Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácsokat kérnék ezzel...

Tanácsokat kérnék ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Párommal első kisbabánkat várjuk és nagyon hosszú idő után, úgy tűnik sikerült egy nevet találnunk ami mindkettőnknek tetszik. Névnap dátum nagyon jó, név jelentése nagyon jó, cuki becenév, tehát számunkra tökéletes.

És tényleg nagyon nehezen ment a választás, teljesen eltér az ízlésünk nevek terén, szóval úgy kb 26 hétbe tellett ez a folyamat. Hamar el is mondtuk nagyszülőknek, nagynéninek, barátoknak és jött a pofon: nem tetszik szinte senkinek. Az a név, amit választottunk erősen vallási eredetű, és mindenki ezen akadt fent. Azt mondták, ki fogják közösíteni emiatt, hátrányban lesz mert zsidó név stb.


És most én személy szerint elbizonytalanodtam, hogy ha ennyi mindenkinek nem tetszik akkor érdemes-e ezt a nevet adni a fiunknak, nem akarunk vele kitolni

De nekünk nagyon tetszik, s ha nem ezt a nevet adjuk neki, akkor mit?


Két nevet nem szeretnénk neki adni, nem is igazán tudom mi illene ehhez a névhez..


Szóval, nálatok számított névadásnál más véleménye? Vagy ti mit tennétek?

Számít egyáltalán a mai világban, hogy az adott név milyen eredetű?

Tényleg hátrányban lesz a gyermekem mert zsidó nevet kap?



2018. aug. 21. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb lenbe, ha leírnád azt a nevet szerintem. Ha meg nem szeretnéd, akkor meg az a véleményem hogy ne foglalkozz senkivel. A mi nevünk se tetszik szinte senkinek, de nagy ívben teszek rá.
2018. aug. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatodat írd ki kérdésnek és nyugodtan írd le azt az istenverése nevet, ha már azt kérded, jó-e!
2018. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem én Eszter vagyok,lányom Noémi mindkettö vallási eredetű, de soha nem ért emiatt hétrány...


Nem is érdekelne mások véleménye,megszokjék

2018. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jaj bocs, bele akartam írni!


Választott nevünk az Ezékiel illetve ha két név lenne, akkor Máté Ezékiel

2018. aug. 21. 09:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkoznék vele ami választott nevünk sem tetszett senkinek a közvetlen környezetünkben most pedig mindenki amikor megmondjuk hogy hogy hívják idegenek teljesen odavannak és vissza hogy milyen szép hangzású név

Emília egyébként, semmi különleges mai extra név.


Nekem nem tetszik a választott nevetek de nem is nekem kell hogy tetszen szerintem jó hogy nem egy tucatnév de nem is ilyen nem is tudom Noel-Zorel-Zétény-Zente -Zalán.-Belián-Dorián-stb


Nem fogja senki emiatt csúfolni

Ha igen akkor más névvel csúfolnák például a füle miatt vagy bármi miatt amin fogás találok úgyhogy ezzel nem érdemes foglalkozni


Egyébként vallási dolgokat a kisgyerekek egyáltalán nem csúfolódnak hiszen nincsenek is vele tisztába

Később pedig úgyis találnak indokot csúfolódásra, ha akarnak mint ahogy fentebb már írtam

2018. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon nehezen szuletett meg a kozos dontes a nevre, amire anyukam rogton mondta, hogy nem tetszik neki. Azonnal mondtam, hogy nem baj, majd megszokja, orultunk, hogy azt az egy nevet megtalaltuk. Hozzateszem, egy teljesen atlagos nevrol van szo. A ti esetetekben a vallasi eredet miatt azert megis elgondolkoznek, hogy erheti-e hatrany emiatt ott, ahol eltek, illetve, ha igen, akkor milyen, hiszen ma mar azert eleg meredek neveket tudnak adni.
2018. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Oooo ne törődj ezekkel. Nektek tetszik és kész.

A mi választott nevünk a Dávid. Nekem a kolléganők jöttek ezzel a hülyeséggel, hogy zsidó név.. aztán gyorsan csend lett mikor rávilágítottam néhányuk nevére, hogy héber eredetű, akár csak a Dávid. Ettől zsidónak érzik magukat? Nem. Na akkor csend lett.

2018. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te, mennyi ember szaladgál zsidó, heber névvel?
2018. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az Ezékiel név az Ótestamentumból, a Máté az Újból való.

Attól függetlenül, hogy az elsőt nem találom különösebben szépnek, nem érdekelne, hogy milyen vallásból ered.

Ha ti ezt találjátok mefelelőnek, adjátok ezt, és ne törődjetek mások véleményével.

2018. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Leginkább az Ezékiel amin mindenki kiakad, holott a nagyszülők javaslata (Dávid, Péter) szintén vallásos...


A Máté mint első keresztnév egyelőre inkább csak "opció", elfogadottabbnak tűnik mint az Ezékiel, és a nevek közül amik még tetszenek,hangzásban talán ez illik hozzá a legjobban, de hát nem tudom, még lehet kicserélődik másra. Szerintem az Ezékiel önmagában szép, nem is kellene hozzá másik név



Talán az lehet a probléma hogy ritkább, kevésbé elterjedt név.


Úgy tűnik amúgy maradni fog a választott név, de félek nehogy a fiunk bánja majd a választásunkat :(

2018. aug. 21. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!