Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudod, hogyan neveld a...

Honnan tudod, hogyan neveld a gyermeked? Mit teszel, ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés

A hamarosan 5 éves kisfiam minden nap kikészít. Az utóbbi 1 évben kezdődtek a problémák, előtte egész problémamentes kapcsolatunk volt. Nem tökéletes, de teljesen normális, szerintem. Nem merült fel bennem, hogy gond lenne, de most már igen.


Egyáltalán nem figyel arra, amit mondok, a legalapvetőbb szabályokat sem akarja betartani, rengeteget felesel, evés közben rendetlenkedik, köpköd, belebeszél, ha a férjemmel beszélek, ma elkezdte ütni a három éves tesóját, míg egy ismerőssel beszéltem (2 percig tartott, nem fél órája dumcsizgattam, vagy ilyesmi), boltban kiabál, rendetlenkedik. Nem alszik, és a tesóját sem hagyja aludni, csúnyán beszél, stb.


Ma már annyira kiborultam, hogy elsírtam magam mindkettő előtt, úgy éreztem, minden eszközöm elfogyott, és fogalmam sincs, mit csináljak. Amikor sírtam csak röhögött, hangosan.


Egy órája megkérdeztem, tudja-e, hogy miért haragszom. Igen, időrendben végig tudta mondani a mai nap összes rendetlenkedését, mintha megjegyezte volna mindet. Pedig azóta aludt is 1.5 órát.


Szégyellem, de pofont is kapott már, amikor pl. leköpött itthon, amikor mennie kellett fürdeni. Nem jó megoldás, tudom, de elpattant a cérnám.


Én úgy gondolom határozott és következetes vagyok. Ha rosszul viselkedik el kell mennie az asztaltól (de nem hatja meg, ha egy étkezés egészben ki is marad, nem érdekli). A pofon se hatotta meg, 2 percig volt csend, aztán folytatta, amit azelőtt csinált.


Szidjatok nyugodtan, ha akartok, szaranyázzatok, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, hol rontom el? Elolvastam egy tucat könyvet, blogot, megnéztem egy sor videót, mindenhol kutatok, és próbálkozom, de nem találom hozzá az utat.


A tesója 3 éves, aranyos kissrác, de elkezdte másolni a bátyját, és attól tartok, hogy ő is effelé halad és akkor nem tudom, mit fogok csinálni??


Ti hogyan nevelitek a gyerekeiteket?

Vajon mit csinálok rosszul?



2018. aug. 27. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Apuka részt vesz a nevelésben?
2018. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem iratod be valami sportra? Szerintem jót tenne neki, barátnőm volt hasonló szituban neki lánya van, beiratta gimnasztikára, azóta teljesen lenyugodott.
2018. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, persze, apuka is részt vesz a nevelésükben. Hasonló érzésekkel, mint én. Ő talán egy kicsivel kevesebb udvariatlanságot tapasztal, de azért ő is tudja, hogy mire gondolok, amikor kettesben marad velük, mert nála sem sokkal jobb a helyzet.


Ma épp dolgozott, ezért nem volt itthon, amikor kiakadtam.


Sportra még nem járt, igazából eszembe sem jutott, mert minden nap megyünk le mozogni, játszótérre, vagy kirándulni egy-két órára gyalog, így azt hittem, a mozgás elég.

2018. aug. 27. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém kisebb, 2.5 éves, de én is félek ettől a helyzettől. Szerintem is jó ötlet lenne a sport, a felesleges energiait levezetni. És nem vagy szar Anya hidd el! Nehéz a gyereknevelés az biztos!
2018. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már nézem a kerületben elérhető sportolási lehetőségeket. Nem merem verekedősre vinni, már csak az kéne, hogy az ovis csoporttársain "gyakoroljon", vagy a kistesóján, mert épp karatéra vagy judo-ra jár.


Igyekszem mondogatni magamnak, hogy nem vagyok rossz anya, hiszen tényleg nagyon igyekszem, már annyi mindennel próbálkoztam, de ma annyira elfáradtam :( még most is gombóc van a torkomban, nagyon tudnék sírni. El vagyok keseredve, és félek is, hogy mi lesz ebből tinédzserkorra? :(


Sosem gondoltam volna, hogy idáig eljutunk, és tudtam, hogy nehéz, mások is mesélték, hogy nem egyszerű a gyereknevelés, de azért ennyire komoly kihívásnak sem gondoltam. Azt hittem, hogy ha én odafigyelek, és igyekszem, az elég lesz, csak azért nehéz, mert mindig oda kell tennem magam. De nem, értetlenül állok az események előtt néha, és nem azzal van a baj, hogy nem tenném, amit tennem kell, hanem azzal, hogy fogalmam sincs, mit tegyek még, hogy a viselkedése változzon. Volt egy eszközkészletem, és az utóbbi hónapokban bővítettem is, de még mindig néha olyan érzésem van, mintha egy "darabka" információ hiányozna.

Nem értem, miért történik ez.

2018. aug. 27. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A sport nagyon jó gondolat, ott talán némi tiszteletet is tanul. Amúgy sima figyelem kierőszakolás amit csinál. Nem volt beteg a tesója vagy valaki a családban aki esetleg több figyelmet kapott? Vagy nem került új közösségbe, ahol egy ilyen magaviseletű gyerekkel foglalkoznak többet?


Egyáltalán nem vagy szaranya.


29/N

2018. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A rossz anyában nem merül fel, hogy rossz anya, hanem veri a mellét, hogy igenis mindent jól csinál, miközben a kis szeme fénye belerúg a mellette lévő emberbe. Piszok nehéz ez az egész, nekem még csak 2 éves a kisfiam, így nem tudok tanácsot adni. De nem vagy szar anya.
2018. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4 éves lányom van, mindenkit kikészít, ha elemében van, csak én bírom.


Rengeteg foglalkozást igényel. Én még sosem pofoztam meg, a fenekére csaptam csak 2 éves korában 4x.


Ha épp tojik rám, pl hallja, amit mondok( tedd a helyére a ceruzát), és tojik rám, megismétlem guggolva, ránézve, ha így is tojik komprommiszumot(segítséget vagy mese utani pakolast ajanlok), ha ellenkezik tovabbra is, akkor odaviszem és a helyére rakatom vele a kezét fogva, miközben dicsérem, hogy milyen ügyes. Ha vergődős hisztibe megy át, akkor is. A végén megölelem és elmondom, hogy nagyon szeretem, de ha anya mond valamit, akkor azt meg kell csinálni, és remélem, hogy legközelebb ügyes nagylány lesz és egyből megcsinálja.

2018. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémák, a nagyfiam 6. évében kezdődtek, a kisfiam akkor 4 volt. A teljes normális gyerekem egészen kifordult magából. Idiótán viselkedik, bántja az öccsét, felesel ami azért durva mert az élete első 6 évében fogjuk rá, hogy mintagyerek volt. Elvittem pszichológushoz, mert a viselkedés vàltozàshoz tàrsult egy-két hülye szokàs is. És a drnö azt mondta, hogy ez a gyerek teljesen normàlis, ilyen korban meghülyülnek és készüljek fel, hogy kb. 3.os koràig ez lesz. Hààt, kivàncsi vagyok. A kicsi nàlunk most

Lesz 6 éves, és nàla is kezdem làtni, hogy kialakul ez a "fantasztikus" viselkedés. Én sem tudom sok esetben mi a helyes.

Segíteni nem tudtam, de legalàbb tudod, hogy nem vagytok egyedüli eset..

2018. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!