Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szules utani depresszio lenne?

Szules utani depresszio lenne?

Figyelt kérdés
3honapos a lanyom, es kb 1hos volt mikor egyre faradtabbnak ereztem magam. Masfel honaptol egyre kevesebbet aludt napkozben, es egyre lustabbnak erzem magam. A napi teendomhoz faradt vagyok es ingerult. Volt hogy annyira felidegesitettem magam attol hogy nem alszik hogy mondtam hogy kivagom mar az ablakon vagy barmi. Termeszetesen nem tennem, csak nyomoromban nem tudtam mit mondjak mar. Tobbszor kiabaltam vele, aztan mikor eszhez tertem akkor sirtam el magam hogy milyen ember vagyok en, aztan bementem, felvettem es talan nem erti, de mondtam neki hogy nem o a hibas csak en vagyok bolond. Mindennap tolom masnapra a teendoket. Van hogy a mosogatni valo uszik napokig, vagy csak a felet mosogatom el, mert elfogyott a turelmem hozza. A parommal is nagyon megritkult az egyuttletunk. Terhesseg alatt is sokszor faradt voltam hozza, aztan szules utan jobb lett 2 hetig kb, aztan megint semmi. Van hogy 2het alatt 1x is csak "muszajbol" csinalom, de en semmit nem csinalok. Ugy vagyok vele hogy legyek tul rajta. Gondoltam ra hogy eljarok pszichologushoz, de mivel a parom fonoke egy.. hagyjuk. Olyan munkat vegez hogy ha rendszeresen miattam nem jarna kiraknak (es csak tole van penzunk), igy nem tudom kire bizni. Mostanaban estet vegig alussza, de estenkent meg en vagyok akaratom ellenere ebren. Mondjuk ugy napi 3-4orat alszom, terhesseg elott meg aludtam 10orakat.
2018. szept. 12. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem hogy depresszió lenne.

Valószínű csak az új helyzetet nem sikerült még megszokni, vagy uj napirendet állítani.

Amikor ébren vagy este, használd ki, hogy a férjeddel lehess. Ne csak 2 hetente 1x. Engedd el olyankor magad.

2018. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a depresszió ettől sokkal durvább.

Én is elég orvosi eset vagyok, mégsem mondanám magamnak depressziósnak. Inkább totálisan kimerültnek.

Én ingerlékeny, sírós vagyok, sokat szédülök, zsibbadok, halálfélelem tör rám, vagy a családomról képzelek rémképeket, rosszullétig szorongok mindenféle helyzetben, mint akinek infarktusa van, ilyen pánikroham szerűen, ráadásul folyton tömöm magamba az édességeket de brutális menyiségben.

Nekem ez mind szülés után 1-2 hónappal jelentkezett és már harmadik hónapja tart.

Gondolom közrejátszik a szoptatás-szülés okozta hormonális változás és a kialvatlanság (én mai napig 1-2 óránként fel kell keljek éjszaka, így alszom kb. 5 órát több részletben, holott eddig 7-8 órákat aludtam).

2018. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van hogy rajtam elalszik nehezen, de ha lerakom felebred. Akarhanyszor eves utan leraknam, sir, nem tetszik neki. Aztan ezt csinalja egy oran at, aztan alszik felorat es ebren van. Mostanaban raszoktam arra hog ha lerakom, fuldugot hasznalok mert igy is faradt es ideges vagyok, es nem akarom jobban felhuzni magam. Es rajta tolteni ki
2018. szept. 12. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

2. vagyok

Nekem is vannak ilyen gondolataim, nagyon durvák, mikor üvölt és nem tudom semmivel elhallgattatni, vagy mikor éjszaka már 2. órája virrasztok és tudom, hogy nem sokára kelni kell a testvére miatt iskolába, na ilyenkor nekem is megfordul a fejembe, hogy falhoz csapom, vagy kivágom az ablakon csak kussoljon már végre.

Durván hangzik, de a krónikus alvásmegvonás nagyon alattomos és kifordítja önmagából az embert. Természetesen soha nem bántottam, viszont voltak már olyan idegkirohanásaim amitől én is és a gyerekeim, párom is megijedt, őrjöngve üvöltve bőgtem, csapkodtam, mint aki nincs is magánál.

