Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy nő egy ikerpár egyik...

Ha egy nő egy ikerpár egyik férfi tagjától terhes, nagyobb az esélye, hogy ő is ikreket szül?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat szeretnék kapni, amennyiben ez lehetséges.

2018. júl. 30. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Az ikerszülési hajlam csak nöi ágon öröklödik és csak az egypetéjü ikrekre vonatkozólag.

Annak semmi jelentösége, hogy az apa iker vagy sem.

2018. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Ez érdekes. Pedig unokanővérem férje ikerpár tagja. Nekik is ikreik lettek, meg a férfi ikertestvérének is.
2018. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem két olyan ismerősöm van, ahol ikrek születtek, és ott viszont csak a férj családjában voltak addig ikrek, szóval én nem vagyok benne biztos ezek után, hogy csak női ágon öröklődhet.
2018. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Barátnömék egypetéjü ikrek férjének is van egy ikertesvére nekik egy kislányuk született. Azt mondta nekik az orvos hogy a gyerknek lesz nagyobb esélye arra hogy majd ikrei lesznek.
2018. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Először is ketté kell választani a kétféle ikerterhességet.


Az egypetéjű ikrességnek nincs semmilyen genetikai, hajlami, örölkődési vonatkozása, kizárólag a véletlen műve. Egy megtermékenyült petesejt az osztódás egy pontján kettévált és külön folytatódott a fejlődés, két babát eredményezve. Egypetéjű ikres felmenő bármelyik ágon is legyen, NEM hajlamosít további ikerszületésre a leszármazottak között.


A többpetéjű ikrek úgy lesznek, hogy több tüsző érik és termékenyül meg. Ez kizárólag a nőn és az ő petefészek működésén múlik. Ezt pedig az anya a saját NŐI felmenőitől tudja csak örökölni. Az apa és az ő felmenői értelemszerűen semmit nem számítanak, hiszen nincsenek befolyással arra, hogy a te petefészkedben hány tüsző érik meg.


Ikres anyuka vagyok, kétpetéjű ikrekkel

2018. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
#4-es, elég szomorú,hogy egy orvos ilyen butaságot mond. Az a tapasztalatom amúgy, hogy az egészségügyben dolgozóknak is gyakran felületesek az ismereteik az ikrek genetikájával kapcsolatban.
2018. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem akkora butaság, mert azt szokták mondani, hogy minden 2. generációnál gyakoribb az előfordulás.


AMúgy meg az egypetéjű ikerségkialakulására az orvostudomány sem tud egyértelműen állást foglalni, így az sem jelenthető ki, hogy a férfi ikren nem múlik...

2018. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, igen és mivel a tudomány mai állása szerint az egypetéjű ikrek létrejötte kizárólag a véletlen műve, akár kiderülhet később, hogy az egypetéjű iker férfi spermiumának DNS-ében van valami, ami kettédobja a zigótát. Semmi sem kizárt.


De az említett orvos hidd el, hogy nem erre gondolt, hanem egyszerűen fingja nincs az egészről, de mivel a genetikában sokmindenről elmondható, hogy ugrik egy generációt, így odabökte ezt nagy okosan.

2018. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Pár éve születtek 4es ikrek, akiknek az apukája szintén 4es ikerterhességből született. Szerintem ez nem véletlen, nagyobb az esély így ikrekre.
2018. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban is férfiágon van több ikerpár, de a múltkor hasonló kérdésnél le lettem ugatva, hogy ilyen márpedig nem létezik. Hát jó, akkor nyilván itt is mindenki hazudik. :D


Amúgy, ahogy az egyik korábbi válaszoló leírta, jelenleg nincs megmagyarázva tudományosan, hogy az egypetéjű ikrek foganására mi hajlamosít. Mivel nincs jelenleg tudományosan bizonyítva, akár férfioldalról is lehet valami a dologban...

Az viszont bizonyított, hogy amennyiben a családban vannak egypetéjű ikrek, akkor nagyobb az esély később is ikrekre. Ergo igenis van genetikai öröklődés, csak éppen (még) az oka nem ismert.


Néhány google találat, csak a rend kedvéért:

"Egypetéjű ikrek gyakrabban fordulnak elő azokban a családokban, ahol már fordult elő egypetéjű ikerterhesség."

"Egypetéjű ikreknél a magzat szétválásának okát nem ismerjük. A családi halmozódás genetikai hajlamra utal."

"A szétválás hátterében genetikai hajlam húzódik meg, de pontos okát az orvostudomány a mai napig nem ismeri."


És ez csak az első pár találat.

VAN genetikai oka.

2018. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!