Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakhatás egy gyerekkel?

Lakhatás egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

Minden válaszolónak: a miért szültél gyereket hozzáállás rajtam nem segít (közösen megoldott az anyagi helyzetünk külön nekem gyerekkel nem, de erre akkor nem gondoltam mert nem terveztem egyedülálló anyuka lenni).

Szóval egyedülálló leszek a közeljövőben havi 90 plusz ha lesz akkor gyerektartásból kéne megélnem egy egyévessel (vagy munkát kéne találnom ami bölcsi kompatibilis (06-16)).

A családomhoz nem tudok visszaköltözni, az anyaotthonokra meg körülbelül fél/ egy évet kéne várnom, mert egy gyerekkel sokkal nehezebb bejutni mint hárommal (utánatelefonáltam)

Nincsenek ötleteim hogy mit tudnák kezdeni, szóval ha volt bárki ilyen helyzetben van bárkinek ötlete annak nagyon örülnék.

Köszönöm.


2016. okt. 22. 23:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%

Vidéken kapsz kiadó házakat 20-25.000 Ft-ért + rezsi. Ott tudsz önállátni is a kertből.


Szóba jöhet még társbérlet is. Kiveszel egy szobát.

2016. okt. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Amennyire én láttam a gyerek legtöbbször kizáró tényező társbérletnél..
2016. okt. 23. 00:03
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Csalàdi adókedvezmény, egyedülàlló csp, gyed összesen 90?

És mi az hogy ha lesz gyerektartàs??? Az fontosabb, hogy ő ne fizessen,mint az hogy megélj a gyerekkel??? Nem ìrod hogy apuka neked kid, de ha férj akkor a megélhetésetek veszélyeztetése miatt akàr még hàzastàrsi tartàst is kérhetsz.

Önkormànyzathoz kell bemenni van e szociàlis szükséglakàsuk illetve milyen segélyt tudsz kérni, akàr 3 e Ft lakhatàsi tàmogatàs is segìtség lehet.


Tàrsbérletben szintén kisgyerekes egyedülàllóval tudsz vmit kezdeni.

Vagy hàzrészt vegyél ki, ez jobb mint a szoba de nem sokkal dràgàbb( nyilvàn hely függő).


(Amúgy miért te költözöl?)


Keress gondnoki melót vagy bàrmi olyat amihez lakhatàs jàr.

2016. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tanulok még szóval ösztöndíj gyes csp ennyi összesen, plusz ha a sulimhoz közel tudnék lakást találni (pest) akkor diákmunkát is tudok vállalni.

Gyerektartást azért nem írtam mert nem tudom mennyit ítélnének meg, mennyire fizetné/ nem fizetné.


A legkönnyebb az lenne ha a lakásában maradhatnánk rezsi fejében mert ő úgyis közelebb költözne a munkahelyéhez, de ebbe soha nem menne bele a gyerekünk érdekében sem.., így se lesz békés az elválás mert mindenképp akarja a picit, bár nem tudná felügyelni, amúgy nem vagyunk házasok.

2016. okt. 23. 01:05
 5/21 anonim ***** válasza:
39%
OKIT-t vagy a HANEM- et keresd.
2016. okt. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Minket nem ért erőszak így az okit kilőve, a csáók amiknek telefonáltam is "hátrébb soroltak" mert nincs bántalmazás, és mert egy gyermekes férőhelyük kevés van..
2016. okt. 23. 01:21
 7/21 Snorri ***** válasza:
43%
Oda vagytok bejelentve? Bejegyzett élettársak, házasok vagytok? Az ő nevén van a gyerek? Ezeket fontos tudni, mert én pontosan nem ismerem a jogaidat, de ebben az esetben szerintem nem tehet ki csak úgy. Menj el ingyenes jogi segítséget kérni, ott segítenek. Helyi gyermekjóléti, családsegítő, ott is segíthetnek. Pályázz önkormányzati bérlakást, ott minimálisat kell csak fizetni. A családsegítőnél legalább ebben segítenek. Ezekbe azonnal kezdj bele! Ott elmondják mire lehetsz még jogosult, pl rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, stb. Már holnap menj be!!! Kitartás, minden rendben lesz! Volt párod nem tudom hogy néz ezek után tükörbe, de öröm lesz nézni, amikor beérik a karmája!
2016. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

A családodhoz miért nem tudsz visszaköltözni? Jelenleg ez tűnik az egyetlen járható útnak.

Kisgyerekkel albérletet találni is kihívás, nem hogy társbérletet. Az anyaotthonokat ugye lezongoráztad, az is kilőve.

Azt sem várhatod, hogy a gyerek apja kvázi neked adja a lakását (rezsi fejében ott laksz, épp csak nem lesz a neveden). De a gyerektartást fizetnie kell!!


Ha ilyen lehetetlen a költözés, akkor vagy a szülőkhöz tudsz menni (vagy más közeli rokonhoz), vagy megbeszélés a gyerek apjával, hogy adjon időt, amíg bejutsz anyaotthonba, vagy tudsz menni dolgozni. A saját gyerekét csak nem dobja az utcára!


Ha gyermekelhelyezési perben nyer, akkor az patthelyzet, mert neked menni kell.

2016. okt. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Én a rendkívüli segélyeket igényelném meg egyetemnél és az önkormányzatnál. Vagy havonta vagy félévente lehet egy nagyobb összeget ítélnek meg.


Ezen kívül a gyermekvédelmi tamogatást, asszem ebből is van rendkívüli.


Bp külső kerületeiben metróvonalon néznék garzont.


Ezenkívül a kínai cipőboltokban néznék állást(ferenciek tere pl), de minden létező helyre beadogatnám az önéletrajzom. Rengeteg helyre keresnek eladót.


A gyerkőcöt sehol se említsd, csak azt, hogy 3ig tudsz maradni a suli miatt.


Amúgy a legtöbb bölcsi 6-6ig van nyitva.

2016. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
Felsőoktatásban tanulsz? Mindenhol lehet kérni egyéni tanrendet, így nem kell bejárnod, csak zhzni meg vizsgázni. Csak tippelek, de mintha lennének anyukabarát koleszszobák is(ahol csak ti vagytok a babával), rá kellene kérdezni a fősulidnál.
2016. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!