Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy itt jo...

Miert van az, hogy itt jo nehany ember azt hiszi, hogy o mindent tokeletesen tud es hihetetlenul buta tanacsokat ad teherbeesessel meg vedekezessel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hihetetlenul nagy butasagokat lehet itt olvasni nehany valaszolotol, mint pl. a tabletta abbahagyasa utan 3 hetig meg vedett vagy nem kivant terhessegtol meg ilyenek... Vagy hogy csak a nagykonyvben megirt kozepidoben es csak a 14.napon lehet teherbe esni stb. Annyi ember megcafolta mar az ilyen "jotanacsokat", hogy csak ekkor meg akkor lehet/nem lehet teherbe esni stb.
2010. okt. 19. 08:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Es miert van az, hogy sok ember itt keszpenznek vesz mindent, amit valaki tanacsol neki? En peldaul soha nem veszek itt semmit keszpenznek, max. ha valaki valami tenyleg olyat mond ami szemelyes tapasztalat es nem pedig XY vagy Toth Mariska mondta, hallotta stb. Tegnap elolvastam tobb oldalnyi kerdest a fogamzasgatlas temakorben, meg teherbeesesben is es szornyu, hogy mekkora butasagokat lehet olvasni. Le merem fogadni, van olyan ember neha-neha, aki ezeket meg el is hiszi, aztan meg mondjuk teherbe esik mert valaki azt irta itt, hogy tabletta abbahagyasa utan meg 3 hetig vedett a no a nem kivant terhesseggel szemben. :( Most lehet ezek a "jotanacsok" csak nekem szurjak a szemem, de mikor ilyenekrol olvasok, hogy "gorbeszakik", mintha itt mindenki orvos lenne, az nagyon gaz. Persze mindenkinek legyen egy alapmuveltsege a temaban, de azert vannak olyan dolgok, amiket igen csak orvosra kellene bizni, nem?
2010. okt. 19. 08:44
 2/12 A kérdező kommentje:

A masik kedvencem meg a "tabi abbahagyasa utan 3 hetig meg vedett vagy" cimu baromsagon kivul az, mikor valaki azt allitja barmelyik fogamzasgatlasi modszerrol (tobbnyire ovszerrol vagy fogamzasgatlo tablettarol), hogy az 100%-os, mikor tudjuk nagyon jol, hogy 100%-os vedelem nincs max. ha valakinek nincs mehe vagy nem szexel.


Na meg amikor jonnek itt nehanyan leoltani masokat teherbeesessel kapcsolatban, hogy mi a jo feneert nem vedekezett, holott a kerdezo/valaszolo nem is irta egy szoval sem hogy a) babat szeretnenek vagy eppenseggel nem , vagy b) vedekezes mellett lett-e terhes vagy nem vedekeztek. De mar sokan jo elore tenyek es minden info ismerete nelkul vagdalkoznak, hogy miert nem hasznalt az illeto gyogyszert, gumit stb.. Aztan kozben meg lehet az illeto babat szeretne, vagy eppen nem tervezik, de ugy vannak vele, ha jon, akkor nem baj. Miert kell durvan leoltani masokat anelkul, hogy az illetorol tudnanak valamit is?

2010. okt. 19. 08:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, szerintem dobj be egy Xanax-ot...

(Mellesleg: ha ez az oldal nem lenne és ez sok "buta" anyuka nem írkálná a "haszontalan" tanácsait, akkor a fiam már rég kórházban lenne, ugyanis a védőnőmre és az orvosunkra sem lehet számítani és ezek az "okoskodók" olyanok, mintha a fiamnak egy fórumnyi "második anyukája" lenne!)

És nem hiszi itt senki, hogy ő az Orákulum, csak a saját bevált tapasztalatait osztja meg, hátha tudnak az ilyen csökött agyúaknak segíteni, mint amilyen Te vagy.

2010. okt. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. En nem izultalak teged, szoval megkernelek hogy vegyel vissza magadbol, mert csak magad minosited a mocskos beszeddel.


