Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem müzlit reggeliznek a gyerekek többségben? Annyi jó fajta van és egészséges, vitamindús, rostdús reggeli lenne.

Figyelt kérdés
Kiflik, meg péksüteményeket írnak az emberek amiröl úgy gondolom üres értéktelen kalória csak..
2015. ápr. 25. 15:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Mindkét gyerekem müzlit reggelizik évek óta, pedig Magyarországon élünk. Nekem a kiflivel sincs semmi bajom egyébként, a péksüteményeket pedig nem szeretik.
2015. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%
egyszerűen itt nem szokás müzlit reggelizni...Azon nőttünk fel hogy vajas,májkrémes kifli, kenyér és péksüti volt a reggeli.Ezért ezt tesszük a gyerekek elé is.Elég nehéz lenne megetetni velük a müzlit ha mi magunk meg mást eszünk.+ a legtöbb ember a csokis gabonagolyókra gondol ha müzlit említesz
2015. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

A fiaim pl. azért nem esznek müzlit, mert a reakció: böe, böe, böeee...


Szóval az nem úgy van, hogy odarakod a gyerek elé a kaját, és meggyőzöd, hogy ez egészséges és finom, ő pedig megeszi. :)


Ha zabkását főzök, azt megeszik, meg a különféle zabkekszeket és reggeliző pelyheket. Egyébként meg kifli, bundáskenyér, fokhagymás pirítós a menő.

2015. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk esznek hetente egyszer, viszont naponta enni biztosan megunnák. Egyébként a vásárolt műzlit sem mondanám olyan hű de egészségesnek, hiszen abban is van hozzáadott cukor és aroma, a sima zabpehely meg nem menne le a torkukon, az biztos :)
2015. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon drágák a tényleg tápláló müzlik, amik nem agyon cukrozottak és tartalmaznak esetleg tényleg gyümölcsöt is és nem csak 1%-ban.

A vajaskenyér olcsó és épp annyira megteszi mint bármi más.

Magyarországon sok a szegény család (ha nem is szegény, de mondjuk drága müzlire nem jut).

2015. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%
Kislányom nem szereti a müzlit (4 éves). Hiába veszek, én szoktam megenni mert nem kéri. Gabonapelyheket néha megeszi, de abból is csak a csokisat :-( Én is örülnék neki, ha megenné de mondjuk azt hozzáteszem, hogy én attól sosem laktam jól, pedig nem vagyok túlsúlyos. Számomra nem teljes értékű étkezés egy müzli.
2015. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%

#6 - Szerintem te a gabonapehelyre gondolsz (Kellog's és társai), az nem müzli.


A kérdező ilyenre gondolt: [link]

2015. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ milyen müzlire gondolsz, mert a legegészségesebb az, ha magad állítod össze otthon, sőt még olcsóbb is. A boltban kaphatóak a rengeteg cukor miatt max egy fokkal jobbak mint a péksütik, egyébként itthon sajnos az egész étkezési kultúra úgy rossz ahogy van, bár ez lassan már mindenhol jellemző. Az egészséges táplálkozáshoz elengedhetetlen a tudatosság, odafigyelés, amire viszont sokan lusták időt szánni, vagy csak nem érdekli őket.
2015. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim sem eszik. Az egyik allergiás a mogyoróra, a másik nem szereti a mazsolát, a harmadiknak újabb problémája van vele.

Nálunk általában a reggeli szendvics, rántotta, tejbegríz/tejberízs ritkán péksüti mert a mi boltunkban elég száraz szokott lenni stb. A gabonapelyhet viszont megeszik de csak azt amit a Nestlé gyárt a többi nem finom nekik :)

2015. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Igen gabonspelyhekre is gondoltam stb... Mondjuk mikor voltam otthon, elég szegényes volt a választék a nagy tescoban is... Nálunk több száz fajta is van egy üzletben (kanada) itt minden gyerek azt reggelizik. Az enyémek is. Nem cukrozott fajtákat veszek én sem, nem csokisat. Teljes kiörlésü gabonásat, szárított gyümiset, vitaminnokkal dúsítottakat. Igaz ahogy egy elözö említette,maz étkezési szokások és kultúrák számítanak inkább. Valamint itt ez nem lukszuscikk, hanem normál mindennapi dolog, mint ahogy valaki más említette hogy az emberek nem tudják megfizetni sokszor.. Érdekes!
2015. ápr. 25. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!