Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem képes...

Sok szülő miért nem képes megtanítani a gyerekének, hogy az esti fogmosás alap és inkább a reggeli maradjon ki, mint ez?

Figyelt kérdés

Anonim módon én bevallom, hogy gimnáziumig nem mostam este fogat. Egyszerűen a szüleim nem ezt tanították, csak reggel a sietségben megsubickolni kicsit. Ők sem mostak SOHA fogat este. Sőt hétvégén, szünetekben egyáltalán kimaradt. Internetünk nem volt. Azt hozzáteszem, hogy alapból elég romlékonyak a fogaink a családban. Két hatos fogamat azért húzták ki gyerekként, mert fájt, anya meg azt hajtogatta, hogy tejfog és majd kiesik vagy "kifakad". Hiába írjátok, hogy mentem volna egyedül, 10-12 évesen a szomszéd városba a tiltásuk mellett.

Aztán kollégista lettem és ott elkezdtem jobban ápolni, alap lett az esti fogmosás. Titokban szájvizet, elektromos fofkefét kezdtem használni. Aztán 3 hosszú évig könyörögtem, hogy legyen fogszabályzóm, mert torlódtak, farkasfogaim voltak.

Most már elképzelhetetlennek tartom, hogy este ne mossak fogat, bármennyire fáradt vagyok, jóérzés is úgy lefeküdni. Meghát az egész napos kaja, bacik ott maradnak a szádban éjszakára. A reggeli sietségben úgysem mossa meg rendesen a legtöbb ember. Mai napig csesztetnek, hogy minek este fogat mosni, miért 3 percig mosom, miért nem csak kicsit bevizezem, mint régen?

Ki vagyok akadva, mert nem csak velem történt ez. Sokkal fontosabb az egészséges fog, mint egy új számítógép stb. Ráadásul anya tanár. Mindig azzal magyarázták, hogy régen se foglalkoztak az emberek a fogukkal. Oké, de a táplálkozás is más volt. Meg ennyi erővel járhatnának szekéren, mert régen autó se volt. Ez a szülő felelőssége kisgyerekkorban, nem másé.

Megint kiakasztottak, hogy sok pénzt kicseszek a fogaimra (fogápolási termékek), minek ennyit fogat mosni (ált. 2,max 3 alkalom egy nap).


2017. júl. 25. 23:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Jogos. A száj higiéniája is nagyon fontos. Ereszd el a füled mellett amit mondanak, ha nem akarsz konfliktust. Ha meg azt szeretnéd, hogy pattanjanak le erről a témáról akkor lehet kicsit keményebben is, én odavágnám, hogy miért a te pénzeden mosok fogat? Ja és bocsi, de én még akarok rágni 60 évesen is, nem csak protkóval, ha durván ráálltak erre a témára. Majd te másképp neveled a gyereked, nem ők tanítják nem fogat mosni vagy más egyébre, és be van fejezve. Kellemes estét.
2017. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Tanárként elképesztőnek tartom, hogy tanár kollegina erre neveli a saját gyerekét.
2017. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Te még jól jártál.

Én 20 évesen ott tartok,hogy állkapocs műtétre van szükségen a kezeletlen mély harapásom miatt,ha kiskoromba a szüleim komolyan veszik fogszabályzóval rendbe lehetett volna hozni.

4 fogamat húzták már ki hátulról.

10 gyökér kezelt fogam van(amik nem mentek volna tönkre,ha nincs mély harapásom...)

És ha a fogszabályzás meg a műtét meg volt alul felül összesen 14 fogamra kell majd korona-híd.


Én mit mondjak?

A fiatalságom azzal fog telni,hogy külföldi munkával megpróbálom előteremteni a pénzt a fogamra,mert ez ilyen állapotban nem maradhat,teljesen hazavágja az egészségemet,meg az önbizalmamat is,aztán meg jöhet a diákhitel a nyakamba....

És az én szüleim is tanárok...ennyit a magyar oktatási rendszerről

2017. júl. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Te még jól is jártál!:)

Az én szüleim egyáltalán nem tanítottak meg a rendszeres fogmosásra.

Olyan középiskolás lehettem,amikor magamtól jöttem rá,hogy azt rendszeresen kell csinálni,napi szinten többször.


A szüleim a mai napig nem mosnak fogat csak hébe-hóba.

2017. júl. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

Fuj, de undorító! :(

Nincs olyan, hogy "romlékony" fog. Az a fog, amit nem mosnak, elromlik. Ledöbbentem, hogy manapság is gondolkoznak így emberek. Azt hittem, ilyen csak a középkorban volt.

Az baromi jó, ha kihagyod a reggeli fogmosást, és büdös pofával mászkálsz egész nap. Az ismerőseid alighanem büdösszájúnak becéznek a hátad mögött. Pfejj...

2017. júl. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy szerintem totál értelmetlen reggel fogat mosni kajálás előtt.


Én étkezés után mosok fogat,reggeli vagy ebéd után,és lefekvéskor.


De annak nem sok értelme van,ha valaki este fogat mosott,akkor reggel megint fogat mosson,amikor nem is evett,ivott addig semmit.

2017. júl. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Ja,és azt sem tudtam mi az,hogy fogkő,illetve,hogy van olyan lepedék,amit csak orvosilag lehet eltávolítani,csak amikor meghallottam az iskolai fogászaton.


Sajnos vannak ilyen emberek,és gyereket nevelnek,sok az életben alapvető dolgokat nem tanítanak meg a gyerekeiknek.

Ehhez képest aki meg gyereket akar örökbe fogadni,azoknak éveket kell várni.

Szörnyű.

2017. júl. 26. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

A kérdésedben benne van a válasz. Nem téged nem tanítanak meg egy alapdologra, hanem nekik ez nem alap. Ők a saját értékrendjükre neveltek. Szerencsére kialakult benned egy helyes, egészséges új értékrend, amit remélhetőleg tovább adsz. Arról felesleges vitázni Velük, hogy miért nem vittek orvoshoz, kényszerítették a fogszabályozót, mert attól már nem lesz jobb a helyzet. Tanulj belőle, neveld máshogy a gyerekedet.


Nem tudom a hozzászólók miért ilyen szűk látókörűek, hogy ilyen csak a középkorban lehetséges azerintük. Elárulom rengetegen nem mosnak rendszeresen fogat, sőt van aki napokig nem. Nekik ez így jó, nem szólja meg őket senki. Sőt képzeld a környezete valószínűleg észre sem veszi mert az évek alatt megszokták a szagát az orruk. Ugyanúgy ahogyan azt sem érzed ha ülsz egy elhasználódott levegőjű szobában, mert az orrod korrigálja hogy ne érezd. Csak akkor érzel bűzt ha ritkán, rövid időre találkozol vele.


Attól hogy este valaki fogat mos még lehet büdös a szája. Főleg ha nyitott szájjal alszik, vagy valamilyen probléma van a szájában, gyomrában.

2017. júl. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Abban az országban, ahol az értelmiség 10%-ának vállaltan nincs fogkeféje, ott bármiféle fogmosás már jónak számít...
2017. júl. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Tudom h teged igy tanitottak es nem szeretnélek bantani de este is nagyon fontos a fogmosás éjszaka dolgoznak a legjobban a baktériumok. Komolyan nem okoskodni szeretnék.


Amugy igen van akivel ennyire sem foglaloznak a szülei. Nálunk reggel este kozos fogmosas volt.:))

2017. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!