Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellé milyen fajta kutya?

Gyerek mellé milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Még nincsen babánk,de mindenképp szeretnénk majd kiskutyát mellé.Lehet most egy időre tárgytalan lesz a kérdésem,mert éppen egy pozitív tesztre várok:)

A lényeg az lenne,hogy milyen kutyát javasoltok?Akiknek már van gyereke és tapasztalata,az írjon.Azzal kapcsolatban is várom a válaszokat,hogy mennyi időt érdemes várnia kutyával,ha mondjuk a baba hamarabb jön/vagy ha a baba nem sikerül és a kiskutyát megvesszük,mennyi idő múlva "jöhet" egy újszülött?

Én egyébként német dogra gondoltam,nagyon szeretem ezt a fajtát csak nem tudom mennyire illik gyerek mellé.

Nagytestű kutyust szeretnénk és én személy szerint örülnék ha nem rendelkezne túl nagy szőrrel,és nem hullajtja annyira.


2018. aug. 27. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

A baba vagy már kutyás családba születik, vagy később legyen kutya, de úgy nem vennék kutyát, hogy újszülött mellé, mert "kell". Nem kell. Akkor is vehettek kutyát, ha 2 éves lesz a gyerek.

Egy kutyát is meg kell ismerni, ki kell ismerni, foglalkozni kell vele (ez a legfontosabb), erre egy baba mellett nem lesz időd. Az nem foglalkozás, hogy adsz neki enni, meg 2x megsimogatod a buksiját.

2018. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk 2 puli keverék van, kinti kutyusok. Elég nagyok már most is pedig kölykök még. Okosak, és szeretik a gyereket. Kb 8-9 hónapos korába hoztuk őket a házhoz. Szépen összenőttek. Az volt a jó h mire a kutyusok is masszívabbak lettek addig a gyerek is elkezdett menni szóval összenőttek nagyon. Idén már borzalom ami megy (persze idezőjelbe :) ) fekszik a kutyákon, beléjük bújik amit el tudsz képzelni. Kutyák nem bántják pedig ő nyúzza őket rendesen. Most lesz 2 éves a gyerek most vettünk cicákat h bent se unatkozzon :) hát őket is imádja. Nem tervezünk tesót ezért is van nálunk ennyi négylábú. Sztem ha ti is így hozzátok h már totyog a gyerek jobban összeszoknak.
2018. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat!

Másodszor meg godnoltam,hogy lesz olyan aki majd azt gondolja,hogy olyan felelőtlen vagyok,hogy egyszerre akarok kutyat meg gyereket,gondolkodtam is hogy leírom hogy gondolom a félreérések elkerülése végett.De akkor leírom most.Nyilván nem egyszerre akarjuk,tudom,hogy egy kiskutyya olyan mimt egy gyerek,sokat kell vele foglalkozni.Éppen ezért is kerem ki mások véleményét,mert mondjuk nem biztos hogy azert megvárnám mire 5 éves a gyerek.De 1-2évet biztosan.

2018. aug. 27. 13:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok elírás miatt.
2018. aug. 27. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4 éves volta kan pitünk, amikor született a gyerek. Most már 9 és 5 évesek.

NAgyon jól kijönnek egymással.

De soha nem engedtem, hogy a gyerek nyúzza a kutyát. A kutya sem nyúzza a gyereket... Szépen megtanulta a fiam, hogyan bánjon az állatokkal. Fantasztikusan jól eljátszanak.


Szerintem ha még sosem volt kutyád, akkor ne a szülés környékére tegyétek a beszerzés időpontját. Mert egy kiskutya rengeteg időt, energiát igényel. Ahogy egy újszülött is.


Én örülök, hogy előbb lett kutya, mert így egy jól nevelt kutya mellé jött a gyerek, nem kellett aggódnom, hogy szétrág ezt azt, bemegy a gyerekszobába, felmegy az ágyra... stb. SZóval semmi rosszaságtól nem kellett félnem, mert egy nevelt felnőtt kutya mellé érkezett a gyerek, aki mindig szót fogad.

Kisgyerek mellett sokkal nehezebb kutyát nevelni. Következetesen meg főleg. Szóval én azt tanácsolom, hoyg vagy kb gyerek előtt 1 évvel legyen kutyátok minimum, vagy gyerek után úgy 5 évvel...

2018. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Volt már kutyám korábban,tehát nem teljesen idegen a terep.
2018. aug. 27. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Én először megvenném a kutyát. Letudja az első 1-2 évet. Közben kutyaiskola,tanulás,komolyodás. Vagy megneveled te,ha tudod. És utána jöhet a gyerek.


Nekem egy 9.5 èves mudi kanom van. Kislányom 2.5 éves. Remek páros :). A kutya már lenyugodott,jólnevelt,kibír mindent. Ha unja,félrevonulhat. És a gyereket is okítjuk.

2018. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja,azt kihagytam,hogy: mindenképpen legalább közepes testű,nem törékeny fajta. Pl.: ne olasz agár legyen :). Valami strapabíró :).


Húgomék 3 gyerek (6 éves,2éves,fél éves) mellé most vettek puli kölyköt

2018. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Golden retriever❤ Nézd meg akár a youtubeot, tele van videókkal ;) Ez az a kutya, ami nem tud csalódást okozni!
2018. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!