Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba gyulladt szemébe anyateje...

Baba gyulladt szemébe anyatejet cseppinteni?

Figyelt kérdés
Védőnő ajánlotta..nem a kisujjambol szedtem..
2018. júl. 27. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Küldd el a védőnőt továbbképzésre.

Abban az egy esetben válik be , ha Könnycsatorna elzáródás okozza a váladékozást. Ez egyébként igen gyakori. Azonban , ha baktérium okozza, az anyatejtejben ( ami tej ugyebar ) levo baktériumok sokkal erősebb gyulladás váltanak ki.

T I L O S

2018. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkább a háziorvos írjon fel szemcseppet.
2018. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk steril vizet javasoltak, vagy kamillás borogatást. Mindkettő hatott.
2018. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Külföldön élek a védőnő és szülèsznő is az anyatejet javasolta erre
2018. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ket eve született a kislanyom, anno neki is begyulladt a szeme pár hetesen. Nekünk azt javasolta a vedőnő, hogy langyos kamillás vattával törölgessem át a szemét kivülről befele. Szerencsere nekünk ez helyrehozta a problémát. De az anyatejet is javasolta ha nem jönne be a kamilla.
2018. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem cseppenteném bele, max. ha megbízható szemész szakorvos ajánlja, nem tűnik jó ötletnek.
2018. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az okozója agyulladásnak, váladékozásnak nagyon fontos. Máig csepegtethettem volna ahogy az !orvos! javasolta, ha anyum a laikus anyai ösztönével nem okosabb.

A fiamnál az az egyszerű tény állt fenn, hogy befordult a szempillája. Nagyon húzott szemei vannak, újszülöttnek olyan volt mint egy kis ázsiai baba. Csak felül volt még szempillája az is befelé fordult. Két napig forralt vizes vattával törölgettem, ügyeltem rá, hogy ne forduljon vissza és láss csodát semmi baja nem volt. 4 hónapos volt mire az alsó pillája elkezdett nőni, akkor már be se csipásodott, mert rögtön jól kezeltük.

2018. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hàziorvos kamillàs törölgetést javasolt. Mivel nem szűntek a panaszok, elmentünk gyerekszemészetre ahol nagyon megdícsértek, hogy a kamilla szàrítja a könnycsatornàt ezt NE. Tehàt az a legjobb, ha szakembertől kapott tanàcsot fogadod meg
2018. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!