Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Örülnétek, ha Karácso...

Anyukák! Örülnétek, ha Karácsonykor nem kellene otthon semmit csinálni, hanem elutazna a család?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nincs rokonlátogatás, nincs órákig tartó készülődés, főzés, hanem mondjuk 23-27-ig vagy tovább elutazna a család valahová belföldre vagy külföldre.


Ha örülnétek, miért, ha nem, miért?



2018. szept. 19. 12:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
38%

Ez miért anyáknak szól csak és apáknak nem?


Cikkhez gyűjtesz anyagot? :))

2018. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként meg, aki olyan életet él, amilyet ő szeretne, és együtt készül az egész család a maguk örömére, ott nyilván nem akar elutazni, senki, sehová.


MIért is tenné, ha megelégedésére szolgál az élete?

2018. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Bárcsak.:)) Egyszerűen csak érdekel. És sajnos kis országunkban a nőkre hárul ez a készülődős, ajándékvásárlós feladat a legtöbb családban, persze nem mindenhol.:)
2018. szept. 19. 12:35
 4/40 anonim ***** válasza:
98%
Nem, én imádom a Karácsonyi készülődést otthon :)
2018. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%

Én vállalom, hogy nekem a sütés-főzés teher lenne, de sültes tálat szoktam rendelni és süteményt is. A cukrászdában olyan sor volt tavaly, mikor mentem a sütiért, hogy tuti nem vagyunk ezzel egyedül. Persze én is csinálok ezt-azt, de már nem mindegy, hogy 1-2 órát vagyok a konyhában vagy reggeltől este 6-ig, mint anyám gyerekkoromban. Tiniként meg állandóan ment a cirkusz, neki is teher volt de csinálta. Mellé olyan feszültség volt emiatt, hogy utáltam is a karácsonyt. Na én ezt nem akarom..

Nem utaznék el viszont.

2018. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Imádom az otthoni készülődést, idén először már a kislányunk is itt lesz és nem, most így annyira nem vágyom rá, hogy elutazzon a család de egyébként a jövőben el tudnám képzelni. Azt amúgy viszont nehezen tudom (jónak) elképzelni, hogy a karácsonyi vacsorát egy hotel megtömött éttermében kültsük el szóval kizárólag apartman ahol meg ugyanúgy készülődni kell. :D
2018. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nálunk ez az egyeteln idöszak az évben, amikor mindenki itthon tud lenni, mivel minden "gyerek" máshol él idöközben.

Ilyenkor találkoznak egymással is, és az együtt töltött idö az év legszebb családi idötöltése.

Viszont egyéb rokonlátogatást nem tartunk, annak semmi értelme.

Nekem külön érdekes úgy megoldani a karácsonyi készülödést, hogy mindenkinek megvan a kedvenc étele, édessége, és közben nekem - megfelelö szervezés mellett - böven van idöm velük tölteni a nap nagy részét!

2018. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
79%
A karácsony erről szól, a keszulodesrol együtt a család a gyerekekkel együtt mézes kalacs sütés stb.. Ettől jobb program nemkell :) elutazni bármikor lehet karácsonykor szerintem jobb ha otthon ünnepel a család nem egy szallodaba:)
2018. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%

3

:)

Ezt nem értem: nem kell, hogy héruljon a teher, csinálja a család együtt, ettől IS család.


Mi pl. csak a nekünk tetsző rokonokat látogatjuk, akkor, amikor nekünk jó. Együtt főzünk, azt, amit mi akarunk. Együtt díszítünk, kedvünk szerint. Igen, mindezt a férjemmel, aki férfi.


Az ajándékokat együtt találjuk ki, már őssze megrendeljük, decemberre semmi nem marad.


Soha nem értettem, miért kellene ettől szenvedni.

2018. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
63%

9-es vagyok, lemaradt a főzés: egy karácsonyi vacsorához nem kell órákig főzni, csomó étel van, amivel összesn fél óra munka van, olyat kell készíteni.

Ha valaki maga akar sütni, azt is elkészítheti hamarabb, apránként, beteszi a mélyhűtőbe és kész.


A hozzávalókat is nyár vége óta, apránként megvesszük előre. Decemberben már csak örülni kell.


Mi így szoktuk, de ezt is együtt. Közös élet, közös karácsony, közös munka.

2018. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!