Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is azt hallja, hogy az...

Más is azt hallja, hogy az előző generáció szülőivel milyen sok furcsa dolog történt?

Figyelt kérdés
Keresztanyámat pl. fogóval fogta meg az orvos, amikor megszületett, mert nagyon zsíros volt a bőre. Amikor ő szült, legalább 4 szülésznő vizsgálta meg végbélen keresztül. A teje megjött a madártejtől, de az első gyerekét nem tudta szoptatni, mert túl vizes volt a tej, a második 5 és fél hónapnyi szopizás után túró rudin és banánturmixon élt, mert semmi mást nem volt hajlandó megenni. Most ennyi jutott eszembe. Létezik, hogy anno a doki nem látott még magzatmázas gyereket, vagy hogy sem orvos sem védőnő nem tudott segíteni, hogy mást is egyen egy gyerek, mint túrórudit és banánturmixot?
2010. jún. 23. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, 20-30 év múlva a mi furcsaságainkon fog nevetgélni az a generáció...
2010. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én ugyan már idősebb vagyok az előző generációnál,de megpróbálok választ adni a kérdésedre. Régen,de még a rendszerváltás előtti időkben is nem voltak szülést segítő injekciók. Császározni pedig csak nagyon indokolt esetben,főorvosi engedéllyel lehettet. Így az orvosnak nem volt más lehetősége,ha egy baba nem tudott természetes úton megszületni,mint a fogó vagy a vákum. Nem az orvosok voltak buták,hanem a lehetőségek korlátozottak.

Az anyukák szoptattak,általában 8-9 hónapos korig. Ha a csecsemő számára nem volt elég az anyatej,akkor vagy higított tehéntejjel,vagy az akkor kapható rizsnyák vagy zabnyák tartalmú tápszert adták 3-3,5 féléves korig. (Tápszerválaszték csak a rendszerváltozás óta van.) Utána megkezdték a természetes anyagokkal a hozzátáplálást. Egészséges generációt neveltek, az ételallergiáknak hírét sem hallották. Az allergia a rendszerváltás és a tápszermánia (meg a mindenféle tartósítószert,adalékanyagot tartalmazó ételek-italok elterjedése) után lett egyre nagyobb mértékű.

Ahogy ma is,akkor is voltak ostoba anyukák,akik nem hallgattak sem a tapasztaltabb szülőkre,sem a védőnőre,orvosra,hanem mentek a saját fejük után. Ők etethették túrórudival és hasonlókkal a babájukat. De nem ez volt az általános. Ma divat 2-3 éves korig szoptatni a babákat. De nem hiszem,hogy sok olyan anyuka van,mint egy itt kommentelő,aki másfél éves korában még nem adott a szopin kívül más ételt a picijének.

Buta anyukák mindig voltak,és sajnos,mindig lesznek is. Szerencsére,ők vannak a kevesebben.

2010. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt furcsa amit anyósom mesélt,meg anyukám.Tehát a 70-es évekről van szó.Nem engedték a nőket vajúdás közben felkelni az ágyról,sőt,hanyatt fekve kellett maradniuk.A gátmetszést pedig valami brutál módon végezték,szinte daraboltak.A babát rögtön elvitték,csak fél nap után láthatta az anyuka.Hát akkor ez volt a felvilágosult trend.Ja és szoptatás előtt a mellen fertőtlenitős lemosást csináltattak az anyával.
2010. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan sztorit hallottam, hogy az anyuka egész terhessége alatt szotyit zabált két pofára, és mikor megszületett a fia (az én jóbarátom), ő tiszta zsír és olaj és pattanás volt. Ez is egy vicces és hihetetlen sztori számomra. Persze lehet hogy igaz, nem kétlem :)

Anyósom meg már 2-3 hónaposan a csirkepörit nokedlivel adta a fiainak, egyiket sem tudta szoptatni, egy darabig tejet adott nekik, aztán elég hamar rendes felnőtt kosztot. Ezt viszont elhiszem, mert engem is piszkált, mikor én 6 hónapig csak és kizárólag szoptattam, és még nem adtam mást a gyerekemnek.

2010. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most 25 vagyok anyu mesélte,hogy neki is a végbelébe nyúltak fel és úgy fordították be a gyereket.
2010. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom mesélte a hozzátplálás kapcsán, hogy régen milyen más világ volt. A férjem állítólag 3 hónaposan kockasjtot és parizert evett. Szerintem ez még akkor is nagyon durva volt.
2010. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van nekem itthon egy régi könyvem a babák táplálásáról, és szerintem a mai anyukák többsége a haját kitépnő tőle. Az első szilárd ételnek a reszelt almát írja, két és fél hónapos korban.

Ja, meg nem csak az etetésről van benne szó, hanem pl. olyat is ír, hogy a bölcsiben kvarclámpa alá teszik a kicsiket télen, hogy megkapják a szükséges d-vitamint. Mondjuk érthető, akkor még nem volt vigantol :)


Ja, és mamám mesélte, hogy amikor ő volt terhes, az '50-es években, akkoriban még semmit nem tiltottak, szó sem volt arról, hogy terhesen nem szabad dohányozni, alkoholt inni. Ő mesélte (amúgy sosem iszik alkoholt), hogy mindkét terhessége alatt megivott egy fél deci pálinkát, mert mindkétszer megkívánta (de csak egyetlen alkalommal kívánta meg - még jó :D).

2010. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló megfontolásból tettem fel ezt a kérdést, érdekes böngészni, 93 válasz jött rá!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaja! Ez a kérdés nekem is az egyik kedvenc olvasmányom volt! :))
2010. jún. 24. 10:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami be lett linkelve, azt anno nem láttam, de most akkorákat nevetek rajta :D


Nálunk ilyesmi nem volt nagyon jellemző mondjuk.

2010. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!