Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első emlékképeim, avagy...

Első emlékképeim, avagy mikori a legkorábbi esemény a gyerekkorodból, amire emlékszel? Hány éves voltál, mire emlékszel?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 18:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
9 hós koromtól 3 éves koromig voltam bölcsis, kb. 3-4 emlékképem van ebből az időszakból.
2018. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%
Három és fél évesen költöztünk be családi házból városi panelba, és 4-5 emlékem van a családi házas időszakból. TEsóm feje beszorult a kiságy rácsai közé, pont ott volt a keresztanyja; vagy egy bizonyos karácsonyfadíszt eldugtam a párnám alá...
2018. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Két-három éves koromból, nem sok emlék, csak egy vagy kettő. De valamiért egyik sem kellemes.

Az egyik, hogy bölcsiben voltam, egy kislány sirt, mert a gondozó leragasztotta a száját. Arra emlékszem, hogy meg akartam vigasztalni, csak nem tudtam, hogy hogyan tegyem.

A másik, hogy otthon feküdtem betegen, mumpsszal (akkor még nem kaptunk rá védőoltást), anyukám csinált valami desszertet, talán puding volt vagy hasonló, úgy ettem volna belőle, de fájt a fülem, a nyakam, nem éreztem izeket. A tesóim meg ott falták előttem.

2018. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Annyira hisztizek h anyum arcon önt egy pohár vízzel. A régi hazunkban volt olyan max 2 éves lehettem.
2018. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Olyan 1 évesen. Emlékszem hogy tatám ölében ültem és ilyen színes rugót húzott szét a fejem felett, csodáltam.
2018. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Kb 3-4 évesen, volt egy kedvenc szandálom, az ugrik be, hogy a szobámban hordozom.

Kb ugyanennyi évesen, oviból vannak emlékeim, játszásról, stb.

De nagyon kevés dologra emlékszem a gyerekkorombol, valószínűleg azért, mert apám vert minket. Az agy próbál szépíteni vagy rejteni.

2018. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Két évesrn amikor megszületett a tesom, de bent tartották sokáig, mert életveszélyben volt, és amikor hazahozhattuk engem a kocsiban hagytak várakozni és örökkévaloságnak tűnt egyedül bent ülni, és az egész úton csak róla volt szó, végig megfigyelő szerepben voltam csak, szinte semmit nem értettem. Ki ez a baba, mi ez az "izgalom", csak figyeltem.


Aztán amikor tesom kb 9 honapos volt, akkor anya az én kinőtt felsőmet adta rá, az ugy rosszul esett.


Ezek talán a legelső emlékképeim.

Illetve a bölcsiről is rengeteg, pl nem mertem nagywc-zni mert nem tudtam mi a módja (gőzöm sem volt hogy szólni kell, arról sem,hogy a gondozo segit, es egyáltalán, hogy van e wc, semmit nem tudtam, és betojtam.) Talán a szobatisztaság alakulása körül lehetett ez.

2018. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
4 éves lehettem. Az oviban egy rágót ragasztottam a barátnőm hajába. Korábbi emlékem nincs.
2018. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
3 évesen anyu hasán akartam játszani, vagy ráugrottam vagy valami. Szólt, hogy nem szabad, mert bent van a testvérem.
2018. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

3 éves koromig tartottak malacokat apuék a kertben,aztán felhagytak vele. Nekem viszont van egy olyan emlékem, hogy télen nekik a füvet, mint a csirkék el szokták, de nem merem bedobni nekik. 2-2,5 éves lehettem.


A másik emlékem, hogy a bölcsiben járkálok, és nem értem, mit keres itt ennyi kisgyerek, el akarok bújni,egyedül lenni.

2018. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!