Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Háztartásbeli anyukák, mennyi...

Háztartásbeli anyukák, mennyi a család összbevétele?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom ebben a kategóriában, hogy anyuka nem megy vissza gyerekvállalás után dolgozni, mert elég a férj jövedelme.

Kíváncsi vagyok, hogy kinek mennyi az a pénz, amit elégségesnek ítél ahhoz, hogy otthon maradjon.


2018. okt. 1. 23:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Miert a tied mennyi ?
2018. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
53%

Dolgozok de nem értem ennek mi értelme. Ahol hitel nincs, rezsi minimális, igény az annyi, hogy legyen mit enni, esetleg kevés plusz és még utazni se kell sokat mert helyben van az iskola, munkahely nyilván jóval kevesebből is ki tud jönni. Más esetleg évente menne tengerpartra, meg évi többször ide-oda, esetleg naponta ingázik 60-80 km-t, nyilván igy a benzin több, vagy anyámék rosszul szigetelt gázkazános családi házban laknak és 40 ezer a fűtés (nekünk panelben max télen ennyi összesen minden ha víz is jön) szóval nagyon nem mindegy... lehet van akinek elég 200 ezer, másnak kell 500 ezer..

Nekünk egyébként 450 ezer körüli az összbevétel és kell is, de lakáshitel is van, nyaralni is járunk, nem hádában vásárolok stb..

2018. okt. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
64%
Havi nettó 5500€.
2018. okt. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk egyelőre csak terv, hogy nem megyek vissza dolgozni. Ez is főleg a férjem a terve. 🤔

Hitel nincs.

250-300-at keres, 3 gyerek után 48 a csp, anyasági kb. 25, és én a két nagy után kapok 80 gyerektartást. Így cirka 400 ezerből simán ki lehet jönni havonta.

Mellé tudok állatot tartani, a kert is elég nagy, hogy ellásson minket, és legalább engem se az unalom enne meg itthon.

2018. okt. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Külföldön élek, az összeg nem releváns. Vásárláskor nem kell néznem az árakat, évente tudunk menni nyaralni, van félre tett pénz és egy váratlan nagyobb kiadás sem jelent gondot.

Amúgy meg mindenkinek más az elvárása, van, akinek luxus kell, van akinek meg a minimum kell ahhoz, hogy elég legyen.

2018. okt. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Jól írják, nem mindegy, mit kell belőle kihozni, mennyi hitel, hány autó, mekkora ház, milyen havi költségek.


Az relevánsabb, hogy mennyi marad a bevételből, mire megérkezik a következő bevétel. Nekünk 100 e maradt havonta a 3 gyerek mellett, így nem volt szükség arra, hogy visszatérjek a munkába. Viszont ajánlottak egy részmunkaidős állást, amit örömmel elvállaltam, remélem, hosszú távon is működik a dolog.

2018. okt. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos én nem dolgozhatok, így a tappenzem most 117.000 Ft (családit nem számolom a gyerekek számlájára megy)

A férjem változóban 4000 és 5000 euró közt keres. Egyébként 5en vagyunk, most várom a negyedik gyerkőcöt, de ha 2 éves lesz, megyek én is vissza dolgozni. Hitelunk nincs, saját ház plusz két viszonylag fiatal autónk van. Egyébként mindketten az országban dolgozunk, felsőfokú végzettségunk van

2018. okt. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%
Te nem vagy haztartasbeli utolsó. A háztartásbeli az, aki a párjával közösen abban egyezett meg, hogy csak egyikük dolgozik, a másikuk otthon marad, így egy bevételből élnek ezentúl. A táppénz, gyes, gyed, stb nem azonos a háztartásbeliséggel, amihez amúgy még gyereket sem kell vallalni
2018. okt. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy meg rendkívül érdekes, higy a te jövedelmedet forintban, a férjedet meg euróban számolod, holott azt írod, mindketten ah országban dolgoztok
2018. okt. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit túltoltad a kamudat 7-es. 😂
2018. okt. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!