Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor már késő gyereket...

Ilyenkor már késő gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
A kérdés története már megtörtént, de sajnos nagyon rossz gyereket sikerült másodszorra felnevelniük, egy agresszív idegbeteg számítógépfüggő lányt. Viszont nem tudom, hogy ehhez köze van a korokhoz? Tehát 8 évvel ezelőtt anya 38, apa 58 éves volt, és gondolták, hogy a 10 éves jól nevelt fiújuk mellé akarnak egy lányt is összehozni, és össze is jött nekik, csak rájöttek, hogy 18 évig kell eltartaniuk, és 76 éves lesz apa, anya meg 56 ha béri a felnőtt kort. Végül eléggé csesztek a nevelésére, beültették a tv, számítógép elé, és azt mondják nevelje az, mert ők ehhez már öregek, és apának például már a szíve nem nagyon bírja. Szóval kérdem, ilyenkor tényleg késő létrehozni gyereket és lehet ennek köze a rossz nevelésnek?

2018. szept. 28. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha tv meg gép előtt ült akkor NEM VOLT NEVELVE.
2018. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

, hogy 18 évig kell eltartaniuk,

Na az ilyen inkább kis sámlit vegyen.. Ha már szül még szép h eteti a kölykeit sajnos otthon már nem divat szeretni nevelni még az óvodást is dolgozni küldenék mert csak a pénz amiért szülnek,túl sok a támogatása a pottyantóknak,a kutya is tud. Naná h függő lett a gyerek a virtuális valóságba menekült. Másik nem kéne a gyereknek Nagypapa korú apa.

2018. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Lehet köze a korhoz,de leginkább a szülők hozzáállása számít.

Van olyan barátom aki kései gyerek, némileg érzi a generációs szakadékot de a szülei nagyon jófejek és próbálnak fittek maradni.

Más szülő meg fiatalon is gyökér.

2018. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet egy 16 éves is jó szülő és egy 56 éves is... És fordítva. Nem korfüggő, hanem hozzáállás kérdése az egész.


Akit beültetnek a tv elé, az nem nevelve van, hanem eltűrva inkább...

Tehát nem öregek, nem a késeiség a hiba, hanem a szülők fejében van a gond.

2018. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Lehet benne valami, mert lehet már türelmük nem volt akkora, mint 1 évvel előtte. Teljesen más életciklusban voltak már, úgyhogy simán lehet.
2018. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is született még egy tesóm, mikor anya 40 éves volt kb. Normálisan nevelték őt is a szüleim. Szóval szerintem nem késő, de azért az ember mérje föl időben a saját képességeit, hogy a végén ne a gyerek járjon rosszul.
2018. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Én ismertem 70+os apukát 17 éves kamasz fiúval. Példaértékű család. A gyerek pedig egy zseni lett. (Nem vicc.) Nem a kor számít, hanem a hozzáállás.
2018. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem semmi köze ennek az életkorhoz - nem vagyok a késői gyerekvállalás híve - de hogy a gyermekből milyen ember válik, na annak pont nem sok köze van az életkorhoz (jó nyilván egy 16 éves még maga sem felnőtt, hogy tudna nevelni egy kisbabát, de most ne gondolkodjunk szélsőségekben).

Ha valakit nem nevelnek, nem foglalkoznak vele, csak nő mint a gaz, akkor persze hogy nem tanulja meg, mivel hogyan tud játszani, nem talál magának hobbit, a gép előtt nem tanulja meg hogyan kell kapcsolatot teremteni, barátkozni, a játékokból agressziót tanul, a tvből is. Nem tanulja meg hogyan ismerje fel, hogy miben jó, motiválatlan marad. igen, a tv és a számítógép nem nevel senkit normális emberré. nem is azért van. eza szülők feladata. életkortól függetlenül.

2018. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze ennek az életkorhoz, én 36 évesen szültem, nem nézünk tv-t, 20 évesen tuti kevesebbet foglalkoztam volna a gyerekneveléssel, de nem lehet általánosítani, van aki fiatalon, vagy idősen is nagyon jó szülő.
2018. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Páromat anyja 40+ felett szülte, de mégsem tv-függő agresszív állat lesz belőle
2018. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!