A fóbiád mélyén a te személyiséged (hibája) van, a gyerek egy másik ember lesz, másik személy - nem szorongathatod be a te személyedbe.

"A csecsemő

is szenvedi, ha szül a nő.

Páros kínt enyhíthet alázat."

- írja József Attila egy versében, gondold át.

2018. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Kíváncsi vagyok J.A. hány gyereket szült...ne haragudj"

- nem haragszom, tudom, hogy vannak itt kőbunkók, akik nem értik az "alázat" szót. Ha pedig pszichológushoz jársz, akkor ne égesd magad itt, majd ott megoldjátok, sok pénzért.

2018. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te úgy tűnik a tapasztalat szót nem érted. Nem baj,legalább mások gondolatai kisegítenek.
2018. júl. 18. 12:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóval küzdöttem a fogorvos és a nőgyógyász a rémálmom volt. Már,ha csak kórházba mentem látogatni valakit levert a víz fél óránál többet nem bírtam ki sohasem bent. A tűtől elajultam pánikbetegség tört rám. Szóval hasonló volt nekem is. A fogorvos mai napig a halálom,de sajnos muszáj járnom. A nőgyógyaszokhoz való hozzá állásom pozitívabb lett,de nem lett a kedvenc elfoglaltságom,hogy nézegessenek,de ha muszaj hát muszáj. Én úgy küzdöttem le,hogy párom vagy,aki épp tudott jött velem és nyugtatott. Aztán azon kaptam magam,hogy a vérvétel meg sem kottyan nem is fájdalmas a végén már néztem mit csinálnak. Szóval én ellenpélda vagyok le lehet küzdeni,a kényszer nagy úr. Én biztos nem mondtam volna le a gyerekszülésről a saját félelmeim miatt,mert erősebb volt bennem a vágy az anyaságra. Amit nagyon nehezen viseltem az az volt,amikor túlhordtam a fiam és befektettek életem legszörnyűbb 10 napja volt. Minden nap vizsgáltak,de tudtam,hogy mi a cél és,hogy egyszer hazamehetek a kezemben a kicsivel. Az első napokat végigbőgtem utáltam ott lenni be voltam zárva az a kórházszag,de sok kedves nővér és a tündéri szülésznőm tartotta bennem a lelket na meg persze mindennap jött a család be hozzám. Szóval így sikerült lejebb adnom ezzel a félelmemmel. Most is újra végigjarnám az utat,mert itt van a 10 hónapos egészséges gyönyörű kisfiam. ☺ Figyelj tudom milyen ez az érzés,amit érzel,de hidd el ha teherbe esel a gyerekedet fogod nézni,hogy miatta kell ezen az úton járni,hogy figyelik az orvosok ne legyen semmi baj se a babával,se veled! Ha nem vizsgáltak volna meg annyiszor lehet ott maradok a szülőágyon mivel több probléma is felmerült,de hála égnek az orvosoknak,hogy még idejében észrevették,hogy baj van. Kitartás neked remélem sikerül leküzdened. ☺
2018. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!