Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülinapi buli játszóházban?...

Szülinapi buli játszóházban? Mennyi idős gyereknek van értelme?

Figyelt kérdés

Egy jó ismerösünk gyerekének 3. szülinapját játszoházban ünneplik, ahova minket ia meghívtak. Mi eddig csak itthon tartottuk, a 3.-at sem terveztem másképp, de aztán elgondolkodtam rajta. Kértem árajánlatot a játszójától, hát nem azért mert sajnálom, de kb 50e. kostál egy ilyen buli mindennel együtt, és nagyjából 2 órát tartalmaz az ilyen kicsiknek, mert hiába korlátlan játék, délben KO, alvás (legalábbis az enyém, hamar elfárad, mert korán kelős).

Szóval azon gondolkoztam, hogy van e értelme ennyi pénzt kiadni egy ekkora gyereknek a bulijára, ami neki még nem feltétlenül olyan nagy élmény,mint mondjuk egy 5-6 éves óvodásnak. Szerintetek mi az az életkor, amikor már érdemes ezt? Ti rendeztetek már ilyet? Egyáltalán, mennyire jellemző ez a verzió?

A magunk szempontjából valószínűleg egyenlőre nem lesz nekünk ilyen (ár-érték arány miatt), de az nem ciki, ha mi nem rendezünk ezek után? (Mármint nem fogjuk őket játszoházba viszont-meghívni, max itthon rendezünk gyerekbulit, még egy 3. meghívottal és szüleikkel).


Előre is köszi a válaszokat.


2018. aug. 14. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én csak akkor csinálnék ilyet ha már közösségbe jár és már sok ovistársa meghívja ilyenekre, akkor illik viszonozni, ha rajtam múlna semmi ilyen zsúrt nem tartanék sehol, egy gyerek egész nap játszik, felesleges neki külön bulit tartani.
2018. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Fiam 5 éves, nem gondolkodtam, hogy kellene ilyet. Nem azért, mert sajnálom rá, hanem mert 2 gyerek van, aki jön a szülinapjára. Az unokatesója, meg a keresztlányunk. (4 és 8 évesek).

Szóval 3 gyerekre felesleges.

Felénk nem is szokás ez, minket sem hívtak még ilyen buliba, pedig oviban népszerű gyerek, sokan szeretik.


Szóval nem. Amúgy meg barátnőm szülinapi bohóc, szóval ha ilyet akarnék, akkor őt hívnám házhoz, nem mennénk sehova. És így is szórakoztatva lennének a gyerekek. (mert profi)

2018. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mivel évek óta kb. 10-12 gyereket hívtunk meg és a szüleiket sem akartuk kirakni, nálunk meg ennyien nem férünk el, a játszóház logikus megoldás volt. 4, 5 és 8. szülinapokat tartottunk. Legutóbb 40e volt, 3 órás időtartam, benne volt pizza, üdcsi, dekor, torta. Szuper volt, elfertünk, és nem kellett utána takarítani a romokat. A gyerekeknek ezerszer különlegesebb mintha a lakásunkban legozrak volna.
2018. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*legóztak
2018. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem nagyon dijjazom a játszóházasdit. Talán a téli, öszi gyerekeknél még megértem ha lakásban laknak, de ha van kert vagy jó idö van az sokkal jobb szülinap.


Lányaimat mar sokszor hívták játszóházba, mikor még 5 éves alattiak voltak én is ott maradtam, föleg ha nagy játszóházba mentek, mert egyáltalán nincsen egy nagyobb játszóházban a szülöknek 10-15 gyerekre ráláltásuk...

AMiért viszont nekem nem tetszik, az az, hogy a gyerekek nem együtt játszanak hanem mindenki fut amerre akar. Az én meglátásom, hogy a szülinap pont azért szuper mert sok gyerekkel egyszrre lehet játszani.


Ami nekem pozitívabb szülinap volt az állatkertes szülinap.


Lányaim 6-8evesek szerencsére nagyon ritkán szerveznek szülinapot játszóházban. Legtöbb barát otthon rendez, habár mindenki házban lakik. A szülök nagyon kreatívak, és kicskereséstöl kezdve minden féle mókat kitalálunk.

