Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák! 19 hónapos...

Kedves anyukák! 19 hónapos lesz a lányom decemberben. Igazi vagy műfenyő legyen?

Figyelt kérdés
A konyhaasztalra gondoltam egy kis műfenyőt megmondom miért. Mert tavaly megvettük a legolcsóbb fát - 10ezren alul ez az egy volt - nem is a legszebb volt és szilveszter előtt leszedtük mert a kandalló melege miatt hullajtotta a tüskéit. Egy asztali műfenyőre gondoltam. Nem lesz csalódás? Nem zsugori vagyok csak a tüskék miatt akarok műt és azért az asztalra, hogy a díszeket nehogy levegye, összetörje és a szilánkok megsértsék a kis kezét. Vagy, ha nem is az asztalra egy magasabb dologra raknám. Mit gondoltok igazi vagy mű legyen? Tavaly az igazi nagyon tetszett neki, de akkor még picike volt. Nektek milyen lesz...?
2018. szept. 10. 10:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
29%
15 éve műfenyőzünk, amióta gyerek van, ez nem változott. Hatmilliószor egyszerűbb, tisztább, gazdaságosabb. A gyerekeknek teljesen mindegy. Gyerekkoromban még az élő fenyő volt a divat, csak a baj volt vele. Faragás, tűhullajtás már 26-án, a fenyőillat addig volt igaz, amíg a fa felmelegedett szobahőmérsékletre, azaz pár óráig, utána semmi. Nem győztük forgatni, hogy minden szögből mutatós legyen, stb. Teljes mértékben műfenyő párti vagyok, ma már nagyon szép, élethű fákat kapni, amik 5-10 felállítást is kibírnak simán.
2018. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Mű, de nagy és a földön, nem törékeny díszekkel, kikötve. Nem venném el a karácsonyfa élményét semmi miatt.
2018. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nektek kell eldönteni, én pl. asztalra sosem raknék karácsonyfát, de ez az én véleményem , attól te még odarakod ahova akarod.

Nekem is18 hónapos volt a fiam karácsonykor, A földön volt, igazi, nagy , soha egy ujjal nem nyúlt hozzá , egyszerűen mondtam, hogy nem szabad, és megértette , meg amúgy sincs felügyelet nélkül a szobában. Úgyhogy nem volt ebből semmi gond.

2018. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk gyönyörű, 3D-s műfenyő van, a tartóssága miatt, de nem ezek az asztali rondaságok, hanem igazi, plafonig érő, hatalmas fa.


Az az igazi varázslat! :)

2018. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk igazi szokott lenni, kb. egy méteres, amit amint ásni lehet, kiültetünk, de olyan is volt, amit vissza lehetett vinni. A cserép miatt magasabb és stabil. Díszekből olyasmit rakok alulra, amik nem törékenyek (fa, szalma, textil, papír), bár így is van, ami tönkrement a csodálatban.
2018. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Itt is nagyon meleg van a központi fűtés miatt, auchan parkolóban szoktunk fát venni ezüst fenyőt vagy fekete fenyőt sosem hullajtanak. Tavaly ezüst volt 165cm magas 4900ft volt kibírta január közepéig.
2018. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
14 hós lesz. Igazi fenyőt veszünk. Semilyem mű nem múlja felül.
2018. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk igazi, douglas fenyő volt tavaly és idén is az lesz valószínűleg. Nem szúr a levele és tartós, plusz megfizethető. Minden dísz műanyag rajta. Földön van.
2018. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Tavaly karácsonykor 14 hónapos volt a lányunk. Igazi fánk volt, mint minden évben. Szép nagy formás, plafonig érő nordmann (mindig ilyen), isteni illata van, imádjuk! Csak pár üveg díszünk van, azok felülre kerülnek, a többi műanyag, azok is nagyon szépek. Imádta a lányunk a fát. Nem nyúlt hozzá, csak leült mellé és nézte, hagytam egy két díszt pluszban egy tálban a fa alatt, hogy azokkal játszhat, ha akar.

Meleg van nálunk, de nem hullott. Egyébként is porszívózok minden nap, vagy minden második nap, így nekem ez nem plusz munka, ha esetleg a vége felé picit hullik a tűlevél. Mindig január második hetén szedjük szét. Amikor visszük ki, akkor is csak nagyon kevés hullik le róla. Idén már két éves lesz karácsonykor, csakis igazi fa jöhet szóba.

Anyósomnak műfenyője van. Nem rossz, de nekem nagyon látszik rajta, hogy mű. Nem a leggagyibbat vette, sőt elég drága is volt, de nekem meg sem közelíti az igazit.

Ha valaha műfenyőt vennék, akkor áldoznék rá sokat és olyat vennék, ami tényleg nagyon hasonlít az igazira. Mert vannak tényleg szépek, de azoknak meg is van az áruk.

2018. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
45%

9-es,


karácsonykor porszívózol naponta?


Egyébként valóban, a teljesen élethű műfa nem olcsó mulatság, ám arról nem lehet megállapítani, hogy nem vágott, csak tapintással.


Nálunk az van, 3 méter maga, kb. úgy néz ki, mint az amcsi karácsonyi filmekben. Az illatot a girlandok és az adventi koszorú adja, így viszont még január végén is olyan szép a fa, mint az első napon. Mi akkor szoktuk leszedni.

2018. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!