Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki után kapta a gyermeketek a...

Ki után kapta a gyermeketek a nevét? Vagy honnan jött az ötlet, hogy az lesz gyermeked neve?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Megláttuk egy névlistában, és megtetszett. Mindkét esetben így volt. Nálam abszolút kizárt volt, hogy direkt valakiről kapja a nevét, legyen neki sajátja.
2018. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a névlistábol. Ez maradt, ami mindkettőnknek tetszett.
2018. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Vin Diesel után..

Nem vicc, halálos iramban maraton hétvégét tartottunk terhesen.

De én meg anno Micsoda Nő-ből Julia Roberts után úgyhogy nem esik messze az alma a fájától..

2018. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy város után, no nem Szeged hanem külföldi.
2018. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Apukával ez az egy név volt ami mindkettőnknek tetszett. Az érdekes benne, hogy mikor a szüleimnek elmeséltük mi lesz a neve, akkor mondták el, hogy ez lett volna a nevem, ha fiú lettem volna. :D
2018. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy választott fiú és lány név. Aztán a 4D ultrahang vizsgálaton láttam a babát, a mozgását, biztosra mondták a nemét, és akkor ugrott be az a név, amit végül kapott, mert más nem illett volna rá.
2018. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Senki utàn nem kapta, mindenképpen magyar eredetű, nem tucat nevet akartunk, kivàlaszottunk mindketten 3-3at egymástól függetlenül, egy egyezés volt az lett a neve a fiunknak.
2018. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Miután végigolvastuk az MTA által engedélyezett fiú nevek listáját és a tetsző neveket hozzápróbáltuk a vezetéknévhez, rájöttünk, hogy a B betűvel kezdő keresztnevek illenek a legjobban hozzá, így leszűkítettük a B-s nevekre, és onnan választottunk. Második névként az apja nevét kapta.


Amúgy a B betűre szűkítés előtt versenyben volt a Richárd (de mindenki Ricsizné, ezért kilőttük), apám után a Szilárd (de a vezetéknévvel nagyon-nagyon keményen hangzó név lett volna, habár jól csengett nagyon, de férjem egy lágyabbat akart).

2018. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Az első a névlistábol,trtszett,szép a jelentése, a második, megálmodtam,hogy kislány lesz és a karszalagján láttam a nevet is,ami a legjobb barátnőm neve, harmadik gyerkőcünk pedig szintén névlista, szép jelentés, jo névnap stb...
2018. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiú név ötlete onnan jött, hogy sok azonos nevű férfit ismertem. És ezen név hordozói valahogy mind jóképűek és sikeresek voltak. Szóval számomra nagyon pozitív csengésű lett a név. Vagyis mondhatni többektől jött az ötlet :)


A lány nevet pedig egy főiskolai barátnőm alapján választottam. Aki nagyon jó barátnőm volt (bár maga az ismerettség nem volt olyan régi), gyönyörű volt, örök vidám, tele életenergiával, de sajnos tragikus körülmények között elhunyt nagyon fiatalon. Így én arra a barátságra emlékezve választottam ezt a szépen csengő nevet.


Szerencsére apukának is tetszett mindkét név, szóval kb 5 másodperces beszélgetés volt ez köztünk :D


Pechemre viszont mindkét név nagyon gyakori manapság. De ez nem zavar különösebben, pont azért mert mindkettőnek jelentőssége van számomra.

2018. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!