Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van bármilyen jogszabály, ami...

Zalanoid kérdése:

Van bármilyen jogszabály, ami tiltja, hogy két gyermekének az ember ugyanazt a nevet adja? Mondjuk ikreim születnek, mindkettő fiú és én mindkettőnek a Kovács János nevet adnám. Ezt a jelenlegi jogrendszer Magyarországon tiltja, vagy sem?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 17:52
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
És ha két különböző, de ugyanolyan nevű (pl.: Kiss Margit) anyától ugyanabban a városban, ugyanazon a napon születik egy-egy fiú?
2018. aug. 8. 18:20
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
#5: De, azert ez megiscsak kbszás. Suliban, meg máshol, jobb híjan majd "Kovács 1.", meg "Kovács 2." lesz a nevük. Biztosan nagyon fognak örülni.
2018. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
58%
Tiszta mámor lehet. az ember még annyit sem ér az apjának, hogy ne ugyanazt a nevet adja mint a testvérének. Ennyire fáj megerőltetni az agyad a gyerekért?
2018. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

#11-es akkor más az anyja neve, tehát nem egyezik minden személyes adatuk.

Az ikrek, ha egy napon születnek, nem kaphatják ugyanazt a nevet. Ha az az eset áll fent, amit már írtam, hogy az egyik éjfél előtt születik, a másik éjfél után, akkor lehet mindkettő Kovács János.

2018. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%
Ja bocs, most látom, hogy ugyanaz az anyja neve...hát akkor az azért érdekes, mert tulajdonképpen más személy, csak a név ugyanaz. De ilyen nem hiszem, hogy valaha előfordulna.
2018. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
91%

:D a gyerek nem az anya vezetéknevét szokta kapni

De ha teszem azt az apák vezetékneve is egyezik, ugyanúgy kaphatják ugyanazt a nevet, mert vérrokonságban nem állnak

2018. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
#15 de, elofordulhat, erre talaltak fel a szemelyi szamot.
2018. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
#16: Igen, ha ikrekről van szó, azert feltehetőleg ugyanaz a vezetékneve az apjuknak is.
2018. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

#17-es te mennyire tartod életszerűnek, hogy egy férfinek két ugyanolyan nevű nőtől egy napon, ugyanabban a városban, két fia szülessen?

Nyilván elméletben lehetséges, de én úgy értettem, hogy nem tudom elképzelni, hogy az életben ez valaha előfordulna.

2018. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nemrég már megkérdezted.
2018. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!