Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/153 anonim ***** válasza:
65%
Kedves Kérdező, számomra is az a családmodell, amit leírtál. Én is htb vagyok, pedig még gyerek sincs. De van időm magamra és a férjemre. Nem egymás mellett elélünk, hajtunk, gürizünk, hanem egymással élünk, rengeteg programra jut időnk, és a háztartás nem a szabadidőnkből veszi el az időt. Amikor a férjem itthon van, minden tip-tip, kész.
2012. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/153 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell foglalkozni más véleményével . Van akinek így a jó, van akinek máshogy. Az emberek sosem fogják tudni megtanulni tisztelni a másik ember véleményét, gondolkodását.

Mindig lesz valami olyan, amibe bele fognak kötni akármilyen is vagy.

2012. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/153 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, a jó magyar szokás hogy mindenki csak a saját szemszögéből látja a világot, amit más csinál az rossz.

Vagy egyszerűen irigykedik arra, aki megteheti hogy otthon üljön.

Ne vedd fel.


Ez olyan mintha én kérdezném hogy mi baja van mindenkinek azzal, ha valaki kiköltözik Angliába.

Egyből jön a hülye vagy hozzá, nem kolbászból van a kerítés, drága az albérlet, nem lehet meggazdagodni.

Aztán amikor rámutatok hogy nem is a pénz, hanem ez a hozzáállás miatt megyek ráadásul véglegesen, jön a csend :)

2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/153 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én nagyon örülnék neki ha háztartásbeli nő lehetnék!!!! :)

Én is arra vágyom amire te! Hogy ha lesz majd egyszer gyereke, egyébként én is hármat szeretnék, akkor igazi anyuka lehessek, aki mindegyik gyerekével törődik, ahol mindig van főtt kaja, süti, ha hazajön a férjem akkor még rá is legyen energiám!

Úgyhogy én egyáltalán nem vetlek meg sőt irigyellek hogy neked összejött amit akartál!

És igen, igazad van teljes mértékben, aki oda akar figyelni minderre az rengeteg idő!!!

Én munka után hazaérek, 5 órára, és sosincs időm semmire!! Úgy értem, hogy ha főzök és mosogatok, vacsorázunk akkor már legalább fél 8 van, és akkor még álljak neki felmosni egy 80m2-es házat ahol mindig minden koszos lesz 2nap alatt? Aztán ott van a mosás, vasalás, bevásárlás stb.. Magamra sincs időm! Este 9ig mindennap meg nem fogok robotoni, mikor amúgy is reggel 6kor már régesrég felvagyok!

Ne foglalkozz vele hogy mit mondanak mások, IRIGYEK!!!!

Valóban vannak olyan emberek, akik azért háztartásbeliek mert csak el akarják tartatni magukat stb... Aztán azoknak az embereknek a htb szó annyit jelent, hogy jaj most megyek szoliba, meg futni meg ruhát venni, ja és hogy anyuka hozza a kaját??? Hát igen...

2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/153 anonim válasza:
96%
Ha anyagilag belefér, akkor semmi gond. Csak manapság a két keresős modell a gyakoribb.
2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/153 anonim válasza:
41%
Egyébként ez lenne a normális, csak kevés az az ember(pasi) aki egyedül el tudja tartani a családot.most ne a burzsujokból induljunk ki.
2012. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/153 anonim ***** válasza:
43%

én inkább tanulok/tanultam és nem csak azt csinálom amit bárki meg tud..mert valljuk be mosni, takarítani mindenki tud és nem kellenek hozzá évek megtanulni, míg egy diplomához és karrierhez kell.nekem nem elég annyi az életben,hogy otthon lógatom a lábam. takarítás 1-2 óra alatt megvan, főzés sem lehet több. a gyerekek felnőnek nem kell velük örökké foglalkozni.


ha meg a férjed megcsal, megver vagy akármi, mit csinálsz pénz, állás, tapasztalat nélkül?(tudom jön a duma,hogy az én férjem nem olyan..de bármikor megeshet)

számomra nem lenne élet otthon lopni a napot.

2012. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/153 anonim ***** válasza:
67%

Nincsen ezzel semmi baj. Pláne 3 gyerekkel. Ha anyagilag belefér.

Aki beszól meg lenéz, az csak azért teszi mert féltékeny..HIDD EL.


Nálunk még csak az első van úton, 7 hónapja vagyok itthon. Őszintén én most azt gondolom, hogy ha lehet majd akkor visszamegyek dolgozni, mert egyenlőre megbolondulok itthon. De ez nagyon valószínű, hogy változni fog....nemhiszem hogy lehet unatkozni 3 gyerek mellett még ugysem hogy iskolába járnak :)

2012. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/153 anonim ***** válasza:
88%

Az a gond, ha eljön a gyerekek életében egy kor, amit ha betöltenek, már nem kell velük otthon lenni, mert oviba vagy suliba vannak. És ilyenkor az anyuka elmegy dolgozni. Mert van, ahol neki is kell, mert az apuka fizetése nem elég. Meg hát az a nő, akinek már nem kicsik a gyerekei, vagyis nem kell velük otthon lenni, marad a háztartás, főzés, mosás, takarítás, ami azoknál az anyukáknál is megvan, akik dolgoznak és azok is elvégzik, csak akkor amikor hazaérnek a munkából. Szóval sokkal fárasztóbb egy olyan nőnek, akinek dolgozni is kell a betevő falatért, nemcsak a háztartást otthon rendben tartani. Plusz foglalkozni a gyerekekkel, amikor otthon vannak.

Mert ha az anyuka otthon van a kicsi gyerekkel, akkor azért kapja a juttatásokat a gyereke után, hogy otthon van velük, ha pedig óvodába mennek, akkor az anyuka már semmit nem kap, tehát munkából kell megéljen, aki meg nem dolgozik, hanem a férje fizetéséből élnek ketten, ráadásul nem azért, mert a nő nem tud, hanem nem akar dolgozni, hát van valami abban, hogy ingyen él. Nekem személy szerint ezzel semmi gondom, mindenki úgy él, ahogy megteheti, hogy éljen, csak ne értetlenkedjen azon, hogy vannak nők, akik ezt sajnos nem tehetik meg.

És régen is dolgoztak a nők a háztartás mellett, nem igaz, hogy nem. Csak régen nem 1-2 gyereket szültek, hanem jóval többet, így volt miért otthon maradni, illetve a házimunka mellett ott volt a kerti munka, kapálás stb. és itt most nem a virágoskertre gondolok, meg hát régen azért nem volt mosógép, mosogatógép stb. Régen azért más volt.

Ma már sokkal könnyebb a háztartásbelinek, mint régen volt. Régen eltartott egész nap a házimunka, ma már nem.

És elhiszem, hogy sokkal kipihentebb vagy kérdező és sokkal nyugodtabb, meg minden, de értsd meg, hogy ezt nem mindenki teheti meg!

2012. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/153 anonim ***** válasza:
47%
szerencsére nem minden nő ilyen, mennyi lány tiltakozik most is az egyetem mellett..ők akarnak tanulni, okosodni és nem otthon ülni. :)
2012. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!