Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Csak szerintem marhaság közel 50 évesen gyereket vállalni?

Nem csak egészségügyi szempontból, de teljesen más világlátás.

Egyszerűen mindenben mások, elmaradottabbak, vasszigorúak.

Ilyen dolgokban is, hogy a gyereknek Kiss a neve, meg lehet verni, sehova sem mehet "csavarogni", fiúk, öltözködés, bármi...

Mintha a nagyapámmal a élnék együtt...

2018. aug. 15. 17:01  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4

Nem! Az a normális, ha 14-16 évesen esnek teherbe az agyatlan lányok.

Azután nevelheti helyettük a purgyét, az -50 év körüli- anyjuk.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/37Időpont 2018. aug. 15. 17:04 Privát üzenet

Csak nem irigy vagy rájuk?:D

Vasszigornak mondod az, amikor nem hagyják neveletlenül sodródni a világban, mint ahogy mostanság felnő egy-két elkényeztetett kölök?

Meg zavar az, hogy nem csinálnak a gyerekökből bazári majmot, szerencsétlent feltéve youtube-ra, minden abberált állatnak kitéve? 10-13 évesen sminkelve, meg hajatfestve?

Ez zavar téged?:DD

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/37Időpont 2018. aug. 15. 17:08 Privát üzenet

Egyik barátnőm egy jóval idősebb férfival vállaltak gyereket, ő harmincas, a férfi ötvenen felüli, de nagyon fiatalos, sportos ember, vigyáz magára.

Persze ez kivétel, én sem gondolom, hogy ez követendő példa lenne.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/37Időpont 2018. aug. 15. 17:08 Privát üzenet
*gyermekükből

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/37Időpont 2018. aug. 15. 17:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt 18 év felett értettem, mert nem engedték.

Egyszerűen nem tudom elmagyarázni

# 5/37Időpont 2018. aug. 15. 17:09 Privát üzenet
A problémát nem a szigorúság okozza, a magasabb kor meg nem egyenlő a maradisággal. A problémát az okozza, hogy a szülő fél lábbal a sírban lesz, mikor a gyerek még el sem indult az életben, be sem fejezte az iskoláit. Felelőtlenség, a gyerek elleni merénylet ötven után szülni.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/37Időpont 2018. aug. 15. 17:10 Privát üzenet

Inkább egy érett, felelősségteljes szülő, mint egy lszarom a gyerekem mentalitású 20 éves.

Én is bitang késői gyerek vagyok, mégis tökjó gyerekkorom volt, felnőttem valahogy.

Persze, 14 évesen kvára f voltam haborodva, hogy nem az van, amit én akarok, de így, kétszer annyi idősen belátom, hogy igazuk volt.

"Hogy a gyereknek Kiss a neve"

Miért, 30 évvel korabban mas volt a szülők családneve? :D

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/37Időpont 2018. aug. 15. 17:11 Privát üzenet

Attól, hogy valaki betölti a 18-at, még nem lesz sem több esze, sem több pénze mint egy 16 évesen szülne.

Egy 50 éves pasasnak, meg igen komoly egzisztenciája (is) lehet.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/37Időpont 2018. aug. 15. 17:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az "kuss" akart lenni, de javított a telefonon.

Szavak nincsenek mennyi szemétséget elkövettek ellenem...Mert hát a gyerek tulajdon, az apa a kizárólagos "tulajdonos", megmondó ember.

# 9/37Időpont 2018. aug. 15. 17:12 Privát üzenet

Az, hogy ki mennyire szigorú, nem a szülö életkorától, hanem az értelmi szintjétöl függ.

Egy gyereket valamennyire szigorúan kell fogni, de csak észszerü mértékben.

Emellett rengeteg fiatal(abb) - 25-35 közti - szülöt ismerek, akik sokkal maradibbak, mint több 40-50 közötti ember, ez sem kor függvénye.

Aki 50-hez közel megveri a gyereket, meg bezárja, az 25-30 évesen is ezt csinálta volna, aki meg értelmesebb, az 50 fölött sem.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/37Időpont 2018. aug. 15. 17:13 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy az anya elveszi a gyereke önbizalmát, majd később csodálkozik, hogy a gyerek nem mer munkát vállalni meg úgy semmibe se belekezdeni, mert mindenre alkalmatlannak érzi magát?
Illene egy egyetemistának diákmunkát vállalni ha nagyok az igényei?
Miért kellene mindenképpen testvért vállalni?
A szüleim megemlítették ma délután, hogy esetleg megpróbálhatnék munkát vállalni a fővárosban, és felköltözhetnék albérletbe a hugomhoz, de én nem szeretném. Hogyan tudnék rájuk észérvekkel hatni?
Anyám nem hajlandó munkát vállalni, és velem, meg a nagyszüleimmel tartatja el magát. Mit tegyek?
Gyereket vállalni úgy, hogy nem házasok? Csak szerintem hiba?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!