Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerekes szülők. Miért...

Egy gyerekes szülők. Miért döntöttetek úgy, hogy csak egy babát vállaltok? Nem hiányzik nektek vagy a gyereketeknek tesó?

Figyelt kérdés
2018. máj. 8. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Még csak egy hónapos ugyan a kislányom de már most megmondtam ,hogy nem lesz kisteso.. egyszerűen képtelen vagyok mégegyszer 9 honapot végig küzdeni .. talán életem legrosszabb 9 hónapja volt .. végig rosszul voltam .
2018. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

eppen terhes vagyok a babankkal, de mindig is egy babat terveztunk. en egyke vagyok, ugyhogy ezert, a ferjemnek tobb testvere is van,o ezert nem akar tobb gyermeket. aztan majd meglatjuk, mit hoz az elet, ugye, soha ne mondd hogy soha. :)

nekem anno nem hianyzott a testver, es nagyon sok egyke ismerosom van, nekik sem hianyzott. egyikunk sem elkenyeztetett, nem igaz rank az egyke-sztereotipia.

2018. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Azért döntöttem az egy mellett, mert ezt kimondva (hogy nem akarunk töbet, elég egy is) kevésbé fáj, hogy nem jött össze a tesó.
2018. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Az első is majdnem túl későn született, már nem kockáztatnék még egyet. De nem is volt igazán tervben, én egyáltalán nem bánom, hogy nincs tesvére. Semmiről nem marad le, sajnos nagyon sok példát tudok rossz tesvérkapcsolatokról, szerintem ezek vannak többségben. Az egykék nyugodtabbak, szelídebbek, mint akiknek testvérük van.
2018. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon traumatikus volt a szülés, és amúgy is gondolkoztunk örökbefogadáson, így ha lesz is második gyerekünk, csakis örökbefogadáss. (És őszintén nem is érzem magam alkalmasnak arra, hogy mégegyszer ezt az egész csecsemő mizériát végig csináljam..)
2018. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Mert egyedül nevelem a kisfiamat. Van párom már két éve, de az előtte lévő 3 év egyedül megtanított arra, hogy igazából tényleg magának szül az ember.

Félre ne értsétek, a gyermekem a legeslegjobb az életemben, de nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ha megint egyedül maradnék csak már 2 gyerekkel, akkor milyen nehéz lenne.

2018. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Unokanövérem egy gyereket szült,mert soha nem akart ketőt,meg többet. 1 általános iskolai tanárnőm,ő nem válalt másodikat,mert az első gyermeke fogyatékos lett örök életre.1 másik női rokonom,szütl 1 gyereket fiatalon,elvált férjétől és uj pasija lett akitől akart 38 évesen gyereket,de pasi nem akart.igy több baba nem lesz.
2020. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!