Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szeretne kirakni,...

Anyám szeretne kirakni, szeretne ha elhagynám a szülôi házat. Dolgozom, évek óta egyedül fizetem otthon a számlákat. Jogilag megteheti e azt, hogy eltávolíttasson ha én nem szeretnék menni? Az o nevén van a ház, de van valami jogszabály ami véd!

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 00:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Jog ide vagy oda, én nem maradnék olyan ember házában, aki nem akarja, hogy ott legyek. Akkor sem, ha történetesen az anyám az illető, és a szülői házról van szó.

Én nem akarnék kolonc lenni senki nyakán. (Nyílván nem anyagilag kolonc, mert te fizeted a számlákat, hanem a jelenlétemmel nem akarnék senkit sem zavarni, és könyörületből meghúzni magam.)

2013. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen,ezt Én sem szeretném,de sajnos jelenleg nem engedhetem meg magamnak hogy egybôl elköltözzek.

Sajnos nem egyszerû a helyzetem!

2013. júl. 27. 01:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
de ha dolgozol, és amúgy is te fizeted a számlákat, akkor miért nem tudsz elköltözni máshová? nem kell rögtön lakást venni, kivehetsz egy szobát is valahol.
2013. júl. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem tudok se lakást se szobát bérelni,mert nem engedhetem meg magamnak,jelenleg!

Egyik napról a másikra nem tudok elmenni.Sosem volt jó a viszonyom anyámmal,csak az érdekelne hogy figyelembe véve azt,hogy a rezsi fizetéséért én felelek,amit igazolni tudok,megteheti e hogy az "utcára rak?!

2013. júl. 27. 04:00
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Jogilag csak akkor távolítatthat el, ha súlyosan megsérted az együttélés szabályait.

Csak az anyukádé a ház? Gondolok elhunyt apára, aki után örökölhettél a házból.

Nem rakhat ki olyan könnyen, ez nem olyan egyszerű. Mi a bűnöd, hogy ezt szeretné?

Ha széthagyod a koszos zoknidat, ez nem ok. Csak példa volt.

2013. júl. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez egy ikerház.A másik felében a kereszt szüleim laknak,de az Ő házrésze az ő nevén van!

Nincs bűnöm,az nem nevezhető bűnnek hogy nem vagyok hajlandó leadni a fizetésem ami a számlák befizetése után marad!

Mik az együttélés szabályai,hogy vonatkozik ez anyára és fiára?

2013. júl. 27. 07:11
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha az o haza es neked nincs benne tulajdonrészed, simán kitehet.
2013. júl. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ezt komolyan mondod?Csak mert papíron nem szerepelek a tulajdoni listában semmi jogom sincs itt lakni.Akkor sem ha én fizetek az ételen kívül mindent?
2013. júl. 27. 07:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lenne jogod? Ennyi erővel az albérlo is dönthetne ugy, hogy hopp, nekem jogom van itt lakni akar albérleti díj nelkul is, hiszen en fizetem a számlákat.

Ha a számlákat fizetni tudod egyebkent, akkor az albérleti díj is beleférne, nem?

2013. júl. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam,nem költözhetek egyik napról a másikra.Nem engedhetem meg magamnak,nincs akkora fizetésem!És Zalaegerszegen nem könnyű olcsó albérletet találni!
2013. júl. 27. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!