Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik variációt választanád...

Melyik variációt választanád a babádnak ha gyakori a vezetéknév?

Figyelt kérdés

- Apuka vezetékneve és 2 keresztnév (átlagos hétköznapi név lenne mind a kettő, mint pl a Regina)

-Apuka és az anyuka vezetéknevét is megkapná és egy keresztnév (Az anyuka vezetékneve elég ritka ezért merült fel ez a variáció is)

- Apuka vezetékneve és egy nem mindennapi név, mint pl Medox, Glória


2018. okt. 13. 08:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

2. verziót választanám. Sajnos a mi családnevünk nem illik össze.

Amúgy nekem hangzás szerint tetszik vagy nem tetszik egy név, az a fontos, hogy a vezetéknévhez is passzoljon, lehet gyakori vagy ritkább, mindegy. Pl. a Medox nem tetszik, a Medárd már egy kicsit jobban, Glóriát meg simán adnám, akármilyen ritka.

2018. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
1. vagy 3.. de a Medox borzalmas
2018. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
44%

én azt tanácsolom, hogy 2 keresztnevet ne válassz semmiképp, borzasztó a bürokratikus szenvedés vele később.

valószínűleg majd nem akarja mindkét keresztnevét használni, az egyik jobban tetszik, a család így hívja stb., de minden hivatalos dokumentumon rajta kell lennie és külön macera, ha esetleg egyszer majd hivatalosan is meg akar szabadulni az egyiktől.

2018. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%

#13 mindenki erre hivatkozik. De havonta hány olyan dokumentumot töltesz ki, amiben a teljes (hivatalos) nevedet kell írni?

Én kötőjellel vettem fel a férjem nevét, és csak a hivatalos dokumentumokra írom úgy, ami igen ritka. Főleg, hogy sok helyen géppel töltik ki. Aláírásnál meg szintén nem kell szerepelnie az összes névnek, akár 2 db x is lehet az aláírásod.

Szóval erre hivatkozni butaság.

Pl. Tóth Éva Anna és Mészáros Magdolna. Az elsőt én gyorsabban leírnám, pedig két neve van. :D

2018. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha az anyuka vezetékneve ritkább, az miért nem opció, hogy anyuka vezetéknevét kapja csak?? És hozzá valami különlegesebb keresztnév. Én biztosan ezt választanám.
2018. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
14, amiről az előtted szóló írt, az leginkább akkor állt fent, amikor valaki nagyon nem szereti az egyik nevét. Nekem is két keresztnevem van, sose éreztem tehernek, pedig csak az egyiken szólítanak. De volt egy osztálytársam, akit majdnem nem engedtek érettségizni, mert nem írta le valahová a középső nevét, amit ki nem állhatott.
2018. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk az ország első 5 leggyakoribb vezetékneve mellé egy, nem tucat, teljesen átlagos keresztnevet kapott a fiunk. A testvére is ilyen módon lesz elnevezve.
2018. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

"amikor valaki nagyon nem szereti az egyik nevét"

Akkor még szerencse, hogy kettő volt neki és nem csak a nem kedvelt név. :D

2018. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
27%
Kötőjeles vezetéknév és egy normális keresztnév.
2018. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!