Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők szeretnének 2. gyereket...

Szülők szeretnének 2. gyereket, de a meglévő ezt ellenzi. Vélemény?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lenne a helyes? Bevállalni "saját" örömre, ezzel tönkretéve az első gyerek életét? (Kora legyen 7 évtől felfele pl) Vagy igenis legyen beleszólása, szeretne e tesót?

ez egy tök elméleti kérdés, kiváncsi vagyok mit gondoltok.


2018. aug. 31. 12:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
58%
Nem kérdeznem meg a véleményét
2018. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

Elgondolkodnak azon hogy mit cs*sztem el a gyerekem nevelésében.

Amúgy meg nehogy már egy 7 éves hozzon döntéseket a családban, talán a számlákat is o fizeti be, vagy csak a gyerek kérdésben számít ennyire a szava?

2018. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
45%

Ez attól is függ, csak dacoskodik, nem akarja, hogy mássalnis foglalkozzanak, vagy tényleg ártana neki.

7 évesen első, második osztály ott mê elég nagy szükség van szülökre. Meg pont nem a legjobb kor egy kistesóra egy egykének.

2-4 év első tesora jobb kor, s utána harmadik gyereknél nem baj ha mâ az első 7.

De mondjuk ha már idősebb kb 12. Akkor jobban feltudja dolgozni.

2018. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
nyilvan csak gyerek kerdes. Mert az oke hogy anyosek ne szoljanak bele ilyenekbe, de a gyerek, ravan utalva a szuleire,egyutt fognak lakni, osztozni ha ugy van
2018. aug. 31. 12:13
 5/39 anonim ***** válasza:
80%

Egyik unokatesóm is mindig nemet mondott, ha valaki kérdezte tőle, hogy szeretne-e tesót. 10 éves korában lett tesója, az első perctől szerette.

Maximum akkor menne tönkre a nagyobbik gyerek élete, ha a szülők a tesó születése után vele már egyáltalán nem foglalkoznának, elhanyagolnák érzelmileg, anyagilag. Vagy ha olyan körülmények közé vállalnák a tesót, amelyben két gyereket már nagyon problémás lenne felnevelni. Viszont ezek már a szülők döntésén múlnak, nem azon, hogy a gyerek szeretne-e tesót.

Beszélgetnék vele sokat, felkészíteném a tesóra az életkorának megfelelően, de abba, hogy én vállalhatok-e gyereket, neki nem lenne beleszólása.

2018. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%
Hát, szerintem az életkörülményektől is függ. Ha csak azért nem akar tesót, mert el van kényeztetve, és szereti, hogy folyton vele foglalkoznak a szülei, akkor nem számít a véleménye. Ha viszont valami komolyabb problémát tükröz az, hogy ennyire ellenzi, akkor szerintem el kellene gondolkodnia a szüleinek. Mert lehet, hogy pl. már most úgy érzi, hogy elhanyagolják a szülei és fél, hogy ha ketten lesznek, akkor még annyira sem fogja érdekelni a szüleit, mitn most. Vagy pl. lehet, hogy egy szobában kéne laknia az új tesóval, akkor is érthető, hogy nem akarja.
2018. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
40%
Szerintem ez telejsen gyerekfüggő. Van aki tényleg tönkremenne benne.
2018. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
77%

Ha a kistesó dönt úgy, hogy neki tönkreteszi az életét, hogy nem lehet egyke, akkor mit csinálsz a nagytesóval? Örökbe adod?

Hisz ugyanakkora joga van ebbe beleszólni, mint a nagytestvérnek.

(Normálisan kell nevelni, és nem fog így gondolkodni. Ebben egyedül a szülők dönthetnek.)

2018. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
66%
Meghallgatom a gyerekem véleményét, de nem ő fog helyettünk dönteni. Egy 7+ éves meg pont benne van a hisztis korban, amikor minden rossz nekik. Esetleg arra is gondolna, hogy a kistesó születésével ő már nem lenne elkényeztetve és nem törődnének vele olyan sokat.
2018. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván a gyereknek ebbe beleszólása nincs, ez a szülők döntése és felelőssége, mert sok helyen a nagyobb tesó (10-12 évestől felfelé) a gyermekágyi korszak után egyfajta "bébicsőszként" működik.

Ilyen kicsi gyereknek meg pláne nincs beleszólása.

2018. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!