Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az tényleg lehetséges hogy...

Az tényleg lehetséges hogy ugyanabban a házasságban születő 3 gyereknek ugyanaz a második utoneve?

Figyelt kérdés

Én azt hittem ez tilos. Egy ismerős 3 fiának mind

T betűs az utóneve és azon kívül megkaptak még az apuka utonevét másodiknak. Ennek vajon mi értelme? Nem szidni szeretném, csak érdekel a motiváció.


2018. aug. 3. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Második névről van szó, az nem olyan mintha az első lenne. Bár, e még olyat hogy tilos, nem hallottam. Vannak ettől sokkal betegesebb dolgok is, minthogy egy a második nevük a gyerekeknek.
2018. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehet. Teljesen ugyanaz is lehet, mivel a születési dátum más. Persze nem célszerű, de senki nem fogja megkérdezni hogy hívják az első két gyereket.
2018. aug. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jé de érdekes tehát lehet mondjuk 3 fiam is egymás után Jakab pl?
2018. aug. 3. 07:44
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet. Lehet 3 Nagy Jakab gyereked. A jogszabály nem tiltja.
2018. aug. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Egy házasságból született (illetve egy kapcsolatból, ugyanazzal a vezetéknévvel anyakönyvezett) gyermekeknek nem lehet ugyanaz az utónevük. De ugye a Tivadar Jeremiás és a Cví Jeremiás nem ugyanaz a név, mint ahogy a Gedeon Romárió és a Romárió Gedeon sem ugyanaz.

Szóval TELJESEN egyforma nem lehet, de második névként megkaphatják ugyanazt (sőt, régen talán szokás is volt)

2018. aug. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Csak egy napon ( magyarul ikreknek, bár ha az egyik éjfélelőtt a másik utána akkor nekik is lehet) született gyermekeidnek nem lehet ugyan az a neve.
2018. aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt oylan butaságnak tartom, én nem engedném.
2018. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy aki a rosszat írja fel van pontozva, akikba jót azok le. 😃
2018. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!