Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel gyözzem meg a saját...

Mivel gyözzem meg a saját anyámat, hogy nem korai 22 évesen babát vállalni?

Figyelt kérdés

Az a furcsa, hogy azt mondta, ha terhes lennék maximálisan megkapnék töle minden támogatást. De ennek ellenére folyamatosan le akar beszélni. És sajnos minden alkalmat megragad, hogy hangot adjon álláspontjának. Pl. múltkor 10 percet késtem egy találkozóról, erre rögtön rávágja, hogy "Látod, ezért nem való neked gyerek!". Mivel tudnám leszoktatni öt, hogy ne tegyen állandóan ilyen megjegyzéseket? Stresszel, és mivel picit babonás is vagyok, lefogadom, hogy ezért is nem sikerül már egy fél éve :(

Hozzáteszem külön élek és nagyon szereti a párom. Ezért nem értem a hozzáállását.


2009. dec. 23. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is téged tart túl fiatalnak ahhoz, hogy anyuka légy, hanem saját magát, hogy nagymama legyen. De ezt nem valószínű, hogy így ki fogja mondani.
2009. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet anyukád kicsit megijedt, hogy nagymama lesz? félt téged? szoknia kell a gondolatot....

ő hány éves volt, mikor szült?

szerintem próbálj meg beszélni vele, hogy ezek nem olyan nagy problémák, amiket ő "odavág". igenis jó anya leszel, neked is bele kell majd tanulnod a szerepbe. akár azt is mondhatod neki, hogy ő is segíthet majd eleinte a babaápolásban stb.

de igazából nem értem miért csinálja ezt. az én anyám megőrül már egy unokáért.....

2009. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 6 éve vagyunk együtt a párommal és 26 éves vagyok. Nekem apum tiltakozott mindig, én meg húztam őt mindig hogy késik a menzim nagypapi. :) Pár héttel ezelőtt tényleg pozitívat teszteltem és nagyon örült.Próbálj meg leülni anyuddal, és mond meg neki, hogy ez zavar téged, ne szólogasson be. Amúgy ő hány évesen szült? Ne izgulj, a fél év még nem sok idő. Nekünk 2 év után sikerült. K
2009. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
engem 32 évesen szült mert a 20as éveiben nem bírta elviselni a közelében a gyerekeket. Régebben én is ilyen voltam de találtam valakit akivel nagyon szeretnék. És nem fogadja el, hogy nem mindenki úgy gondolkodik ahogy ö:( és igen, nem szeretne még nagymama lenni. Azt is mondta már, hogy majd azt mondja, hogy a gyereke. Csak ezért nem értem, hogy így nincs baj, csak mikor közöltem vele, hogy tudatosan tervezzük. Azóta ha szóba kerül folyamatosan vitatkozunk ezen.
2009. dec. 23. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel a véleménye? A te babád lesz, nem az övé, ha te tudod, hogy érett vagy rá, ne foglalkozz vele. Nm is értem, miért foglakozol vele.


Vagy kezdjed el cikizni te is őt, nagymamának hívni pl. mások előtt, ettől hátha befejezi a dolgot. Ha nem tetszik neki, akkor leülsz és elmondod, neked mi nem tetszik.

2009. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen kérd meg rá, hogy ne tegyen rád ilyen megjegyzéseket, mert ez neked rosszul esik. Sokszor elég, ha valaki őszintén megmondja, hogy milyen érzéseket kelt benne a másik megnyilvánulása. Ha ezek után is folytatja, akkor ereszd el a füled mellett. Nekem már van egy két éves fiam, és 23 vagyok, néha anyukám is tesz megjegyzéseket, de én csak vigyorgok rajta, mert amúgy nagyon jóban vagyunk, szerintem nem is bántásból mondja, csak nem tud mást mondani. Pl. múltkor azt mondta, hogy na szép, gyereke van, aztán mégis mindig felemás zokniban jár a kedves anyuka. Nekem mindegy, én ezen nevetni szoktam, mert anyámnak meg van két felnőtt gyereke és néha ő is olyan kelekótya mint én :) Amúgy tényleg felemás zokniban járok, mert nem szoktam vele vacakolni, hogy összepárosítsam, de a gyerekemé párban van :) Nekem meg ez már a védjegyem :D
2009. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az én anyósom, amikor azt mondtuk neki, hogy szeretnénk gyereket (én 23, párom 22 volt), így reagált: "ti döntitek el, hogy mikor döntitek magatokat anyagi nyomorba."

namost a baba megszületett, 9 hónapos, teljesen odáig van érte, néha még túlzásba is viszi sajnos, de valahogy ez a kijelentése még ennyi idő után is megmaradt bennem...

2009. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó:): igen ezek valahogy megmaradnak, mert pont a közeli hozzátartozóktól nem leoltást várna az ember...:( egyébként végül hogy jöttök ki anyagilag?
2009. dec. 24. 15:47
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. nem oszt nem szoroz a baba :) amúgy sem álltunk rosszul szerencsére, nem is értem, hogy miért kellett ezzel a hülye dumával jonni, mindketten jól kerestünk, jó helyen dolgozunk. (vagyis én most már ugye nem, mert gyeden vagyok) nem is volt ennek semmi alapja, ez volt a legbosszantóbb. amúgy sztem első évben egy babát havi 20ból simán ki lehet hozni, valaki még jóval kevesebből is megcsinálja!
2009. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne vállalj tul hamar gyereket sztem (nézd mtv várandos tinik, tini mamik ) mert nemfogod birni a hátralevő életed
2010. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!