Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekorvos véleménye a korai...

Gyerekorvos véleménye a korai hozzátáplálásrol? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kapta meg a 3 hónapos oltásokat. Beszélgettem kicsit az amúgy nagyon szimpatikus gyerekorvosunkkal. Szóba került a hozzátáplálás témaköre is amiről a véleménye nagyon meglepett. Mivel a kisfiam kezdetektől tápszeres szerinte már lehetne kóstoltatni zöldséggel,gyümölccsel. Azt mondta nagyon régóta gyerekorvos már. Végignézett sok generációt sok ajánlást. És azt latja ,hogy a késői ht kezdéskor mindig megugrik drasztikusan az allergiások száma. Ő abszolút a gyerek igényeit tartaná szem előtt és nem kiváltani kell szerinte az étkezéseket hanem csak kóstoltatni szoktatni. Szerinte elhibázott a mostani felfogás,mert soha nem volt ennyi allergiás. Szerinte a régi elveket kell az egészséges étkezéssel ötvözni. Nektek erről mi a véleményetek ??? Engem nagyon meglepett !!

2018. szept. 24. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Tökéletesen egyet értek.
2018. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyet értek.

Kisfiam 4 hós volt, amikor KÓSTOLTATTAM vele, tehát nem vàltottunk ki egy étkezèst se. Kb. 1 hónapig ismertettem barackkal, akkor annak volt a szezonja :)

2018. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Míg most mindenhonnan a 6hos ht folyik így meglepett a véleménye. De ahogy elmondta a szemembe nézve,tényleg logikusnak tűnt.
2018. szept. 24. 13:03
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
4 hósan nyugodtan, mi is akkor kezdtük, de 3 hónaposan nem kezdeném el.
2018. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Nekem ez hitelesebb, mint a háziorvosod meglátása.

4 hónapos kor előtt nem kezdeném semmiképp.


Engem és a férjemet is nagyon hamar hozzátápláltak (3 hetesen), gyakorlatilag folyamatosan emésztőrendszeri problémáink vannak.


Kisfiam születésétől fogva 1 ételre allergiás, 5,5 hósan kezdtük a ht-t. Egyéb emésztési gondja nincs.

2018. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

4 hónaposan simán, sőt környezetemben is ezt látom, főleg tápszeres babáknál.

De tényleg csak a kóstoltatást ajánlják és 6 hós kortól a kiváltást.

2018. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
én nagyjából ezzel egyetértek, de annyival kiegészíteném, hogy régen egészen más minőségű élelmiszerek voltak a piacon, ideértve a gyümölcsöket, zöldségeket, vagy akár a húst, amiket ugye elsőként vezetsz be, szerintem csak akkor kezdjetek neki a kóstoltatásnak 4 hós kor előtt, ha tényleg olyan minőségű dolgokat tudsz neki biztosítani, amik feldolgozatlanok, mivel a bélrendszere biztosan nem érett meg mondjuk egy génkezelt burgonyára vagy egy olyan répára ami felszívja a földből az összes szemetet - főleg hogy a gyökérzöldségek az elsők - mind veszélyesek ebből a szempontból....ha megtudod venni a biot, az sem biztos hogy jobb annál, mintha a saját kertetben termeled meg, lehet hogy a bébiétel még biztonságosabb is, mint amire felcímkézik a bio minősítést...de mivel nincs rálátásom a gyártási folyamatokra, és mivel hiába van kertem, abban se liszt, se krumpli, se hús nem terem, ezért én mindig betartottam a jelenlegi ajánlásokat.
2018. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

Féligazság.

Az allergéneket a szoptatás alatt jó bevezetni, amikor eszi ugyanazt az anya is. Így kisebb esély van arra, hogy allergia alakul ki.

Most azért több az allergiás, mert a hozzátáplálás ideje jobban kitolódik, a szoptatásé egyre rövidebb, így egyre kevesebb az a gyerek, aki anyatejet IS kap és pl. tehéntejet, diót vagy egyebeket.

2018. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én sajnos szervi okokból egyáltalán nem tudtam szoptatni😔 1.naptól tápszeres a pici. Köszönöm az eddigi válaszokat!

Amúgy nem azt írtam,hogy most leültetem megebédelni 😃 Hanem tényleg érdekelt a véleményetek. Érdekes -beszélgetés volt . Az orvosunk sem érkezés kiváltást,hanem kóstoltatást javasolt pl ha sütőtök szezon van és mi esszük (vidékről kapunk mindig tehát tényleg bio ) akkor azt had kóstolja meg nyugodtan. Ő a saját tapasztalatai alapján nem ért egyet a mostani ajánlással. Csak beszélgettünk ! Én meg most veletek erről 😄

2018. szept. 24. 13:48
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Kizarolagosan szoptatott babaknal 6 honap, tapszeres babaknal 4 honapos korban ajánlják a hozzátáplálást
2018. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!