Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok gyerekeket az...

Ti vállalnátok gyerekeket az alábbiak ismeretében?

Figyelt kérdés

Anyám súlyosan skizofrén, amióta csak ismertem, és mindenféle rosszabbnál rosszabb alakokkal állt össze, valószínű egy ilyen kapcsolatából vagyok én is.


Nekem szerencsére különösebb bajom nem lett, de ő nagyon agresszív volt, meg nevelő apám is, és azon kapom magamat, hogy ha dühös leszek, akkor én is hajlamos lennék rá, ha nem figyelnék magamra, h próbáljak rendesen viselkedni. Van párom is, de neki meg a testvére lett kicsit értelmileg gyenngébb.


Van így értelme gyereknek? Nem csak tovább lenne neki adva a sok családi rossz tulajdonság lutri alapon? Honnan tudjam előre, hogy lenne e hozzá türelmem, és ha véletlenül nagyon kialvatlan lennék, meg ideges, akkor nem esne bántódása?


Eddig nem voltam fizikailag agresszív sohasem.


2018. szept. 10. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, hogy te agresszivitásra hajlamos vagy, valószínűbb, hogy tanult viselkedésforma, mint hogy örökölt lenne. A harmadik bekezdésed egy önismereten alapuló terápia segít megválaszolni elég hamar. Elmégy egy pszichológushoz, önismereti csoportokban vagy egyéniben hamar fel lehet göngyölíteni.

Az értelmi fogyatékosság lehet örökletes,de bőven lehet környezeti is. Sőt, a természet néha improvizál, félreköt ezt-azt, lásd pl. genetikai eredetű fogyatékosságok (Down szindróma pl.). Önmagában az, hogy van értelmi sérült, vagy pszichésen - pszichiátriailag terhelt a családban, nem jelenti, hogy a gyerek is az lenne. Egy családtervezőt érdemes felkeresni, csinálnak genetikai profilt, megnyugtatnak, mit esélyes - mit nem esélyes, hogy örökölne a babátok.

2018. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!