Nagylányom tavaly azt akarta, hogy túrázni menyjünk a szülinapján, és annyira jól sikerült, hogy azóta már 3 barátjánál is volt túrázos szülinap.

Habár a szerencse, hogy szeptemberi gyereknél minden fajta szülinap szóba jöhet. 2x volt már egy nagyon szép kalandpark szerüségben, ahol állatok is voltak, ott piknikeztünk...

De van egy paneles anyuka akinek a lánya májusi, ö a helyi játszótérre szervezi a szülinapokat és szerintem az egyik legszebb szülinap mindig. Anyuka szépen készül, kincskeresés, és sok más játék, szép piknik kosár... A gyerekek is élvezik, és a játszótér nem túl zsúfolt.

2018. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam most volt 9 éves. Ő már nem szeretett volna nagy bulit csak két barátjával lenni. Balatonra mentünk le 1óra autóval. Ott csúzdás jegyet kaptak imádnak csúzdázni és homokozni. Ebéd piknik szerű volt vittünk hűtőtáskát volt pizzás csiga,rántott husis mini szendvicset muffin. Gyümölcs nyárs dinnye barack eper körte. Jó volt látni, ahogy játszottak hármasban :)

Játszóházban 1x tartottuk de mindenki külön játszott enni is alig ültek le együtt. Mi a szülinapokat a játszótéren tartottuk a barátokkal

2018. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egész oviskor lezajlott játszóházas szülinapi buli nélkül, és az általános iskola alsó tagozata is. Gondolom most már nem is esélyes, hogy lesz ilyen :D

A fiaméknál inkább az volt a jellemző, hogy otthon tartottak szülinapi bulikat, főleg akiknél kert is van. Ahol kevés volt a hely, ott volt jellemzőbb, hogy kibéreltek egy helyet, de csak konkrétan az épületet, meg az előtte lévő placcot, és ott buliztak a gyerekek, a szülők szerveztek játékokat, vetélkedőket.


Mi se tartottunk játszóházas bulit, sőt, úgy általában véve nagyobb bulikat sem. Nekem elég introvertált a fiam, ez nála főleg abban mutatkozik meg, hogy bár szereti a társaságot, de nála a 2-3 fős társaság a limit, amekkorában még komfortosan érzi magát. Úgyhogy inkább ezt preferálja, szülinapjára elhív 1-2 barátot, és elvisszük őket moziba, vagy bowlingozni (nyilván nem háromévesen, hanem most, hogy már nagyobbak), állatkertbe, stb. Tudom, hogy mindenkit illene visszahívni, akik őt meghívták szülinapra, de mi inkább úgy csináljuk, hogy az adott gyerek szülinapja után pár héttel hívjuk el valami programra, mert nálunk egyszerűen nem szokott nagy party lenni. Na ilyen alkalommal viszont kisebb korban volt többször is, hogy játszóházba vittem őket. De nagyobb gyerektársaságot elvinni, olyan nem volt nálunk egyáltalán.

2018. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4-7 éves kor között van divatja leginkább és akkor van értelme, ha a sok gyerek nem fér el otthon. Elég gyakori "jelenség", de egyáltalán nem ciki, ha ti máshol tartjátok, akár otthon, a gyerekek azt is élvezik. Sokféle játszóház van, drágább, olcsóbb, ugrálósabb, molyolósabb, irányított játékos... stb. vagy lehet bérelni más helységet is (pl. focipálya), de van, aki csak a játszótérre, parkba megy... ez leginkább attól függ, mennyi a meghívott, jönnek-e szülők is, vagy neked kell vigyázni mindenkire, mekkorák a távolságok a helyszínek között és persze mi a szülinapos kérése és mennyi rá a keret... és mennyire akarsz takarítani előtte és utána :))
2018. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elég egybehangzóak. Igen, nekem is az anyagiakon kívül az is közre játszik, hogy nincs 6 olyan gyerek, akit meghivnék, ennyi a kötelező.

Sokat segítettetek, így már nem parázok rá én sem :)

2018. aug. 14. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!