Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mondjam meg a lányomnak...

Mikor mondjam meg a lányomnak hogy az apja nem a vérszerinti apja? Ti mikor és hogy mondanátok meg a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Hány évesen?

Fél éves volt amikor összejöttünk.


2018. szept. 4. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Erre minden valamirevaló pszichológus visszakérdez, hogy miért, azt mikor mondod el, hogy lány, vagy hogy a te lányod? Beszélni kell róla, lehet mesét találni és csinálni róla, nincs mit halogatni rajta. Egyre inkább trauma, ha nagy családi titok, amit nagynehezen kibök valaki, jó esetben ti.
2018. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor, amikor a lányod kezd beszélni, kérdezni - nem "elmondani" kell, hanem kezdettöl nyíltan beszélni erröl (IS), ahogy minden másról is.
2018. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Most mekkora?
2018. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most 2 éves
2018. szept. 4. 16:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

kérdés,a nevelőapa hogy viseli ezt a szituációt,rosszul esne neki,ha a gyerkőc tartaná a kapcsolatot az igazi apukával/családdal? ha teljesen normális ez neki és nem csinálna hisztit belőle,akkor minél előbb


nálunk nem volt ez a helyzet,nekem apukám meghalt,de mikor megszülettem sem voltak már együtt anyával,aztán egy éves sem voltam,amikor balesetet szenvedett..a testvérei jártak hozzánk néhanap,de úgy tudtam anya barátai,aztán kb 8 éves voltam amikor elmondta anya..kb 12 éves koromig hallani se akartam róla,aztán nevelőfater egy szemét lett,azóta tartom a kapcsolatot a másik családdal,vele meg egyre kevésbé


bennem nem okozott törést meg ilyeneket úgy érzem,kaptam még egy családot és nem érzem,hogy későn tudtam volna meg az igazságot

2018. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk már az első pillanattol kellett volna, de mindegy.
2018. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

#6

Fél évesen?...

2018. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

#6 Első pillanattól? 2 éves kisgyerekről van szó, azt írta a kérdező. :)

Ovis korában én még nem mondanám el. Esetleg amikor már nagycsoportos, mégis. Akkor már megértené. Bár nem hiszem, hogy változtatna bármin is, ha jó a kapcsolatuk egymással, és apaként viselkedik a gyerekkel, nemcsak anyukával van együtt.

2018. szept. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Igen, a félévesnek is lehet mondani hohy nézd itt a Pisti, ahelyett, hihy azt mondaná, itt van apa. Amúgy se kell az éppen aktuálist apukának nevezni se az anyának, se a gyereknek.
2018. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Ismerősömnél hasonló a helyzet, de tök jól kezelték mindig is. Ott is apának szólítja a gyerek a nevelőapát, hiszen ő neveli baba kora óta és a vérszerinti apával nincs kapcsolata egyáltalán. Ők úgy oldották meg, hogy amikor a gyerek már 2-3 éves volt, akkor kezdtek neki mesélni róla röviden, hogy milyen volt, amikor ő megszületett, mutattak neki képeket is, meg meséltek arról is, hogy az milyen volt, amikor a nevelőapukával először találkozott, amikor ők egy család lettek.


Én is így csinálnám, nem egyszer elmondani neki, mint valami nagy titkot, hanem folyamatosan beleszőni a beszélgetésekbe. Ahogy az örökbefogadott gyerekeknél is szokták manapság már. Nálunk mondjuk ez nem volt aktuális, az én fiam már 4 éves volt, amikor a férjemmel megismerkedtünk, ő emlékszik is rá, hogy volt idő, amikor még nem élt velünk, bár a vérszerinti apjáról neki sincsenek emlékei.

2018. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!