Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szules utani depresszio? En...

Szules utani depresszio? En nem erzek olyat, amivel a depressziot definialjak, egyik tunetet sem. Viszont van mas, elolvasnatok?

Figyelt kérdés

Azert sem mentem el meg dokihoz ezzel mert nem hittem volna hogy ez szules utani depi lehet.

Szules utan volt baby blues depressziom, az elmult. Par honapja amikor is sokat ejszakaztunk a lanyommal nagyon rossz idoszakom volt, ideges ingerult feszult voltam a lanyommal honapokon at, volt hogy kiabaltam is vele de csakis azert mert annyira rosszul voltam a kialvatlansag miatt hogy mar meg akartam halni kabe.

De nem ongyilkos akartam lenni meg semmi ilyesmi. Csak az alvasmegvonast nem birom elviselni. Akkor mondtam hogy el kene mennem pszichologushoz de mivel maganhoz tudtam volna csak jarni arra nem volt penzem akkor.

Ez az idoszak elmult de az alvaszavarom megmaradt. Az mara mar olyan kinszenvedes, hogy nem birok elaludni allandoan ragodok gondolkodom sokszor erzem magam feszultnek nyom a mellkasom erosen doboga szivem.

Aztan elalszom es utana sokszor felkelek de egybol vissza is alszom. Emiatt reggel osszetorten ebredek, nincs erom semmihez sokszor mondom hogy mar undorodom az egesz eletemtol mert allandoan faradt es kimerult vagyok. Emiatt a lanyommal sem vagyok mindig nyugodt sot.

Szerintetek?


2016. dec. 1. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem depresszió hanem túlfáradás. KEress megoldást arra, hoyg ki tudd magad pihenni (pl ha a gyerek alszik, akkor aludj te is, esetleg kérj meg valakit, aki vigyáz rá egy fél napot és aludj egyet).

Ha nem bírsz elaludni, akkor sok esetben mozgáshiány (nem lustaság, hanem sporthiány, ami lehet akárcsak egy órás kiadós, relatív gyors séta is), esetleg a szoba túl meleg (18-20 fokban jobban tud az ember aludni, legfeljebb melegebb hálóöltözetet vesz fel), túl száraz benn a levegö, vagy túl elhasznált.

Sétálj legalább egy órát minden nap (gyerek nélkül).

A szobádat lefekvés elött alaposan szellöztesd ki minden este, a fütést csavard lejjebb, és parásítsd a levegöt.

2016. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehetseges, hogy a bezartsag es a mozgashiany okozza az alvaszavart.

Az a problemam, hogy mar abszolut nem tudok aludni, elaludni.

Mar miprobaltam mindent. Keves sot nulla koffein, kimozdulas mozi traccsparti, huvos szoba, meleg szoba, kifarasztas, sok seta, aztan bedurvultam es kiprobaltam a citromfu teat , melatonin tablettat a nervenpfleget majd par alkalommal frontin de semmi.

2016. dec. 1. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg túlpörögtél és ezért nem megy.


Mindenképpen próbáld meg a babamentes kikapcsolódást, mert valószínüleg az is belejátszik, hogy folyamatosan hallgatod, hogy vele minden rendben van-e és emiatt sem tudsz mélyen aludni. NEm tudom, van-e megbízható valaki, akire rá tudnád bízni napközben pár órára, ugyanis valószínü, hoyg nappal (és gyerekmentesen) könnyebben tudnál aludni. Ha már valamennyire bepótolod az alváshiányt, akkor utána valószínüleg az éjszakai alvás is fog menni.

Ami esetleg még segít, ha megváltoztatod az elalvási/alvási szokásodat, pl ha nem tudsz visszaaludni, akkor kelj fel, olvass vagy nézz egy filmet és utána feküdj csak újra le, ne eröltesd az elalvást.

Meg a legfurcsább - de müködö - tipp, amit hallottam; ha nem tudsz elaludni, akkor AKARJ ébren maradni. Így sokkal elöbb elalszol.


HA van JÓ orvosod, akkor megérné vele beszélni, mert nem te vagy az egyetlen, akinek ilyen gondjai vannak.

A nyugtatók nem megoldás, mert csak rászoksz, és ha alszol is tölük, nem lesz pihentetö az álmod.

2016. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!