Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg vannak ma Magyarország...

Tényleg vannak ma Magyarországon éhező gyerekek?

Figyelt kérdés
Tudsz ilyen konkrét példát, családot? Ha igen, ott szerinted a szülők hibája, vagy miért van ez így?
2018. szept. 15. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Vannak am ...
2018. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne lennének, egyértelműen a szülők hibája.
2018. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Ahol dolgoztam óvodában,ott azt ették hétvégén a gyerekek (7), amit az óvónő vett nekik pénteken. Vagy vízbe mártott ételízesítős kenyeret. Nem cigányok!! Magyarok. Egymás után jött a 7 gyerek,mint az orgonasíp. Pénz nuku. Az anyuka nem foglalkozott velük. Az apuka próbálta ellátni őket...Olyan 2010 körül volt ez,nem olyan régen. És nem emelték ki őket a családból. Pedig jobb lett volna. Koszosak voltak,èhesek,elhanyagoltak :(
2018. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos igen! Óvodában dolgozok, úgy tízóraiznak, mint aki még soha nem evett. És ha megkérdezed mit reggelizek, akkor azt mondják, hogy a tegnapi uzsonna óta nem ettek. Így előbbre hoztuk, ez inkább reggeli, nem tízórai. Nem győzik kivárni az étkezéseket. Volt olyan gyerek, aki télen szakadt balerína cipőben és egy szál pulcsiban jött. A saját pénzemen vettem neki a turiban csizmát, kabátot. Nem jött utána kb. 2 hétig oviba. Kiderült, hogy a szülei eltüzelték amit vettem!
2018. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nevelőszülő vagyok. Csak ilyennel találkozom.
2018. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Minőségi éhezés még gyakoribb. Sok esetben kimondottan túlsúlyosak ezek a gyerekek. Zsíros kenyér, krumplis tészta, grízes tészta, egyszer a héten rizses hús. De a gyümölcs vagy friss zöldség luxuscikknek számít, a panelban meg se terem, úgyhogy nincs. Rengetegen élnek így. Még csak nem is lehet a szülőket mindig hibáztatni. Apa gyárban dolgozik, anya gyes-en, ott a rezsi, a hitel, és bölcsibe se tudja adni a gyereket, de úgyse tudna visszamenni három szakba kicsik mellett.

Tudjuk, miért nem tanultak tovább... De nagyon szomorú, hogy csak a nőgyógyász-ügyvéd párok vállalhatnak nyugodt lélekkel gyereket.

2018. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

4es vagyok!

És úgy képzeld, hogy vannak olyanok is, akik oviba menet chipset, csokit, nyalókát stb. esznek, na ők a kiflit az óvoda előtt eldobják! Vagyis múlt időben, mert mostmár ki nem vihetik, ott kell megenniük vagy nem enniük.

2018. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Vannak, szep számmal...


Itt a faluban is. Pl.: hat gyerek, megjön a családi pótlék, pár napig minden van: bolti torta, pizza, sütemény, kóla... Aztán hónap közepén már semmi.


Kinek a hibája? A nem normális szülőke.

2018. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért kérdeztem, mert úgy gondolom, hogy azért aki igyekszik, az ma Magyarországon nem éhezhet, még ha nem is tökéletes a helyzet, sőőőőt..tudom, hogy sokaknak nagyon szar, de akkor is úgy gondolom, hogy (nyilván) sokkal jobb, most az élet, mint a háború alatt például. Szinte mindenki azt írta, hogy egyértelműen a szülők hibája, ez nagyon szomorú.
2018. szept. 15. 13:27
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Még nem olvastam a válaszokat, elnézést ha ismétlek valakit.

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy pusztán egy valamit/valakit okolunk a nyomorért. A probléma mindig összetettebb ennél, és ha igazán érdekel, akkor mélyre kell ásni.


Én magam szerencsés vagyok, a budai régióban nőttem fel, és a saját fiamat is egy meglehetősen elit környéken nevelhetem (így személyes tapasztalatom abszolút nincs).

Na de ez sok szempontból csak szerencse ám, semmi több. A szüleim keményen dolgozó emberek a középosztályból és ők a 80-as években mikor építkeztek jól választottak helyszínt. Ami most épp nagyon felkapott környék. Pedig akkor még nem volt itt semmi..


