Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy féltékeny...

Normális, hogy féltékeny vagyok, ha más kézbe veszi a kisbabámat?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányunk. Ha az apján kívűl más kézbe veszi, nagyon féltékeny tudok lenni és le sem veszem róluk a szememet, amíg az ölükben van. Több hétig voltunk kórházban, utána egy ideig nem akartam még látogatókat fogadni.

Eddig az anyósom volt nálunk, meg egyszer mi az én szüleimnél. Egyikükkel sincs egyébként semmi problémám, nem akarnak állandóan átjönni, nem hívogatnak minden nap. Szóval nem panaszkodhatok. De mikor ölbe veszik, babusgatják, a kislányom rájuk mosolyog, olyan féltékeny vagyok, alig várom, hogy visszaadják nekem. Nem tudom, hogy pontosan mire, talán, hogy először fogják, és mégis ilyen jól el van náluk. Kicsit talán azt szerettem volna, hogy inkább engem akarjon ilyenkor is. Persze tudom, hogy kicsi még ahhoz, hogy ilyen módon kötődjön hozzánk.

(Ettől persze még nem fogom nem megengedni, hogy megfogják.)

Ez normális, vagy már túlzás? Van aki még így van ezzel?



2018. szept. 11. 05:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem túlzás. De biztos más is érzett már így, és elmúlt. Ha nem múlik, akkor szakembert kell felkeresni.
2018. szept. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Ez normális érzés, nem vagy vele egyedül.

Hiszen eddig csak te érintkeztél vele, te hordtad ki.

Majd megszokod. Tényleg. El fog múlni.

2018. szept. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom, ha hetekig kórházban voltatok, nem volt minden oké vele. Így szerintem teljesen érthető, hogy folyton vele akarsz lenni. Idővel lazulni fogsz! 😊
2018. szept. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem az.
2018. szept. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%
szerintem se az
2018. szept. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg normális érzés, majd elmúlik, ne aggódj!
2018. szept. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Az már jó, hogy felismered, hogy nem azért zavar, mert veszélyeztetik vagy hasonló. Az, hogy mást is szeret és azonnal elvan velük, csak a kicsi javára válik és idővel (esetedben gyakorlással) el tudod fogadni. Nem azt szeretnéd, hogy másnál rosszul érezze magát a babád, ez biztos. Téged nem fog kevésbé szeretni, ha a mamával elvan 5 percet vagy majd nagyobb korában pár órát is, mert tudni fogja, hogy hozzád visszamehet bármikor és ezért lesz neki komfortos mással lenni. Ha a személyisége is nyitott lesz, akkor ez hatványozottan igaz. Azért fog "könnyen otthagyni", mert tudja, hogy mindig megtalál és elér téged. Erre csak büszke lehetsz majd!
2018. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2018. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Az anyák össze-vissza éreznek mindenfélét, a hormonok miatt, szerintem jobb ha másnál is elvan a baba, inkább örülj neki, nem valami kényelmes egy olyan gyerek aki folyton anya popojában van.
2018. szept. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

10, 21 éves ikreim vannak, de köszi.

És nem, nem normális, hogy féltékeny valaki, mert más kézbe veszi a babáját...

2018. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!