Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti meg tudnátok élni a családi...

Ti meg tudnátok élni a családi pótlék nélkül?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 11:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
84%
Igen, meg. Ez csak 12.000 ft. Ha ennyin múlna a megélhetés, nem vállatunk volna gyereket.
2018. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
70%
Na most hol vannak, akik havi rendszerességgel kérdezik, hogy mikor jön a családi?
2018. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de igazából nem is érzékeljük, hogy van, mert kezdetektől egy számlára megy a gyerekeknek.
2018. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
42%
Igen. Még nem született meg a babánk, 'csak' terhes vagyok. Nem néztem még utána a támogatásoknak, nem tudom, mennyit fogok kapni. Viszont abban biztosak voltunk a párommal, hogy nem ilyen-olyan pótlékra fogunk gyereket vállalni. Mert ezeket egy tollvonással eltörölhetik, csökkenthetik. Ráadásul kétlem, hogy akkora összegek lennének, amiktől majd boldogan élünk, nem pedig hónapról hónapra.
2018. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
55%

"Azért megnézném, hogy ki mondott tényleg igazat, vagy csak azok vannak itt akik fullra keresik magukat."

Nem keressük fullra magunkat. 340.000 Ft nettó jövedelmünk van kettőnknek a férjemmel, plusz a családi pótlék. Egyes családoknál 1 ember keres ennyit, mi meg ketten. Ettől függetlenül 340.000 Ft-ból is simán megélnénk.

Szerintem akinél számít az a 12.200 Ft, az még ne vállaljon gyereket, inkább gyűjtögessen, vagy keressen jobban fizető állást.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem számít, hogy nem érzi meg esetleg az ember, de ha elvennék, sem halnánk éhen.

2018. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
85%
Meg, de azért nekünk 26 ezer nem aprópénz. Megvan neki a helye, de azért nem lenne megoldhatatlan probléma, ha egyszer csak megszűnne. Volt idő, amikor viszont nagyon nehezen éltünk volna meg nélküle.
2018. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
74%
Megélnénk de éreznénk a hiányát. Nálunk minden 10 ezer ft számít. 3-an élünk 150 ezerből. Így nem olyan könnyű.
2018. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Azért megnézném, hogy ki mondott tényleg igazat, vagy csak azok vannak itt akik fullra keresik magukat."


Igen, jó fizetésünk van, keményen tanultunk és megdolgozunk érte. Persze előfordulhat hogy egyszer nagyon fontos lesz az a 12 ezer, mert nem tudhatom mit hoz a jövő, de jelenleg nagyon is jól megvagyunk nélküle.

2018. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
63%

én csak azt nem értem, akkor miért van miden hónapban több olyan kérdés, hogy

mikor utalnak?

mikor lesz számlán?

elseje péntek, megkapjuk?

ki kapott már?

án miért nem kaptam?


Érdekes.


Hogy válaszoljak is, mi minden gond nélkül meg tudnánk lenni nélküle.

2018. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 23 euró gyerekenként.
2018. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!