Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogmosás kisgyereknél?

Fogmosás kisgyereknél?

Figyelt kérdés
15 hónapos a lányom, kb. féléves kora óta mossuk a fogát vízzel, eddig hagyta is, de csak az apjának, most viszont pár napra elutazott az apja, nekem nem hagyta és mióta visszajött apa, rájött, hogy nem muszáj hagyni, nagy hisztit csap, elfordul, ráharap a fogkefére, nem tudjuk neki megmosni, ráadásul most már fogkrémet is használnánk és az sem tetszik neki. Nagyon erőszakosan nem szeretnénk fellépni, nem akarjuk, hogy megutálja a fogmosást és nem is nagyon lehet erőszakosan megmosni neki. Ti hogyan csináljátok, valami ötlet?

2018. szept. 10. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Mi úgy szoktuk, hogy fennhangon felnőttbulinak hívjuk az ilyesmi dolgokat :)


És aki fogat mos, az közben mindig ugyanarra a zenére táncolhat, de csak az, aki mossa a fogát. Első nap nem akartak csatlakozni. Aztán látták, hogy ez mekkora buli, amiben látványosan (!) jól érezzük magunkat, és csatlakoztak.

2018. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Jutalom ha még ossza?
2018. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

A fogmosás nem opcionális. Kell és kész. Kár volt neked belemenni a játékába, hogy nem hagyja.

Én szimplán megfogtam az arcát a fürdőkádban és megsikáltam. Különösképpen nem érdekelt a visítása közben. Szép, nem szép, ezt kell szeretni. Inkább, mint a gusztustalan, elfeketedett, rothadó tejfogakat.


Egy idő után eljutottunk odáig, hogy bár nem szeret fogatmosni, simán lehetett azzal fenyegetni, hogy oké, akkor elmosom a fogkefédet és fogmosás nélkül kell lefeküdnöd! szaladt magától a fürdőbe.


Viszont azt sem tudom megmondani, hogy hányszor kellett esti mesének felolvasnom a Fognyűvő manót :o

2018. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es ez nagyon vicces :)

3 ezzel nem értek egyet, bocs és nem is tudjuk megcsinálni, mert megfogja a fogával a fogkefét és igen erős állkapcsa van, ha nem engedi el ki se tudom húzni.

2018. szept. 10. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Másra hogyan veszed rá, amit nem akar megcsinálni? Vagy észérvékkel, vagy jutalommal, dicsérettel, vagy fenyegetéssel vagy a fizikai fölényeddel. Igazából mindig ez a választék, te tudod, hogy nektek melyik klappol elvileg és gyakorlatilag.

Mi az első fogtól már fogkrémmel mostuk (lenyelhetővel), napi kétszer. Aztán ekkoraként még a bohóckodást ("nyisd ki a szádat naaaagyra" énekeltem meg hogy "ááááásít az oroszlán") váltogattam, "a te is megmoshatod nekem" jutalommal (ami elég veszélyes :D ), de néha azért befigyelt a "na most már elegem van" is, amikor bizony nem szép, de megfogtam az arcát és megmostam, miközben ordított (de legalább úgy nem harapott rá). Később jött, ha ezzel húzod az időd, nem marad időnk játszani ("hát látod, nem maradt"... "vagy milyen ügyes voltál, hogy maradt"), és egy darabig bevált a homokóra is, én mosom, ő figyeli, aztán cserélünk. És persze mindig moshatja ő is magának. A nagyobbik már kinőtte és zokszó nélkül mossa egyedül, hogy még olvashasson az ágyában, szóval remélem, a kicsinél is csak egy korszak ez és a következetlen módszereim ellenére, kinövi anékül, hogy megutálná és később ezért elbliccelné a fogmosást.

2018. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!