Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy 18 évesen szeretnék babát?

Figyelt kérdés
Háttér megvan, párom is akarná(27 éves) és én is nagyon szeretném. De 18 évesen nem korai?
2010. jún. 22. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a háttér tényleg megvan akkor már az anyagi kipiálva!

De itt az a kérdése, hogy te és a párod között tényleg annyira komoly már a kapcsolat, hogy gyereket szeretnétek?

2010. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jav:kipipálva
2010. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, igen. És ő is így látja. De közben meg mégis van bennem egy csomó kérdés: jó ötlet lenne ilyen fiatalon elkötelezni magam? Bírnám hogy mindig üvölt, és alig tudok majd aludni? de mégis nagyon szeretnénk... de azt hiszem, még egy 2-3 éves ráér:)
2010. jún. 22. 19:22
 4/15 anonim válasza:
41%
Én meg pont egy tizennyolc évest szeretnék teherbe ejteni...
2010. jún. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Volt ilyen osztálytársam, már 16 évesen tudta, hogy ezt akarja, terhesen érettségizett :)

Azóta egy gyönyörű, múr óvodás kisfiú anyja és nagyon boldog vele, hiszen ezt akarta. De fontos tényező az is, hogy a férje is pontosan ezt akarta és mindenben segíti őket, mind anyagilag, mind lelkileg, ha ez nem lenne, szenvedés lenne az életük. Szóval azért ilyenbe csak akkor menj bele, ha 1000%-ig biztos vagy a dologban.

2010. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mik a terveid. Baba mellett már nem könnyű egy komolyabb egyetemi szakot elvégezni ha szeretnél tovább tanulni. Valamint még munkaviszonyod sem volt semmi. Ki lennél szolgáltatva a párodnak, szerintem egy idő után ezt megbánnád.
2010. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
előbb férjhez kéne menned, megteremteni olyan anyagi hátteret neki hogy akár a párod nélkül is el tudd tartani. ha ez megvan jöhet a baba.
2010. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

hát azt vedd figyelembe, h ha tovább szeretnél tanulni, baba mellett nehezebb... amúgy emberfüggő:P bár ismerek olyan csajszit, aki 30 évesen elkezdte az egyetemet és közben babája volt plusz melózott is...

engem apám régen azzal ugratott, h az ő édesanyja 16 évesen ment férjhez (vmikor a 10-20as években talán...akkor ez még normális volt falun) :)

2010. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát, anyám 18 évesen szült engem, 21 évesen meg húgomat.

Sokszor mondja azt hogy ha előre tudta volna hogy ez lesz, előbb teremti meg az anyagiakat és csak utána szül. Persze, szert minket, nem is élük rosszul, karriere is van - elég sokan ismerik:)

Tehát végülis nem jött ki rosszul a dologból, de ha más sorrendet választ, rengeteg stressztől kímélte volna meg magát, és még ennél is jobban élhetnénk.


szvsz pedig hülyeség ilyen fiatalon gyereket szülni...

2010. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ja, és az 19 évvel ezelőtt volt, ma még nehezebb egy gyerekkel elhelyezkedni, beosztani az idődet, stb...
2010. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!