Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás és lakhatás....

Gyerekvállalás és lakhatás. Szerintetek a párom vagy az én ötletem a jobb azt illetően, hogy hol éljünk?

Figyelt kérdés
Nem tervezetten, de terhes lettem és nem is merült fel bennünk a gondolat, hogy elvetessük. Én 20 éves vagyok, nemrég fejeztem be az iskolát, de már dolgozom és a szüleimmel él. A párom 25 éves, dolgozik és albérletben él. Ő azt szeretné, ha hozzáköltöznék és ott élnénk. Az albérlete egy 30 négyzetméteres garzonlakás és bár tényleg modern és jó, de tulajdonképpen 1 terű, csak a mosdó van külön... Mi a szüleimmel egy nagy családi házban élünk, ami 2 szintes és tesóm nincs, úgyhogy a felső szint kompletten a miénk lehetne, pontosan már így is úgy élek, hogy én egyedül fent. Egy hátsó szobából vezet fel egy lépcső, aminek külön bejárata van, a szüleim nem is járnak arra. Fent 3 szoba, nappali, 1 wc, 1 fürdő, és nagy konyha van, illetve gardrób is. Ráadásul én kozmetikusként végeztem, azon belül leginkább műszempillázok - már nagy vendégkörrel -, az üzletem szintén háznál van, mert az udvarban épített apukám 1 külön házat és modern módon be is rendezte, hogy gyakorolhassam a szakmámat. Úgy gondolom, hogy nálunk jobban és kényelmesebben elférnénk, ráadásul itt van ugye az üzletem is, tudnék baba mellett dolgozgatni kényelmesen amennyire időm és energiám engedi. Ráadásul nagy udvar, szőlős, ami szerintem jobb egy gyereknek, mint egy 4. emeleti lakás a lakótelepen. A párom nagyon idegenkedik az ötlettől, pedig jóban van a szüleimmel, soha még 1 konfliktusuk sem volt. Amúgy sem olyanok, akik beleszólnak bármibe, apukám rengeteget dolgozik, szinte csak aludni jár haza, anyukám pedig háztartásbeli, úgyhogy segíteni is tudna bármikor (ezt ő mondta, nem én várom el). Szerintetek mi a helyes megoldás?
2018. okt. 10. 11:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Egyik sem a legjobb. Egyterű albérlet kontra nagy házrész és üzlet de szülőkkel...Megértem a barátodat!

Lehet hogy most azt mondod, hogy semmi probléma a szüleiddel, viszont egy otthonlévő háztartásbeli anyuka eléggé a nyakára tud épülni az embernek. Én inkább nagyobb albérletet keresnék, vagy akár lakást vásárolnék hitelre, és ott csinálnám az üzletet is. Bizonyára kezdő vagy, a vendégkör bárhol tudna még bővülni is.

2018. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Egyik sem ideális, de ha csak ez a 2 lehetőség van, én szívesebben lennék 30 nm-en hármasban, mint anyámék nyakán. Az nem opció, hogy együtt kerestek egy nagyobb albérletet?
2018. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Most még nincs konfliktus köztük... Majd lesz...
2018. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Én nem költöznek össze egyikünk szulojevel sem, átmenetileg sem.


Imádott nagyapámmal laktunk 8 hónapot egy házban, de külön lakásban, már az se volt túl könnyű.

2018. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
A nagy tér nyilván jobban hangzik, de én sosem laknék a szüleimmel, szóval a pici garzont választanám.
2018. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én felajánlottam azt, hogy akkor költözzünk együtt egy nagyobb albérletbe, de ő nem akarta. Mert ennek a mostani lakásának a bérletidíja megvan rezsivel együtt 80 ezerből, amiket néztem azok pedig rezsi nélkül 140-nél kezdődtek. És azt mondta, ő nem akarja így otthagyni a mostani lakását.
2018. okt. 10. 12:40
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Ezt tényleg nektek kell tudnotok.

Én mindenképpen a külön élés híve vagyok. Bármekkora lakásban. Anyósomékkal szuper a kapcsolat, minden nyáron nyaral ott a fiunk. De nem laknék velük együtt.


Barátnőm ott maradt a 2 generációs házban a szüleivel, odaköltözött a férje, és nemrég született a 2. gyerekük. Tök jól megvannak együtt. Náluk működik.


SZóval ezt tényleg nektek kell tudni. Vannak pro és kontra érvek.

Esetleg beszéld meg a pároddal úgy, hogy odaköltözik hozzátok, és amit albira fizetne, azt gyűjtitek külön. ÉS ha nem jön össze az együtt élés a szüleiddel, akkor elköltöztök együtt hármasban.

2018. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

semmit se akar, amit változtatni kellene a pici miatt. Nekem már ez elég fura...


Én maradnék a szülőknél, pláne, ha külön van, ott a munkahelyed is. Értelmes felnőtt emberek ezt kell tudják kezelni.

2018. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Hat ez necces. Nem josolok nagy jovot a kapcsolatnak.

A leendo apuka semmit nem hajlando tenni. Neki jo a kis lakasaban, mar most onzo.

2018. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Mi együtt lakunk a szüleimmel egy ketgeneracios családi házban. Mot várjuk a második babánkat. Nekünk bejott így, bár mindenki dolgozik így főleg hétvégén találkozunk, ami egyébként is hasonlóan történne.

Ez persze nem jelenti, hogy így a helyes, minden ember más. Ha a párod nem akarja, ne erőltesd rá, nehogy emiatt romoljon meg a kapcsolatotok. Próbáljátok meg egyéb megoldásokat keresni.

2018. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!