Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a barátom testvére autista,...

Ha a barátom testvére autista, akkor ha születne gyerekünk hány százalék, hogy örökölné?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Milyen autista? Javítsatok ki ha tévedek egyébként, de szerintem nem öröklődik. Vagy ha öröklődik is, nem a párod autista, nem hiszem hogy aggódnod kellene. Viszont babatervezés előtt beszélhetsz genetikussal, aki mindent el fog mondani neked. :)
2018. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Apai ágon öröklődik. Szóval,ha hordozza az apuka,öröklődhet. De kicsi az esély.

Lehet vitatkozni,én ezt így tanultam 2018-ban,idèn.

2018. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Öröklődik apai és anyai ágon is. Bizonyítottan agyi genetika betegség. Hibás gének okozzák. Százalékot genetika vizsgálat alapján tudnak mondani. Férfiaknál gyakoribb mint nőknél.
2018. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Úgy tudom, ahogy a kettes válaszadó. Apai ágon öröklödik. Ismerősöméknél van egy felnőtt autista lány, apai oldalról örökölte, de ott 3 gyerekből 1 autista lett.
2018. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok persze nem kizárt hogy tévedek, azért is írtam hátha valakinek frissebb infója van. Viszont tuti nem mindegy milyen autizmusrol beszélünk.
2018. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!