Teljesen úgy érzem magam, mint egy börtönben ahonnan nincs menekvés, egy ideges rohanás az életem, nem tudok nyugodtan se kiteregetni, se enni, se wc-re elmenni, mert máris nyűglődik a kicsi ha egyedül hagyom.

A szexuális életünk úgyszólván szinte nem is létezik mióta szültem, nincs erőm, se kedvem semmihez, a reggelem már eleve úgy indul, hogy majd összeesem a fáradtságtól, a lakás nálunk is romokban, mosogatni a férjem szokott, se erőm, se időm rá.

Sajnos ez ilyen időszak, nekünk anyáknak ez a sorsunk.

2018. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mar akkor borsozik a hatam ha a parom kozeledik felem, elhuzom magam hogy tul faradt vagyok hozza. Volt hogy gondoltam rahuzom a fejere a takarot aztan vegre csond lesz. Neha megbanas jeleit mutatom hogy ot "megcsinaltuk". De valojaban nem mert imadom de minden vegig fut mar az agyamon. Parom nem nagyon tud segiteni meg mondjuk ugy nem nagyon teszi hajlandosagat segiteni rajtam. Szerinte "raerek egesz nap". Mikor 2-3nap utan hazajon es a pulton kupi van, tele a mosogato, mar kapom az ivet erte. Sajnos o ilyen velem. Mikor mondom neki ha nem tetszik megcsinalhatja o is, azt kapom hogy nehogy mar hulyenek nezzem hogy azzal fog foglalkozni mikor most jott haza. Ez is egy ok amiert nincs surun egyuttletunk. Szoval mindkettojuk miatt stresszes vagyok.
2018. szept. 12. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, te kimerült vagy és elveszett és egyedül, amiből lehet depresszió is.


Először is: amit most érzel, ez normális. Nem, nem kell lakást puceválnod tükörfényesre 3 hónapos gyerekkel.


Nem, nem "kell" szexelned a paliddal hullafáradtan, kimerülten, lestrapált aggyal-testtel.


1, NEM HAGYJUK MAUNKAT SZEX KÖZBEN. Az az erőszak. És a pasid észre sem vette?


2, Amikor a gyerek alszik, lefekszel te is.


3, A pasid vegye ki a részét a gyereke ellátásából és a te jólétedből.


4, HA már felmerülnek a gyermeket veszélyeztető gondolatok, akkor alapszabály, hogy AZONNAL SZAKEMBER, MERT A DEPRESSZIÓ BEÜTHET AKÁRMELYIK PILLANATBAN, S AZ VESZÉLYES RÁD ÉS A BABA ÉLETÉRE NÉVE IS!


5, Nem vagy hibás a gondolataidért!! Egyszerűen az elmúlt év felborította a hormonhátartásod, ami normális, sokan szélsőségesen reagálnak, de az nem a te hibád, ezt nem tudod befolyásolni.


6, Szedj magnéziumot, és aludj, amikor csak elszunnyad a baba!


7, Mondd meg a pasidnak, hogy hogyan érzel és segítsen neked elmenni szakemberhez. Olyan nincs, hogy heti két órája nincsen a 168-ból arra, hogy te elmenj pszi-hez. Éjjel is kelhet ő egyszer-egyszer. A háztartást pedig vegye át, vagy mozduljon meg, ígyis övé a fele, nem?


8, Azt is külön beszéljétek meg, hogy UGYE nem akar egy végletekig kimerült nőt tömködni, aki arra gondol közben, hogy csak szabadulna már ... még belegondolni is horror.

2018. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vegig futott az agyamm de o max ha nappal kel a gyerek. Ha a parom alszik, en is tapasztaltam hogy nem konnyu felkelteni.volt hogy rajta volt a kislany, kislanynak nem tetszett valami es nagyon sirt, de o eszre sem vette. Mondta hog keltsem fel este ha sir, de ha en felkelek akkor mar meg is etethetem
2018. szept. 12. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Most komolyan?

Leírtam a véleményem,és ki lett törölve?

Szomorú....

2018. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked semmi bevételed nincs?
2018. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!