Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok úgy gyereket,...

Ti vállalnátok úgy gyereket, hogy öröklődő betegségetek van?

Figyelt kérdés

Nekem nemrég derült ki egy sor komoly kivizsgálás során, hogy az a betegség, amivel már több éve nyűglődöm, és bár nem halálos, de komoly fájdalmakat okoz, genetikai eredetű. És ha lenne gyerekem, nagyon nagy az esélye, hogy örökölné, és annak is éppolyan nagy az esélye, hogy rajta is előjön. (De ha tünetmentes is maradna, ami a ritkább eset, akkor is továbbörökítené.) Ezenkívül van más átörökíthető betegségem is, ami ugyan kisebb horderejű, fájdalommal sem jár, de az is dominánsan öröklődik.

A páromnak is van öröklődő betegsége (genetikai vizsgálat neki is volt), bár nem súlyos, és teljesen kezelhető.


Ilyen háttérrel én nem szeretnék gyereket vállalni. Nektek mi a véleményetek? Van valaki, aki hasonló cipőben jár?


2016. márc. 23. 10:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
En se vallalnek. Inkabb orokbefogadnek.
2016. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Én se vállalnék gyereket.
2016. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
42%
A nők többsége igen, vállalna. Úgy vannak vele, hogy NEKI gyerek kell, mindenki azért vállal mert ő akar gyereket, nem pedig azért, mert a gyereknek hű de jó életet tud biztosítani.
2016. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%

Én vállalnék.


Rengeteg ember hordoz nem halálos, de kellemetlen tünetekkel járó betegséget magában, ha egyikük sem vállalna gyereket, kihalna a föld. Ez ilyen, betegségeket megelőzni, elkerülni nem nagyon lehet, ha makk egészségesek vagytok, a gyereketek akkor is lehet beteg később. Nincs garancia.


Ugyanakkor az orvostudomány rohamosan fejlődik, tehát nagy esély van rá, hogy ezek a betegségek idővel gyógyíthatók, de legalábbis tünetileg enyhíthetők lesznek, egyre könnyebb lesz velük együtt élni.


A mi családjainkban cukorbetegség, trombózis, rákra való hajlam öröklődik, de eszünkbe sem jut, hogy emiatt ne akarjunk gyereket. Életmódunkkal törekszünk arra, hogy a lehető legegészségesebben éljünk, és ezt a jó példát fogjuk a gyerekeknek is átadni.

2016. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vállalnék.
2016. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
40%

nekem van két betegségem. egyik sem halálos. de sajnos nagyon megnehezíti a mindennapjaimat felnőttként is. sosem fog elmúlni, kezelni sem lehet, max enyhíteni az egyiket.

de ennek ellenére nem gondolom úgy,hogy jobb lett volna, hogyha meg sem születek.. tudok teljes életet élni így is.

godnoljátok át alaposan, meg te mérlegelj, hogy mennyire durva ez a betegség.

nyílván, hogyha tudnám előre, hogy mondjuk üvegcsontú lesz a gyerekem,vagy egyéb súlyos betegsége lenne, akkor inkább elvetetném. de ha olyan betegség amivel rendesen lehet együtt élni, ugyanúgy tudsz társaságba járni, dolgozni , kapcsolatokat kialakítani akkor szerintem emiatt nem kell lemondani a gyerek vállalásról.

2016. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
57%

Haha...:D 4-es szerintem pont hogy így hal ki az emberiség. Az egészséges "egyedeket" kellene tovább szaporítanunk, nem a "betegeket". hosszútávon pont, hogy betegségek miatt halunk ki. Az erős, egészséges emberek kellenek ahhoz, hogy ne haljunk ki.


Visszatérve az eredeti kérdésre. Nő vagyok, van két autoimmun betegségem. Orokíthető. A párom sem a legegészségesebb ember a Földön, neki vérnyomás problémái vannak, amit szintén örökölt. Én magam részéről nem tudom, hogy örököltem-e mert még nem volt genetikai vizsgálat. De én határozottan kijelentem mindig, hogy NEM akarok gyereket. Lehet élni ezekkel a dolgokkal, persze, de egy gyereknél mindenképpen csak hátrányt okoz, hiába mondjuk azt, hogy nem. Az én esetemben az is hozzá tartozik hogy Sosem voltam egy anyatipus, nem vagyok oda a gyerekért, igy azt hiszem konnyebb errol lemondanom.

2016. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ hogy konkrétan mi az, milyen súlyos, milyen gyakori, mennyire rontja az életminőséget, hol áll az orvostudomány a kezelésével kapcsolatban.

Pl. valamire irányuló hajlam (cukor, trombózis-) szerintem nem betegség.

2016. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindegy, hogy kifejezetten egy kóros génhez köthető, domináns öröklődésű betegségről van szó, vagy olyanról, aminek a kialakulásában több más tényező mellett a genetikai HAJLAM is szerepet játszHAT. Rengeteg nyavalya van, ami az utóbbi kategóriába tartozik, de sokan úgy értelmezik, hogy ezek is genetikai betegségek (pl. a hipertónia, ami nálunk népbetegség, ide sorolható.) Ennyi erővel senkinek nem kéne gyereket vállalni...Létezik genetikai tanácsadás, a döntés előtt mindenképp elmennék oda párostul. Ha nagy a valószínűsége, hogy élethosszig tartó, nehezen kezelhető, komoly fájdalmakkal járó betegséget örökítenénk, akkor én is inkább örökbefogadásban gondolkoznék - bár bizonyos szempontból az még nagyobb lutri.
2016. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

4-en jót nevettem :)


Nem vállalnék gyereket. Ha minden áron gyereket akarnék, akkor elmennék egy árvaházba, és megszépíteném 1-2 ottani gyerek életét azzal, hogy magamhoz veszem.

2016. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!