Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek városban vagy...

Szerintetek városban vagy faluban jobb gyermeket nevelni?

Figyelt kérdés
Párommal most várjuk az első gyermekünket. Költözni szeretnénk csak nem tudjuk hova. Ő faluban él, én egy közepes méretű városban. Ő faluba szeretne költözni, engem Budapestre húz a szívem. Le írnátok hogy szerintetek mik az előnyei, hátrányai a falun vagy városban zajló gyermeknevelésnek?
2018. febr. 13. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
kisgyereknek egyértelműen a falu jobb... amikor tanulni kezd, vagy inkább középiskolás korban már, az iskolák miatt jobb a város. az sem jó, ha órákig kell utazni/ ingázni naponta az iskoláért és a munkahelyekért.
2018. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Én maradnék a kisvárosban. Nem tudom, milyen a viszonyod a férjed családjával, de faluban, távol a saját családodtól az első 2 évben szinte garantáltan begolyózol. Egy rendes bevásárlásért is utazni kell. Haa szerencséd van, rendel gyerekorvos. Egy. Aztán vagy jónak találod vagy utazhatsz megint.
2018. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Előző vagyok.

Harmincezres városból városból költöztem faluba. Új értelmet nyert a szmog jelentése. A városban ilyet soha nem láttam, de itt szó szerint vágni lehet a füstöt télen, mert mindennel tüzelnek, pedig nem lakunk rossz helyen.

2018. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt semmiképp sem szeretnék maradni. Édesanyám Pesten él, ezért is szeretnék oda költözni
2018. febr. 13. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Mi egy kis városban élünk, nemrég lett az, korábban nagyközségnek nevezték. Csendes, lehet sétálni, de ennyi. Itt nincs játszóház, játszótér. Persze jó nagy udvarunk van, ez előny. Viszont a környéken nincs gyerek. A 25 km-re lévő picit nagyobb városba szoktunk hetente egy alkalommal játszóházba menni, főleg, hogy a fiunk más gyerekeket is lásson. A keleti országrészben lakunk, a megyeszékhelyen szeretnénk házat venni, ez lenne minden szempontból ideális.
2018. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Nem minden város és falu egyforma.

Budapest is elég nagy, van, ahová szívesen költöznék, meg ahová semmi pénzért.

Azt mondanám, hogy fejlett falu, vagy rendezett város kertes része.

Ezerszer jobb kertesben gyereket nevelni, mint panelban. Kell gyerekorvos, patika, ovi, iskola, fogászat, normális bolt, tömegközlekedés. Csend, jó közbiztonság, kevés forgalom, játszótér. Munkalehetőség a szülőknek, programok elérhető közelségben.

Ha ez adott, akkor igazából mindegy, hogy mekkora az adott település.

2018. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi egy kb 3ezres településen lakunk, én itt nőttem fel, valami borzasztó! Gyerekkorom óta városba vágyom, azon vagyunk, hogy ez minél előbb teljesüljön!

Itt nincs SEMMI! 1 ovi, 1 iskola, 1 használható játszótér, minden normális bevásárlás külön egész napos program- Semmi nincs a közelben amit élvezne egy kisgyerek

2018. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én magamról tudok nyilatkozni. Falun lakni ezerszer jobb, de százezerszer átgondolod, elindulj-e gyerekkel a városba, ha pl postára kell menni, mint annak, aki a városban lakik.
2018. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Város sokkal jobb.Mi 4 éve városból költöztünk faluba 1 éve meg vissza a városba. Az biztos hogy falun olcsóbb az élet de semmi program meg kikapcsolódás nincs.Ott mi nem is mentünk játszótérre mert a legközelebbi 6 kilóméterre volt.itt a városban pedig gyalog 10 percre .
2018. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisvárosban, házban.
2018. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!