Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van bármilyen jogszabály, ami...

Zalanoid kérdése:

Van bármilyen jogszabály, ami tiltja, hogy két gyermekének az ember ugyanazt a nevet adja? Mondjuk ikreim születnek, mindkettő fiú és én mindkettőnek a Kovács János nevet adnám. Ezt a jelenlegi jogrendszer Magyarországon tiltja, vagy sem?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 17:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan ikerpárt ahol mindkettőnek ugyanazt a 2 keresztnevet adták, csak megcserélve, pl. Tamás Péter, Péter Tamás..(nem ez a valódi nevük) elég sok problémájuk volt ebből, mert minden adatuk stimmel.
2018. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tiltja, személyesen is ismerek ilyet. Először el se hittem. 4 gyerek (illetve már felnőtt) osztozik 2 néven.
2018. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Régen ez divat volt, mert úgyis meghalt pár gyerek..aztán nehogy már ne vigye senki tovább az apa vezeték+ keresztnevét.
2018. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

2010. évi I. törvény 44. §

(3) Anyakönyvezni a szülők által meghatározott sorrendben legfeljebb két, a gyermek nemének megfelelő utónevet lehet a Magyar Tudományos Akadémia (a továbbiakban: MTA) által összeállított utónévjegyzékből. Az utónévjegyzéket az MTA a honlapján teszi közzé.


(5) * Az ugyanattól az anyától származó, ugyanazon a napon született gyermekek nem viselhetnek megegyező utónevet.


[link]

2018. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ikreknél tiltja, de azt nem, hogy


Kovács Dániel Bence

Kovács Bence Dániel


legyenek

2018. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan kérdező, ennek mi értelme van azon kívül hogy megalázod vele a gyerekeket?
2018. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most már értem. Nem megalázni szándékoztam senkit sem, egyszerűen felmerült a kérdés és nem tudtam utánanézni, nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályt.
2021. máj. 17. 18:16
 28/28 Pók Beáta válasza:
Mekkora éretlenség kell ehhez az elképzeléshez!!Egy név megadása után a gyermek viseli a névvel járó kötöttségeket.És később visszaéélésre is ad lehetőséget.Melyik gyerekből milyen felnőtt lesz.Folyton akadályozza akár egy házasságkötésben is.
2022. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!