2. Itt nem mindenki "anyuka", aki valaszol. Ennyit errol.


3. Nekem is van gyerekem, meg tapasztalatom es tudasom is.


4. Akkor ezek szerint te elhiszel minden egyes tanacsot, nem csak a hasznosat, hanem a baromsagot is, ugye?


5. Hogy gondolhatod, hogy a laikusok sokszor jo, sokszor azonban buta tanacsa feler egy orvosi vizsgalattal ill. szakvelemennyel? Persze hogy nem minden orvos jo, DE ok ezekrol tanulnak hosszu eveken at. Nehogy mar bemagyarazd nekem, hogy el kellene azt hinni peldaul, hogy a tabletta abbahagyasa utan meg 3 hetig az ember vedett nem kivant terhesseggel szemben.... Mikor az igazsag az, hogy meg rendes szedes soran is teherbe eshet az ember!!! Ez pedig teny, mert 1. orvos mondta nekem, nem egy laikus, 2. megtortent velem. Na erre varrjal gombot!

2010. okt. 19. 09:40
 5/12 A kérdező kommentje:
nem inzultaltalak* (Meg mielott elkezdenel kotozkodni ezzel kapcsolatban is.)
2010. okt. 19. 09:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Anya, nem vagy te kicsit feszült?...
2010. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nikcsi ***** válasza:
Csak a fogamzasgatlas reszehez szolnek hozza, ket elo bizonyitekom van arra hogy a fogamzasgatlo abbahagyasa utan NEM vagy mar vedett meg 3 hetig... :)
2010. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen oldal. Anyukák, kismamák megosztják egymással tapasztalataikat, véleményeiket bizonyos dolgokban. Nem vagyunk egyformák, és nem vagyunk mindentudók, ezért a hasznos válaszok mellett születnek haszontalanok is. Sajnos vannak okoskodók, kötekedők is. Buták, de nagyon akarnak segíteni, ezeket ki kell szűrni. Szerintem azok akik rendelkeznek egy bizonyos alapműveltséggel, meg tudják különböztetni az értelmes választ az értelmetlentől. De neked nem való ez az oldal, ha ennyire felhúzod magad rajta. Vannak fórumok, ahol az orvos válaszol, menj azokra. Nem kötelező itt lenned és olvasgatnod. Nem bántásból mondom, nem kötekedésből, csak a te érdekedben, nagyon ideges lettél néhány ostoba választól, nem kell velük foglalkozni! Amúgy én nagyon szeretem ezt az oldalt, de neked nem való.
2010. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszi Nikcsi!


Tudom, hogy milyen ez az oldal. Nem a weblappal van bajom. Tudom, hogy sok ember segitokesz es jo szandekkal ad tanacsot, nem azert, hogy direkt felretajekoztasson. A legtobb valasszal nincs is bajom, szeretek idejarni. 1-2 ember viszont tenyleg kiakaszto, aki valtig allitja, hogy tabletta abbahagyasa utan 3 hetig meg vedett vagy, vagy az olyan, aki azt hiszi o maga orvos es ugy osztogatja itt az eszt. Termeszetesen itt nem arra gondolok, mikor valaki szemelyes tapasztalatat osztja meg, ezzel semmi baj, hanem az olyanra, aki mar tenyleg olyanokat mond, amivel akar a masik ember egeszsege, jolete karosodhat vagy pedig szimplan egy emeletes marhasag. En itt a kirivo peldakrol beszelek, ami sajnos nem ritka.

2010. okt. 19. 10:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Van olyan fogamzásgátló tabletta ami abbahagyása után 3hétig védett vagy.Mert olyan erős...


Dédim mondta a legjobb módszert h ne legyél terhes:Az ALGOPIRIN(akkor még nem volt receptes)...

mondom hogy a csudába véd az a terhesség ellen.

Hát beszoritod a két térded közé és megakadályozod h kiessen onnan:)Nesze neked felvilágositás! (93évesen halt meg,én voltam 18:( De ezt soha nem felejtem el,s a lányomnak is el fogom mondani ha akkora lesz:) Nagyon szerettem...Egy napon születtek csak 100év különbséggel.

2010. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!