Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, ha egy 6 hónapos...

Normális, ha egy 6 hónapos éjfélkor fekszik le minden nap aludni és addig a városban, zajos helyeken van az anyukájával?

Figyelt kérdés
Nővéremről és a kislányáról van szó. Nem okoskodni akarok, én nem értek a gyerekekhez még, azért is kérdezem itt, de nekem fura, hiszen 6 hónaposan olyan kis pici még. Minden nap éjfélkor fekszik, fél 12 előtt nincs fürdés és eddig a nővéremmel van a városban, viszi plázába, moziba, barátnőzni kávézókba, mindenhova. Ez normális dolog? Jó vele amúgy a kapcsolatom, nem azért kérdezem... Csak nem tudom eldönteni.
2018. szept. 10. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2018. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

De, okoskodsz.

És igen, normális.


Itt, ahol élünk, elég meleg van napközben, és minden kisbaba és gyerek kint tölti az utcán a családjával az időt, vendéglőkben, stb.

2018. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem normális, ha egy picinek ennyire el van tolva a napja

és nem kell idekeverni más éghajlatú területeket, ahol azért "élnek" inkább éjjel, mert a nappali hőség elviselhetetlen. Itt nincs ilyen.

Arról nem is szólva, hogy a mozi milyen hangzártalom egy ekkora gyereknek.

2018. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

3

És a más éghajlatú területeken élő gyerekeknek nem árt, csak az ittenieknek?

2018. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Hogy lenne már normális, ha anyuka minden nap éjfélig csavarog a 6 hónapossal? Ráadásul plázákban, kávézókban? Nekem abszurd.
2018. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

El van látva szükségleteinek megfelelően? Megvan a megfelelő pihenés a babának? Az egészségének nem árt, amit csinál?

Akkor nincs nagy gond.


Én sem tartom átlagosnak a dolgot, de ha anyuka előtte totál bagoly volt, aki 2kor fekszik és 11kor kel, akkor ez nem fog varázsütésre megváltozni a gyerek születése után. Lehet játszani a tökéletes anyukát, hogy 7kor pancsi, 8kor alvás, de akkor a gyerek (pláne ilyen kicsi korban) már korán reggel fent lesz. Anyuka meg átmegy zombiüzemmódba, aki nem tud pihenni, és rámegy erre az egészre.

Ennél szerintem még mindig jobb a fent vázolt verzió, ha a gyerek hozzászokott, és együtt fekszenek-kelnek anyuval, egyéb téren meg megfelelően el van látva, akkor működhet. Persze, ehhez ismerni kéne minden más körülményt is, hogy ítélkezhessünk. A mozi-pláza semmiképp nem jó.

2018. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem jó, de az igazat megvallva szerintem erősen túlzol, baromi kényelmetlen lenne ez az életmód az anyukának, tisztába tevés, etetés, nem a plázában akarja ezt csinálni az ember, moziba meg nyilván senki nem visz egy 6 hónapost, hogy 2 percenként, minden zajnál rohanhasson ki vele, ha belegondolsz nincs is hely egy babakocsinak a moziban.
2018. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Senki nem játssza a tökéletes anyukát, én sem vagyok az, de szerinted milyen fejjel néznek rá az emberek nap mint nap, hogy éjjel 11-kor a pici babával korzózik? Hát ez tényleg nagyon természetes jelenség. Én fesztiválon kívül még nem is láttam ilyet.

Bagolykodjanak otthon, hívja át a barátnőit, ha anyuka ehhez van szokva. (Saját vélemény.)

Nemtom' hányas voltam

2018. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem, egyaltalan nem normalis dolog ejfelkor fektetni egy csecsemot!

Szegenyke.. :(

2018. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem túlzok, ez így szokott menni. Nem mennek minden nap moziba, de sokszor igen és hasonló helyekre, de szerintem nem is ez a kérdéses, hanem az időpont. Tényleg nem akartam én okoskodni, imádom a nővéremet és a kis unokahúgomat is meg nem is értek a gyerekekhez, nekem még az érettségi is messze van, nemhogy a gyereknevelés, csak belegondoltam, ha majd nemsokára bölcsibe meg a kislány (mert majd nővérem akar ilyen tanfolyamot végezni és mondta akkor beadja) akkor hogy lesz így kipihent, mert azért oda korábban kell kelni. Ennyi. De köszönöm szépen a válaszokat.
2018. szept. 10. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!