Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire elfogadott a gyerekek vegetáriánus/vegán étkeztetése?

Figyelt kérdés

Az orvosok mit mondanak, ha odamész és azt mondod, így eteted a gyerekedet?

(Ha valaki nem tudná, a vegetáriánus csak húst nem eszik, a vegán semmilyen állati eredetű terméket nem fogyaszt.)


2013. szept. 22. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Alapvetően szerintem sem az orvosok, sem az emberek nagy része nem nézi jó szemmel. Szerintem sem szép dolog a gyerek helyett eldönteni ezt és lehetőséget sem adni a fontos állati eredetű ételek fogyasztására. Miért kérdezed?
2013. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem elfogadott, pert is akaszthatnak a nyakadba kiskoru gondatlan veszélyeztetése címen.
2013. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Mivel nem vita tárgya, hogy károsítja a gyermek fejlődését, remélem büntetendő!
2013. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
A gyerekeknek mindenfajta tápanyagra szükségük van a megfelelő fejlődéshez! Húsra is!!!
2013. szept. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem elfogadott. Magyarországon az a szokás, hogy mindenki belebeszél abba hogy ki mit csinál a gyerekével, és azt hiszik mindent jobban tudnak.

Egyik ismerősöm vegán, Budapest túlsó felére viszi a kisfiát orvoshoz, ott talált neki megfelelő gyerekorvost. Nem részleteztük, hogy miért, de gondolom az orvosok étkezéshez való hozzáállása is belejátszott.

2013. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Addig talán (és hangsúlyozom hogy talán) semmi gond nincs ameddig minden tápanyagból elegendő mennyiségűt kap. A gond ott kezdődik hogy egy fejlődésben lévő szervezetnek rohadt nehéz kisakkozni hogy miből mennyi kell. Erre egyedül szakemberek képesek.


Azt meg igazából nettó kicseszésnek tartom hogy a gyerek nem ehet normális pizzát vagy hamburgert. Egyik ismerősömet is így etette az anyja, és szigorúan megtiltotta a hús fogyasztását. Egy gyerek nagy ívben teszik rá hogy ez meg az ilyen-olyan vitaminbomba és tápanyagforrás, ha olyan rossz az íze hogy nem eszi meg.

2013. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

"Nem elfogadott. Magyarországon az a szokás, hogy mindenki belebeszél abba hogy ki mit csinál a gyerekével, és azt hiszik mindent jobban tudnak.

Egyik ismerősöm vegán, Budapest túlsó felére viszi a kisfiát orvoshoz, ott talált neki megfelelő gyerekorvost. Nem részleteztük, hogy miért, de gondolom az orvosok étkezéshez való hozzáállása is belejátszott."


Jah. Csak nem az az "orvos", aki azt a kisgyereket "kezelte", aki ehenhalt?


Nekem semmi bajom a vegetarianus/vegan/paleo/stb eletmodot folytato emberekkel, de egy gyerekre ne kenyszeritse ra ezt. Majd a gyerek eldonti, ha olyan korba lep, hogy akar e hust/repat/csokit/akarmit enni. Addig vegyes taplalkozas.

2013. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

"..pert is akaszthatnak a nyakadba kiskoru gondatlan veszélyeztetése címen..."


Ez nem igaz. Csak mert vegetáriánus, vagy vegán valaki, az még nem ok egy perre. Csak akkor, ha a gyermek alultáplált, vagy hiánybetegségei vannak, és ez bizonyítottan az anya hibájára vezethető vissza.

A vegán és vegetáriánus táplálkozást is lehet hülyén csinálni, ha az ember egyoldalúan táplálkozik, de ez igaz a mindenevőkre is. De egy egészséges életmód is kivitelezhető hús, vagy akár tej és tojás nélkül is.

Külföldön ez már egyre inkább nem téma. Rengeteg vegetáriánus és egyre több vegán van, az orvosok sokkal tájékozottabbak, és sokkal nyitottabbak is. És nem fenyegetőznek, hanem tanácsokat adnak és az anya mellett állnak bármilyen kérdése vagy problémája lenne. Mert tudják, hogy önmagában a vegán vagy vegetáriánus nem okoz betegséget, csak ha nem jól csinálják. Nyilván ha egész nap csak salátalevelet rágcsál valaki, akkor nem lesz megfelelő az anyatej összetétele. De a vega vagy vegán étrend nagyon sokoldalú, és nem salátaevésről szól.

2013. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

"..pert is akaszthatnak a nyakadba kiskorú gondatlan veszélyeztetése címen..."


Csak ezért még senkit nem pereltek be, másrészt körberöhögnének a rendőrségen, ha emiatt felnyomnának egy szülőt.

Baráti házaspár ovo-lakto vega, kislányuk 12 éves és szintén így étkezik. Egyszer kóstolta meg a húst az oviban, de undorral köpte ki. A kislány soha nem beteg, ha el is kapja télen a taknyozást, két nap alatt kigyógyul belőle, egy deka felesleg nincs rajta, szépen fejlődik és jól tanul. A húsevő társai folyamatosan betegek, minden sz*rt elkapnak.

Jómagam 2 éve nem eszek húst. Az egész úgy indult, hogy az állandó emésztési gondjaimon (szorulás, gyomorfájás, rengeteg gyomorsav, hányinger) a hagyományos orvoslás nem segített, pedig több gasztroenterológusnál jártam, felírtak gyógyszereket is. Végül egy kolléganőm ajánlott egy természetgyógyászt, aki azt tanácsolta, hogy felejtsem el a húst. Megfogadtam a tanácsot. Miket tapasztaltam?

- mindenféle emésztőrendszeri panaszom elmúlt, nem puffad a gyomrom, a szorulásom elmúlt.

- 14-15 éves korom óta folyamatosan tele voltam pattanásokkal, a hús elhagyásával ennek a gondnak is búcsút inthettem.

- sokkal szebb lett a hajam és a körmöm is, a hajam pl. nagyon hajlamos volt a töredezésre, most viszont nyoma sincs.

- energikusabbnak és fittebbnek érzem magam, már csak azért is, mert amióta nem eszem húst, lement rólam a 8-9 kiló felesleg, amit semmilyen diétával nem tudtam lefaragni.

- folyamatosan erős görcseim voltak, amikor megjött a menzeszem, érdekes módon amióta nem eszek húst, semmilyen fájdalomcsillapítóra nem vagyok rászorulva. Maximum egy kis húzódást érzek az első napon, de ennyi.

- érdekes, hogy sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lettem, nem idegeskedek apróságokon, előtte ez is jellemző volt.


28N

2014. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!