Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik kislány...

Szerintetek melyik kislány nevet válasszuk?

Figyelt kérdés

Még elég sok idő van a kislányunk születésig, de már sokat gondolkozunk a nevéről.Nagyon tetszene a Natasa név főleg a becézése miatt (Nati) és a mamám orosz szarmazású, neki is hasonló neve volt, de sajnos az utóbbi időben gyakori lett és a környezetünkben több roma kislány is ezt a nevet kapta. A másik név, ami tetszik az a Laura, de ez is gyakori manapság. Illetve ami még szóba jött az a Noémi. Egyikőnknek sem a kedvenc (az nekem a Natasa, a páromnak a Laura) viszont mindkettőnknek tetszik és nem is olyan gyakori.

Szerintetek melyik hangzik a legjobban? Molnár Laura, Molnár Natasa vagy Molnár Noémi? Milyen kislányt tudtok ezekkel a nevekkel elképzelni?


2018. szept. 30. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Laira hangzik a legjobban


Amúgy én a családi kötődés miatt adnám a Natasát.. ( nekem a Nati becenév nagyon nem tetszik)

( nálam a Szvetlana ami nagy kedvenc, de nincs ilyen jellegű kötődés, a vezetéknevünkhöz is bután hangzik így nem adnám)

2018. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon tetszik a Szvetlána :) De nálunk se megy a vezetéknévhez. Igazából a Laura és a Natasa közt nem tudunk választani ezért jött képbe egy harmadik lehetőség is.Meg ugye mindkettő gyakori manapság.
2018. szept. 30. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Molnár Laura Natasa

A Laura jobban hangzik, de a Natasa is szép.

Aranyos, bájos kislányt.


Egyébként ha nekem lenne személyes kedvenc nevem, nem érdekelne mennyire gyakori. Amugy se annyira az egyiksem mint a Lilien,Zoé és társai.


Az én kislányom neve hasonló lesz a Laurához amugy.😊

2018. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Natasát választanám.


A Noémi is nagyon gyakori egyébként mostanában.

2018. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem, hogy mert a romák adják akkor az már "rossz" névnek számít.

Ismerek Rita, Zsuzsanna, Éva nevű romát is, sőt Bencét is.

Natasa egy orosz eredetű női név. Semmi gond nincs vele.

Ha megkérdezi a lányod, hogy végül miért nem Natasa lett a neve, olyan béna indok, mert romák is adják. Főleg ha majd egy roma származású Noémivel hoz össze a sors.

Ezzel csak azt akartam, hogy ne befolyásoljon. Nem egy tipikus magyarosított brazil szappanopera név, ami inkább jellemző a romákra (mert úgye ettől latin származásúnak gondolják magukat).

2018. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én adnám a Natasát és/vagy a Laurát.

A Noémi is pont annyira gyakori, mint a Laura.


Ne azt nézd, mit adnak a romák. Ők is adnak normál neveket (ismerek Bencét én is), nemcsak a Dzsínó meg társai.

2018. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a Natasa nagy kedvenc, de a környezet miatt nem adnád, de az eredethez ragaszkodnál, akkor szerintem a Molnárhoz a Tamara is nagyon szépen illik, talán jobban is, mint a Natasa.

Esetleg Nati becézéssel Natália? Az is szebb csengésű a vezetéknévvel.


Az általad felsorolt háromból szerintem a Laura megy legjobban a vezetéknévhez.

2018. okt. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó a Natasa, ez megy a legjobban a vezetéknévhez is.

Mifelénk nem adják romák, de amúgy igaza volt itt egy előttem írónak, ismerek István, Márton, Katalin és Zsuzsanna nevű romákat is, aztán ezek sem tipikus cigánynevek.

Nekem amúgy az Anasztázia a kedvenc oroszos hangzású nevem.

2018. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Molnár vezetéknévhez a Natasa illik a legjobban. A Laura az "L", a Noémi pedig az "N" betű miatt nem túl jó. Ugyan a Natasa is n-nel kezdődik, de jobb a hangzása, mert a Noéminél még az "O"betű is benne van, s az már szerintem sok.
2018. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Molnár Laura Noémi,

Molnát Noémi Laura.

Nekem ezek tetszenek.

2018. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!