Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves gyermekeknek milyen...

1 éves gyermekeknek milyen tortát javasoltok? Mi lehet és mi nem lehet benne? Hogy készüljön? Ti milyet vettetek/csináltattatok?

Figyelt kérdés
Nem érzékenyek semmire. Nagyon tapasztalatlan vagyok, ezért kérem a segítségeteket. :)

2018. okt. 6. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Én inkább azt magam sütöttem. Nem vagyok paramami. Volt benne tejszínhab ( én növényit használtam inkább),sárgahúsú őszibarack,és egy sima piskóta. A tojás már be volt vezetve. A barackot szerette. Adott volt, hogy ezt sütök. Boltit nem mertem neki adni.

Második szülinapjára már cukrászdai csokitortát kapott.

2018. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem erzekenyek kb minden lehet benne, talan a dio/mogyoro ami nem ajanlott 2 eves kor alatt....de tejes tojasos csokis gyumolcsos barmi lehet. Az apromagvas gyumolcsok mint az eper malna stb szinten okozhatnak problemat - de ha esetleg mar bevezetted oket - es nem volt v2kuk gond mehet 3z ia nyugodtan - a.cukis tortakban mar amugy sincs mag, ha egyaltalan lattak eletukben friss gyumolcsot.

En egybekent turo tortat keszitettem, qz alapja vajjalmosszedaealt gyori zabkeksz volt, erre ment egy turos-tojasos-mascarpones teszta, tetejere csokit olvasztottam. Imadta a vendegsereg. Hasonlit keszitettem az unokahugomnak is.

2018. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
*vajjal osszedaralt. Bocs uj a telo, még szokatlan
2018. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha már be van vezetve minden allergizáló dolog (tojás, glutén, tej az alapokból), akkor nem kell ezt túlparázni. Persze nem mogyorótortát vesz ilyenkor az ember, de egy mezei cukrászdai csokitortától semmi baja nem lesz, fôleg mert sanszos, hogy max pár falatot eszik belôle. Az is lehet h nem érdekli, vagy inkább játszik majd.

De sokan választanak ilyenkor gesztenye tortát, vagy valamilyen gyümölcsös túró/joghurt tortát.


Ja és növényi tejszín nem létezik.

2018. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Épp most készültek el a tortát a holnapi szulinapra. Egy barackos túrós és egy csokis
2018. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Nektek! Ment a zöld kéz természetesen. :)

Sütni fogjuk rá hogy tudok, de a gyerekeken nem akarok kísérletezni. Azt hiszem ez érthető. :D Itt az oldalon olvastam hogy gesztenyés-meggyes torta fruktózzal. Ez is szimpatikusnak tűnik.

Meg a barackos, túrós ötletek is tetszenek. :) glutén be van vezetve, natúr joghurtot, sajtot is kaptak már, tojásnak eddig csak sárgáját, az aprómagvas gyümiket még nem.

Köszönöm még egyszer! :)

2018. okt. 6. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Epres joghurtos mascarpones tortát csináltam.
2018. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan összetevők legyenek benne, amit már bevezettél. Szóval ne a szülinapján kísérletezz pl tejszínnel, ha soha nem kapott.
2018. okt. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
4-es, létezik, csak metroba vagy bioboltba kell menni érte - sajnos tejallergia miatt van tapasztalatom.
2018. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

🤦🏼‍♀️

a tejszín tejbôl van, azt pedig állatok adják. nem a metro meg a biobolt. szóval az nem tejszín, hiába írják rá.

2018. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!