Képzeld el azokat, akik mondjuk szintén építkeztek csak épp vidéken. De, jó volt az akkor. Volt ilyen olyan gyár, ahol dolgoztak, megéltek szépen. De szép lassan az évtizedek óta tartó rossz politika miatt megszüntek a munkahelyek a környéken. Dolgozott ő amíg tudott, de egyszercsak nem volt hol. Eladná a házát és menne ő a munka után. De munkahelyek nélkül az ingatlan kb eladhatatlan. Így viszont hogy költözzön a munka után? Máris önhibáján kívül szegregált helyzetbe került. (Ne felejtsük el, hogy nem lehet mindenki mérnök, meg jogász.) Sőt lehet, hogy addigra mire ez kialakult 55 éves és nem is igazán akarják már alkalmazni. A 30 éves gyereke is oda rendezte be az életét a családjával és épp így járt. Mondjuk legyen egy egyszerű lakatos szakember a fia.. de megreked, a már említettek miatt. Így ő már nem tudja megfelelően taníttatni a gyerekeit és megragadnak. Innen már nem nehéz eljutni a nélkülözésig.


Gondold el hogy vannak olyan települések, ahol már ingyen adták a telket csak valaki végre költözzön oda, hátha szép lassan beindul újra a falu mikrogazdasági környezete. Még így se jött össze.

Külföldön sokan autóznak a munkahely és az otthon között akár 200 km-t is naponta. De egyrészt kellően meg van fizetve, hogy megtehesse, másrészt ki is van építve a megfelelő úthálózat. Itthon ez szinte elképzelhetetlen.


Az viszont biztos, hogy jelenleg akkora a kivándorlás okozta munkaerőhiány az országban, hogy aki nagy városban, vagy nagy város közelében él és azt állítja nem tud dolgozni az hazudik. Az nem nem tud, hanem nem akar! Viszont nem élhet mindenki valamelyik nagy városunkban vagy annak agglomerációjában. Nagyon sokan élnek kis településeken, falvakban amelyek mindentől távol vannak.


Nem szeretem azt az érvelést, hogy mindenki előtt ott a tanulási lehetőség. Mert ez egyrészt nem igaz, másrészt csőlátásra vall, ugyanis mi lenne a társadalmunkkal ha mindenki diplomás mérnök, jogász, közgadász stb lenne. Ki hozná ki a kávét az étteremben? Ki főzné meg az ételt az étteremben? Ki venné fel a telefont mikor a segélyhívót hívom? Kinél fizetnék a boltban? Ki töltené fel a boltok polcait? Stb stb. Rájuk pont ugyanolyan szükség van, és pont ugyanolyan hasznos tagja a társadalomnak, mint az aki mondjuk megtervezi a következő legmodernebb luxus lakóparkot.


Erről reggelig lehetne beszélgetni. Mert nem minden fekete vagy fehér. És te se akard így látni.


Persze vannak jelenségek, amin én is kiakadok.. mikor mondjuk nyilatkozik a tv-ben valaki, hogy milyen nehéz nekik és mutogatja a koszos szobakonyháját de közben a kezében a cigi.

Jelenleg egy doboz cigi több, mint 1000 Ft. Tudom, mert a pozitív tesztemig én is dohányoztam. De oké.. ne dobozzal vegyen, hanem töltse mert úgy olcsóbb. Nem tudom mennyivel de számoljunk durván! Legyen csak 500 Ft. Napi 500 Ft-ot ilyen esetben elszívni, mikor éhezik a gyerekem? Na ezek mellett én sem tudok elmenni szó nélkül.

Plusz az ápoltság pl nem igazán pénz kérdés. Ha nem telik yves rocher tusfürdőre, akkor veszek babaszappant és azzal tisztálkodom. Ha összesen két váltás ruhám lenne, akkor naponta mosnám akár a csap alatt is kézzel. Csak ne legyen büdös! Míg az egyik tiszta rajtam, a másik szárad. Valamint attól, hogy szobakonyhában élnek még nem kell kosznak lennie.

2018. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!